Erken Adet Regl Olmak İçin Adet Getirici Tarifler Adet Olamıyorum

Hemen Çabuk Adet Regl Olmak İçin Ne Yapmalı? Kesin Bitkisel Çözümler

0 80.409

Hemen Adet Görmek İçin Ne Yapmalı?

Adet gecikmesi hormon bozukluğundan, strese kadar pek çok nedenden kaynaklanabilen bir durumdur. Kadın Doğum Uzmanı Doktor Bülent Tıraş adaçayı, çörekotu, papatya çayı, kekik suyu, maydanoz suyu ve civanperçemi otunun adet söktürücü etkilere sahip olduğunu bildiriyor. Bu makalemizde doktorlar tarafından tavsiye edilen adet getirici çabuk hemen regl olmayı sağlayan yöntemlere yer verdik. Günlerdir, haftalardır,  2 aydır, 3 aydır, 10 gündür adet olmuyorum, diyorsanız bu makalemizdeki yöntemleri uygulayarak kısa sürede adet olabilirsiniz.

1.Yöntem

Civanperçemi adet söktürmekte, hemen adet olmak için en etkili bitkilerdendir. Civanperçemi bitkisi rahmi uyarıp reglin çabuk başlamasını sağlar. Prof. İbrahim Saraçoğlu’ndan adet söktürücü civanperçemi kürü tarifi; (Bir su bardağı suyu klorsuz suyu kaynatın. Klorsuz su  yerine marketlerde satılan yarım litrelik hazır su da kullanabilirsiniz. İçine bir tatlı kaşığı atın. Cezvenin kapağını kapatıp kısık ateşte üç dakika demlenir. Ilıdıktan sonra süzülür. Adet olmak için regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı ılık olarak içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir. Bu kür her regl döneminde uygulanır.) Hemen regl olmak istiyorsanız sabah akşam 1’er bardak çivanperçemi çayı içip hemen regl olabilirsiniz.

2.Yöntem

Hemen adet olmak için Bitki Uzmanı Suna Dumankaya şu tavsiyede bulunuyor; Birer tutam kekik ve reyhanı karıştırıp bir bardak kaynar suda çay demler gibi demleyin ve sabah-akşam bu karışımdan birer bardak için. Adet sancılarınız var ise bunların azalması için ise bir tutam dağ kekiğini haşlayıp, suyunu içebilirsiniz. Adet düzensizliğiniz sürerse, mutlaka bir uzmana görünün. Bir tutam kekik ve reyhandan kastımız şudur; baş, işaret ve orta parmağınızı bu baharatların içine daldırın ve içinde birleştirin parmak uçlarınızı, bu miktara bir tutam denir.

3.Yöntem

Dereotu da adet söktürücü etkisi ile bilinen bitkilerdendir. Prof. Dr. Ahmet Maranki’den adet söktürücü olarak dereotu çayı tarifi; 2 çay kaşığı dereotu iyice dövülür. 1 çay bardağı kaynamış suya atılır. Bardağın ağzı kapatılarak demlenmeye bırakılır. Bu çay günde üç dört kez içilir.

4.Yöntem

Kekik çayı hemen adet görmenize yardımcı içecekler dendir. Kekiği aktardan veya marketlerden satın alabilirsiniz. Bu çayı içtikten sonra kanamanın gelmeye başlayacağını göreceksiniz. 1 bardak sıcak suyun içine bir yemek kaşığı kekik koyup kaynatın. Ocaktan alıp 3-5 dk demlemeye bırakın. Sabah ve akşam kekik çayı içmeye devam edin. Her seferinde taze taze hazırlayın.

5.Yöntem

Yapılan bilimsel çalışmada hayıt tohumunun adet öncesi rahatsızlıklar (premenstural sendrom) adet anormallikleri (regal tempoanomalie) tedavi etmekte etkili olduğu tespit edilmiştir.

Bir su bardağı suyu cezvede kaynatın. Ocaktan alıp içine bir tatlı kaşığı hayıt tohumu atıp 5 dk demleyip içilir. Sabah akşam günde 2 kez bu karışımı hazırlayıp 2 bardak hayıt tohumu çayı içmeye devam ederek kısa sürede adet olabilirsiniz. Kadın doktoru Dr.Mett.D.Rocder ve ekibi çeşitli adet rahatsızlıkları olan 13 hasta üzerinde hayıt tohumundan elde edilen damla ile 3 ay süren tedavi denemesi yapmıştır. Bu tedavi denemesi sonunda hayıtın adet sancısıa, adet dışı rahim kanaması), adet yetmezliği, seyrek adet görme vb rahatsızlıkları iyileştirdiği tespit edilmiştir.

6.Yöntem

Papatyanın pelvik bölge ve rahimdeki kan akışını uyararak adeti söktürür hemen regl olmaya yardımcı olur. Papatya ile adet söktürücü hazırlamak için aktardan kurutulmuş papatya bitkisinden alın. Bir bardak suyu cezvede kaynatın. Ocaktan alıp içine bir tatlı kaşığı kurutulmuş papatya bitkisi atıp 5 dk demleyin. Günde 2-3 kez bu çaydan hazırlayıp için.

Ayrıca biberiye de adet söktürücü özelliktedir. Adetin çabuk gelmesi için papatya ile biberiyeyi beraber kaynatıp beraber de içebilirsiniz. Bu ikilinin adet söktüğü, reglin gelmesini hızlandırdığı çok tecrübe edilmiştir. Aktardan alacağınız 20 gram papatya ile 20 gram biberiyeyi 2 bardak suya atıp kaynatın, ocaktan alıp, süzüp 3-4 dk ılımaya bırakın, sıcak sıcak tüketin.

7.Yöntem

Aspirinin adet söktürücü olduğuna dair herhangi bir bilimsel araştırma yoktur. Aşağıda bildireceğimiz yöntemi doktorunuza danışarak adet söktürmek için kullanabilirsiniz.  2 adet aspirini kaşıkla ezip toz haline getirin. Yarım su bardağı suyun içine toz haline getirdiğiniz aspirinleri koyun. İçine yarım tatlı kaşığı şeker ve yarım tatlı kaşığı bal katın. Adeti söktürmek için bu karışımı regl tarihinize yakın bir zamanda için.

8.Yöntem

Progesteron kadın sağlığında önemli rolü olan bir hormon çeşididir. Bu hormon menstrüasyonü düzenleyen, gebeliği destekleyen ve doğurganlığı artıran özelliklere sahiptir.  Adaçayı progestron hormonunu uyarın reglin başlamasını hızlandırır. 1 bardak suyu cezveye koyup kaynatın, cezveyi ocaktan alıp içine aktardan alacağınız 1 tatlı kaşığı adaçayı katın. Adaçayını bir hafta boyunca, sabah ve akşam, aç karnına için.

Adaçayı ile hazırlayabileceğiniz adet söktüren bir diğer tarif şöyledir; 1 tutam çoban pençesi, 1 tutam adaçayı, 1 tutam aslan pençesi ve 1 tutam civan perçemini iki bardak kaynar suyun içine atıp 5 dakika kaynatın. Ilıyınca içine hiçbir tatlandırıcı katmadan, adet dönemlerinizden üç dört gün önce sabah ve akşam için.

9.Yöntem

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan adet söktürücü soğan kürü tarifi; 1 adet orta boy yemeklik beyaz soğanı (kırmızı , mor veya kabuğu beyaz olan soğan kullanılamaz) kabuklarını soyup dörde bölün. Kaynatılan suya kesilen soğanlar atılır ve 10 dakika boyunca su kaynatılmaya devam edilir. Kaynatıldıktan sonra süzülüp ılımaya bırakılır. İçine başka hiç bir şey ilave etmeden öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 er bardak bu soğan suyundan tüketin. Bu kürü sadece 15 gün uygulayıp bitirin.Soğan kürünün adet döneminde uygulamasının her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Fakat, etkisi açısından en ideal zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra uygulanmalıdır. Bu küre günde iki kez kullanmak şartıyla 15 gün boyunca devam etmek gerekmektedir. Soğan kürü her gün mutlaka düzenli olarak uygulanmalıdır. Bu kür en geç bir hafta içerisinde etkisini gösterecektir. Soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra 6 ay boyunca bu kürü yapmak için ara verilmelidir. 6 ayın ardından 15 gün daha soğan kürü yapılabilir. Bununla birlikte soğan suyu için kesinlikle beyaz soğan kullanılmalıdır. Mor veya kırmızı soğan, soğan suyu için tercih edilmemelidir. İçeceğiniz kürü daima her seferinde ayrı olarak taze taze hazırlayın.

10.Yöntem

Kantaron bitkisi de en etkili adet sökücülerdendir. 1 bardak suyu cezvede kaynatıp, ocaktan alınır, içine yarım çorba kaşığı kantaron eklenir ve 15 dakika demlenir. Gün içinde iki defa yemeklerin ardından tüketilir.

11.Yöntem

Kadın doğum doktorları maydanozun da regl olmayı sağlayan bitkilerden olduğunu bildiriyor. Maydanozu adet söktürücü olarak kullanmak için; 1 demet maydanozu güzelce yıkayın. 5 su bardağı suyu tencereye koyup kaynatıp, ocaktan alın. İçine maydanozu atıp 30 dk bekletin. Ardından süzüp  gün boyu ara ara bu suyu içip bitirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.