Dut Kürü Yapanların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Beyaz Dut Kurusu Kürü Yapanlar Yorumları Nasıldır?

0 552

Beyaz Dut Kurusu Kürü Tarifi

Beyaz dut kürü binbir derde devadır. Kandaki CRP oranını yani kandaki iltihabı düşürür, bartholin kistini geçirir, egzamaya iyi gelir ve emziren annelerde süt yapar.

Dut kürü yapılışı şöyledir: Yarım litre su kaynamaya bırakılır. 6-7 çorba kaşığı beyaz dut kurusu (kısaca kuru dut), kaynamakta olan suya atılır. Ortalama 10 dakika kaynatılıp ocaktan indirilir.

Dut kürünün faydasını görmek için bu suyu içip dutları yiyebilirsiniz.

Beyaz Dut Kürü Yapanların Yorumları

16 yaşında bir yeğenim var. 4 seneden beri egzama hastalığı yaşıyordu. Dut kurusu kürü uyguladı ve iyileşti. Herkese öneriyorum, faydasına bizzat şahidim. Doğal tedavi mi istiyorsunuz? O zaman kesinlikle bunu denemelisiniz. Hemen kimyasal ilaçlardan medet ummayın. O ilaçlar vücudun bir yerini iyi ediyorsa, bir yerini de kötüleştiriyor. Dut kurusu küründen faydalanın; ‘daha önce neden yapmamışım ki?’ diyeceksiniz, eminim.

Geçen gün çocuğuma bir kan testi yaptırdım ve yüksek oranda CRP tespit edildi. Yani kanında iltihap varmış. Dut kürüne başladı. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa kullandı. 1 hafta buna devam etti ve antibiyotik almadı. 7 gün sonra yeniden test yapıldı ve kandaki CRP oranının 110’dan 68’e düştüğü görüldü.

Beyaz dut kürü tam bir şifa deposu! Babamdan biliyorum, kronik enfeksiyonla mücadele ediyordu. Uzun süre antibiyotik tedavisi uygulanmasına rağmen hiç yararı olmadı. Dut kürü ile sıkıntıları büyük ölçüde hafifledi.

Kaynamış suya beyaz dut kurusu atın ve 10 dakika bekletin. Suya elinizi sokun ve durabildiğiniz kadar öyle durun. Su ılımaya başladığı zaman elinizi çıkarın. 15 dakika bekleyin ve sonra yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın. Şahsen bana çok iyi geldi. Alternatif bir yöntem daha söyleyeyim; beyaz kuru dut haşlanır ve egzamalı bölgeye ılık bir bez yardımıyla sarılır. Bu da çok fayda sağlayacaktır.

Bartholin kisti nedeniyle Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen beyaz dut kürünü tatbik ettim. Kistim iki günde kendi kendine patladı. Şimdi küçük bir şişlik olduğunu fark ettiğim an dut kaynatıyor ve tüketiyorum. Vücutta meydana gelen iltihaplara birebir. Onun sayesinde öyle rahatladım ki… 1,5 litre su kaynarken içine beyaz dut kurusundan iki yemek kaşığı kadar atacaksınız ve 6 dakika kaynatacaksınız. Bunu sabahleyin kahvaltıdan ve akşamleyin yemekten önce içeceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu CRP Yüksekliği (Kanda İltihabı Düşüren) Dut Kürü

Klorsuz sudan yarım litre bir kaba alınır ve kaynatılır. (Marketten alınan hazır pet şişe suyu da kullanılabilir.) İçine 5-6 yemek kaşığı dut kurusu eklenir. 6 dakika kısık ateşte kaynatılır ve ocaktan alınıp ılımaya bırakılır. Ilıyınca süzülür ve aç karna sabah-akşam her gün 2 defa tüketilir. Haşlanan dutların yenmesi gerekmez, yalnızca suyun içilmesi kâfidir. Bu küre 25 gün devam edilmelidir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.

Egzamaya İyi Gelen Beyaz Dut Kürü Tarifi

Bir avuç dolusu beyaz dut kurusu 500 ml klorsuz suya atılır. Ağzı kapatılır ve 6 dakika kısık ateşte kaynatılır. Süre dolunca altı söndürülür ve biraz ılıması beklenir. Elin dayanabileceği sıcaklığa ulaşınca egzamalı eller o suya batırılır. 10 dakika böyle kalınır. Elleri 1 saat boyunca yıkamamalıdır. Ondan sonra durulanabilir. Haftada 3 kere tekrar edilmeli, bu uygulama 2 hafta sürdürülmelidir. Bu da yukarıdaki tarifte olduğu gibi her defasında yenisi hazırlanarak tatbik edilmelidir. Ellerinizi soktuğunuz su ne aşırı sıcak ne de soğuk olmamalıdır. Yani ılıktan biraz daha sıcak olması yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.