Elinden telefon düşmeyen öğrencilere internet üzerinden para kazanmak için 6 iş kolu

Öğrenciler için bilgisayar başında internetten para kazanmanın 6 yolu

0 24

Öğrencilik dönemi herkesin hayatında çoğu zaman ilkleri yaşadığı ve güzel anılara sahip olduğu zamanlardır. Bu dönemde çoğu kişi her ne kadar aktif ve eğlenceli zamanlar geçirse de bir gelire sahip olmadıkları için parasal açıdan problemler yaşamaktadır. Okul masrafları ve ev-yurt kiraları başta olmak üzere birçok farklı masraflar zorlayıcı olabilmektedir. Bu yüzden öğrenciler okullarının yanında para kazanabilecekleri yöntemlere başvurmaktadır. İnternette öğrencilere uygun ve sermaye gerektirmeyen farklı işler bulunmaktadır. Yalnızca internete sahip bir bilgisayara sahip olmanız yeterlidir. Öğrenciler için bilgisayar başında para kazandıran yolları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Online Özel Ders

Oturduğunuz yerden para kazanmanın en kolay yolu matematik, fizik, İngilizce gibi uzman olduğunuz derslerde özel ders vermektir. Özel dersleri artık yüz yüze vermenize de gerek yok. İnternet üzerinde canlı yayınla bağlanıp öğrencilere özel ders vererek para kazanabilirsiniz.

Ders verecek öğrenciler bulmak için okulların panolarına isim ve cep numaralarınızı yazıp asabilirsiniz. Online özel ders duyurularınızı sosyal medya ve internet siteleri aracılı ile de yapabilirsiniz. Bunlardan en yaygın olanı Armut ve Sahibinden.com’dur. Bu sitelere girip kısa bir sürede profil oluşturmalı ve kaşenizi belirleyip özel ders verebilirsiniz.

Makale Yazarlığı

Yazma konusunda yeteneğiniz varsa evde makale yazıp internet üzerinden yazdığınız makaleleri göndermek de size yetecek kadar para kazanmanızı sağlayacaktır. Bunun için r10 ve wmaraci.com gibi web sitelerindeki iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Mail Okuma

Bilgisayar başında para kazanmanın bir başka yöntemi ise mail okumadır. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayarınız varsa ve aktif olarak bunu kullanıyorsanız mail okuyarak para kazanmanıza yardımcı olabilecek siteler bulabilirsiniz. Bu tür siteler çoğunlukla yurt dışına yayın yapsa da siz Türkiye üzerinden sanki yurt dışındaymış gibi kayıt olabilirsiniz. Bunun dışında Türkiye içinde mail okuyarak para kazandıran siteler çok azdır.

Çeviri İşi

Eğer iyi derecede bir yabancı diliniz varsa ve çeviri yapmakta iyiyim diyorsanız internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için çeviri iş ilanlarına başvurabilir ve size uygun olan  kitap, makale, film ve dizi gibi birçok farklı konuda çeviri yapıp para kazanabilirsiniz.

Video Çekme

Son yıllarda ünü tüm dünyaya yayılan Youtube artık kendini ispatlamış global bir şirkettir. Öyle ki internette en çok video barındıran bu şirkete isteyen herkes video yükleyip bundan gelir sağlayabilir. Yalnızca bunun düzenli olarak yapılması ve belli bir izleyici sayısına ulaşması şarttır. Siz de iyi bildiğiniz ve yaptığınız bir alanda videolar çekip bunu Youtube’a yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Anket İşi

Son olarak internetten para kazanabileceğiniz bir diğer yöntem ise anket işidir. Bunun için internette mevcut olan belli sitelere girip üye olmalı ve daha sonra günlük limitteki anketleri doldurmalısınız. Bu sitelerin akıllı cihazlara uygun uygulamaları da mevcuttur ve bunları telefonunuza indirerek anketleri doldurmanız mümkündür. Bunun için internette biraz araştırma yapıp mobil anket doldurma uygulamalarını telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.