Dermaroller Sonrası Cilde Ne Sürülebilir Ne İşlem Uygulanır?

Dermaroller Sonrası Hangi Serumlar Kullanılabilir Doktor Cevaplıyor

0 18

Dermaroller Sonrası Hangi Serumlar Kullanılabilir Doktor Cevaplıyor

Bir roller başlıkta 500’ü aşkın iğnenin bulunduğu, cilt ve saç bakımında kullanılan cihaz dermaroller olarak isimlendirilir. Bu iğneler 0.25 mm ila 3 mm arasında değişen boyutlara sahiptir. Yüz bölgesinde, vücutta ve saçlarda kullanılmaktadır. Yüz bölgesi için uygulanacaksa 0.5 mm ile başlangıç yapılması önerilir. Böylelikle cilt üzerinde hassasiyet oluşmayacaktır.

Dermaroller uygulamasının ardından ciltte oluşan mikro deliklere sürülen her şey, derinin altına daha çabuk nüfuz eder ve hızlıca etki eder. Yenilenme hızını artıran bu ürün sağlıklı hücre oluşumunu tetikler, kolajen ve hyalüronik asit üretimine yardım eder. Bu sayede cildi güçlendirir, formunu korur ve cilt dokusunu yeniler. Cilt tahribatını giderir ve cilde etkili bir bakım yapar. Bu nedenle uzmanlar dermaroller kullandıktan sonra cilt bakım serumu kullanmayı tavsiye etmektedir.

Dermaroller Sonrası Hangi Serumlar Kullanılabilir? Prof Dr.Halis Bülent Taştan Anlatıyor

Dermaroller işleminin ardından antioksidan serumlar, hyalüronik asit serumlar yahut vitamin içerikli serumlar kullanılır.

Serum, cildin görünümünü düzenler. Serumların çoğu nemlendirici özelliktedir. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen serumlar cilde bakım yapar. Serum kullanacaksanız güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Serum kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas bir duruma getirebilir. Serum gibi cilt ürünlerini uygulamadan evvel dermaroller işlemini gerçekleştiren doktorunuza danışmanız önerilir. Dermaroller, tüm cilt ürünleriyle uyumlu değildir.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermarollerın sadece size özel olması gerekir. Sizden başkasının da aynı ürünü kullanması çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Dermaroller uygulamasından önce cilt güzelce yıkanır, havluyla kurulanır.

Dermaroller önce dezenfektan spreyi kullanılarak bakteri ve mikroplardan tamamen arındırılır. Uygulama yapılırken dermaroller fazla bastırılmaz. Nazikçe yapılması gerekir. Yapılacak bu hareketler, iğnelerin deri altına ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Temiz cilde hem yukarıdan aşağıya hem de sağdan sola doğru yavaşça bastırılarak 3-5 dk bastırılarak kullanılmalıdır.

İşlem öncesi losyon, krem ve maske gibi ürünler kullanmanızın sakıncası yoktur. Cilt tipinize uygun olmasına özen göstermeniz gerekir.

Dermarollerın Cilde Ve Saça Faydaları Nelerdir?

 • Yaşlanma etkileriyle savaşır. Yıpranan ve yaşlanan cildi yeniden yapılandırır.
 • Cilt çatlaklarından kurtarır.
 • Cildi ölü hücrelerden arındırarak yenilenme sürecini hızlandırır.
 • Geniş gözenekleri daraltır.
 • Cilt lekelerine ve sivilce izlerine karşı etkili olan kremlerin daha iyi emilmesine yardım eder. Böylelikle cilde uygulanan kremler doku altına iyice yayılarak kısa sürede faydalı olabilir.
 • Aknelerle beraber ortaya çıkan izlerin giderilmesinde kullanılır.
 • Saç dökülmesine karşı fayda sağlar.
 • Dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklara iyi gelir.
 • Cilt sarkmalarını tedavi eder.
 • Göz çevresinde meydana gelen torbaları ve morlukları yok eder.
 • Güneş ışınlarının cilt üzerindeki negatif etkilerini tersine çevirir.
 • Daha sağlıklı bir deriye kavuşturur.
 • Saç kaybına engel olur.
 • Cilt lekelerini iyileştirir.

En İyi En Çok Satan Yorumlanan Dermaroller Markaları Ve Fiyatları

Dermaroller Nasıl Temizlenir Dezenfekte Edilir Dermaroller Sonrası Ne Sürülür Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.