Dişil enerjiyi yükseltmek için günlük hayatta yapmamız gereken 11 şey

Psikolog Esra Eczmeci’den dişil enerjiyi artıran tuzlu su formülü

0 191

Kadınlar, ömürleri boyunca daha dişil ve çekici olmayı ister. Bunun için de dişil enerjisini nasıl arttıracağını bilmek isterler. Kadınlarda dişilik enerjisi arttıkça daha çok ilgi görmeye başlarlar ve daha çekici hale gelirler.

Erkekler eril, kadınlar ise dişildir. Fakat eril ve dişil enerji erkek veya kadın olmakla ilgili bir durum değildir. Diğer bir deyişle, her erkeğin ve kadının hem dişil hem de eril enerjileri vardır. Doğuştan bakıldığında; kadınlar dişil enerjisini anne ve anne Ata’lardan, erkekler ise eril enerjisini baba ve baba Ata’lardan almaktadır. Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı kadınlarda dişil enerji düşüşe geçmiştir. İşte dişil enerjiyi artıran yöntemler;

Psikolog Esra Ezmeci’den Dişil Enerjiyi Tuzlu Su ile Artırma Yöntemi

Kadınlar, doğuştan gelen bir dişilik enerjisine sahiptir. Fakat bu enerji gün içinde erkek gücü gerektiren işler yağmak ve çok yoğun çalışmak gibi sebepler dolayısıyla düşebilir. Enerjisel dengeyi bozan bu işler sonucunda kadınlarda dişil enerjiyi arttıran bir yöntem vardır. Bunun için haftada bir defa banyo yaptıktan sonra 1 litre suyun içine 2 yemek kaşığı tuz dökün ve bu suyu banyodan sonra saç tarafınızdan başlayarak tüm vücudunuza dökün. Sonrasında durulama yapmadan 1 gece bu şekilde bekletin. Tuzlu su sayesinde ertesi gün çok daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Ek olarak bunu çevrenizden gelecek iltifatlarla da hissedeceksiniz. Psikolog Esra Ezmeci, önerdiği bu uygulama sayesinde birçok kişiden aldığı geri dönüşlerin çok iyi olduğunu söylemiştir. Ezmeci sonrasında da şunu ekliyor: “Tuzlu sularınızı yapın, güzel kıyafetler giyinin ve yatağa doğru mumlarınızı dizin. Odanızın güzel kokması için kokular ve tütsüleri hazırlayın. Tuzlu su sayesinde dişilik enerjinizin arttığını fark edeceksiniz.”

Kişisel Bakımınıza Önem Verin

Dişilik enerjisini arttırmak için yapılması gereken bir diğer şey ise kişisel bakımdır. Günlük nemlendirici ve bakım kremlerini ihmal etmeyin. Düzenli olarak cildinize maske uygulayın. Banyo yaparken banyonun ve odanızın mum ve tütsüler kullanarak güzel kokmasını sağlayın. Ek olarak beden olumlaması yaparak bedenizinin her kıvrımını kabul etmeniz önemli. Siz kalçanız, göğsünüz ve kendi vücudunuzla güzelsiniz.

Mum Yakın

Mumun ortama romantik bir hava kattığını herkes bilir. Bulunduğunuz mekana farklı ve güzel kokan mumlar koyarak ortamdaki atmosferi şehvetli ve ayrıca sakinleştirici hale getirebilirsiniz. Bu sayede yorucu günün sonunda vücudunuzdaki stresi atar ve ayrıca kadınsı enerjinizi hissetmeye başlarsınız.

Doğayla İç İçe Olun

Doğa insana her zaman özünü hatırlatır. Dolayısıyla doğada yürüyüş, piknik ve yüzme gibi aktiviteler yaparak kendi benliğinizi ve dişil enerjinizi açığa çıkartabilirsiniz.

Seksi Kıyafetler Giyin

Kadınlar için giydiği kıyafetler her zaman önemli olmuştur. Görünüşe katkısı olduğu kadar insanın havasını da değiştiren kıyafetler ile dişil enerjinizi arttırabilirsiniz. Bunun için seksi kıyafetler giymeniz önemli. Fakat seçeceğiniz kıyafetler seksi olduğu kadar rahat da olmalı. Bu yüzden örneğin topuklu veya kombinezonlarla rahat değilseniz, tercih etmemelisiniz. Fakat yine de denemek isterseniz birkaç parça alıp yavaş yavaş kendinizi hazırlayabilirsiniz. Ayakkabı seçiminde de spor yerine seçeceğiniz topuklu modeller ise daha seksi hissedebilirsiniz.

Dişiliği Yüksek Kadınlarla Vakit Geçirin

Dişilik enerjisini yükseltmenin en etkili yollarından birisi kadınlarla vakit geçirmektir. Arkadaş, anneanne veya farklı kadın gruplarıyla zaman geçirerek vücuduna kadın enerjisini hatırlatabilirsin.

Bol Bol Dinlenin

Stresli ve uzun geçen günün ardından vücudun dinlenmesi çok önemlidir. Dinlenmeyi yalnızca uzun saatler uzanmak şeklinde düşünmemelisiniz. Fazla çalışmamak, yoğun planlar yapmamak, öğle arasında kaylule yapmak, doğada zaman geçirmek, bitki çayı içmek ve hafta sonları telefonu kapatmak da dinlenmektir. Bu tür şeyler ile kendinize daha fazla zaman ayırmak dişil enerjinizi hatırlatıp kendiniz olmayı size hatırlatacaktır.

Üretici Olun

Vücutta eril enerji kişinin mantıklı hareket etmesini ve düzenli olmasını sağlarken dişil enerji daha yaratıcı olmayı ve sezgilere göre hareket etmeyi sağlamaktadır. Dolayısıyla gün içinde üretici olunabilecek şeyler yapmak dişil enerjisini arttıracaktır. Günlük hayatta üretmek üzerine olmak üreme sistemimiz dişilik üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Bunun için resim yapma, yemek pişirme, dikiş dikme, örgü örme ve sanatla uğraşıp bir eser ortaya koyma gibi işlerle uğraşabilirsiniz.

Su İçeren Besinler Tüketin

Dişilik enerjisini arttırmak için vücuttaki su miktarını arttırmalısınız. Bunun için salatalık benzeri sebzeler veya sulu meyveler tüketebilirsiniz. Meyveler bedende 2 çakra tarafından yönetilir. Dolayısıyla sulu meyveler tüketmek ve çiğ besinler yemek dişil enerjiyi arttırmaya yardımcıdır.

Sık Duş Alın

Vücuttaki suyun artışının dişilik enerjisini arttırdığını ifade etmiştik. Yine bu amaçla banyo yaparak, suyun her bir zerresini bedeninizde hissederek duyularınızı güçlendirebilirsiniz. Duş almayı daha sıklaştırarak beden ve kadınlığınızla olan bağınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Saç Bakımı Yaptırın

Saçlar, kadınlar için çok önemlidir. Bu yüzden onlara bakım yapmak ve güzel saçlara sahip olmak dişil enerjiyi arttırmaya yardımcı olacaktır. Saçlarınıza kuaförde veya evinizde saç bakımları yapmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.