Çörek Otu Yağı Sinüzite İyi Gelirmi Kullanımı Nasıl 

Çörek Otu Yağı Sinüzit İçin Nasıl Kullanılır?

0 253

Sinüzit Nedir, Çörek Otu Yağı Sinüzite İyi Gelir mi? 

Yüzümüzde sinüs denilen boşlukların iltihaplanmasına sinüzit denir. Sinüzit tedavisi için en etki yöntemlerden biri de çörek otu yağı kullanmaktır.

Çörek Otu Yağı Sinüzit İçin Nasıl Kullanılır?

Sinüzit tedavisi için çörek otu yağı kullanmak istiyorsanız, uygulamaya 40 gün süreyle ve düzenli olarak devam etmeniz gerekmektedir. Uyumadan hemen öncesinde, her burun deliğine birer damla çörek otu yağı damlatmanız yeterli olacaktır.

Çörek Otu Yağı Sinüzit İçin Nasıl Kullanılır?

Dr. Ömer Coşkun, çörek otu yağı ile sinüzit hastalığının tedavi edilebileceğini açıkladı. Ayrıca bu durumun yalnızca 1 ay içerisinde gerçekleşeceğine de dikkat çekti. Çörek otunun faydaları, Hadis-i Şerifte de geçmektedir; “Çörek otu ölümden gayri her derda devadır.” Dilerseniz burnunuza damlatarak, dilerseniz de doğrudan içerek kullanabilirsiniz. Gün içerisinde sinüslerde ortalama 2 litre kadar su dönmektedir. Bu bölgenin temizlenebilmesi için suya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle sinüzit tedavisi sırasında bol bol ılık su içilmelidir. Çörek otu yağını kullanırken, her iki burun deliğine de birer damla damlatılmalıdır. Ancak bu işlem sizi rahatsız ediyorsa, günde ½ tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı içmekte faydalı olacaktır. 30 günün sonunda şikayetler seyrelir, sinüsler açılır, ağrılar hafifler ve kişi daha rahat nefes almaya başlar.

Dr. Cemalettin Ekmekçioğlu’ndan Sinüzit İçin Çörek Otu Yağı Kullanımı

1.Yöntem

Çörek otu yağı yalnızca sinüzit değil; astım, saman nezlesi, alerjik rinit, bronşit hastalıkları, polen alerjisi, diğer solunum yolu hastalıkları ve alerjilerin tedavisinde de önemli bir destekleyicidir. Ancak etkisini görebilmek için kullanılan çörek otu yağının soğuk pres ve doğal olmasına dikkate etmek gerekmektedir. Alerjiden ve solunum sistemi hastalıklarından kurtulmak için, sabahları ve akşamları yemek yemeden önce birer çay kaşığı kadar çörek otu yağı içmek gerekir. Şikayetlerin tekrarlamaması için bu uygulamaya en az 6 ay boyunca devam edilmesi önerilir.

2. Yöntem

Küçük ve damlalığını bulunan bir şişeye, 1.5 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ve ½ tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı koyarak güzelce karıştırın. Ardından boynunuzu yukarı kaldırın ve başınızı yüksek bir yere yaslayın. Damlalığı kullanarak bu karışımdan her burun deliğini bir damla damlatın. Birkaç dakika boyunca başınızın pozisyonunu koruyun. 1 hafta boyunca ve günde 1 kez olacak şekilde uygulanırsa etkisi görülecektir.

Sinüzit tedavisinin bir diğer yöntemi ise buhar solumaktır. Bunun için bir kabın içerisine 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu ve 5 su bardağı kaynar su koyun. Güzelce karıştırın ve tüm tuzların erimesini sağlayın. Ardından 3 damla kadar organik çörek otu yağı ekleyin. Başınızı kabın üzerine eğin ve buharın etrafa yayılmaması için bir havluyu duvak gibi kullanın. Buharı 15 dakika boyunca soluyun. 7 ila 10 gün boyunca düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.