Evde Bitkisel Doğal Yollarla Saç Nasıl Açılır

Boyalı Saç Rengini Açma İçin En Etkili 6 Yöntem

0 52

Evde Bitkisel Doğal Yollarla Saç Nasıl Açılır?

Boyalı saçları açmak için yapılması gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz sözü fazla uzatmayalım ve boyanmış saçlarınızın rengini, saçınıza zarar vermeden nasıl açabileceğinizi öğrenmek üzere sizi yazımıza alalım:

Boyalı Saç Rengini Açma İçin En Etkili 6 Yöntem

C Vitamini

Saç açmanın en iyi yollarından biri C vitamini kullanmaktır. Boyalı saçımızı açmak için ihtiyacımız olan şey, eczanelerden temin edebileceğiniz C vitamini tabletidir. 10 adet tableti ezerek yarım paket karbonatla karıştırıp üstüne E vitamini ampulünü kıralım. İçerisine bir miktar şampuan ekleyelim. Ardından bu karışımı saçımızı boyuyormuş gibi masaj yaparak uygulayalım. 1 saat bekleyip saçımızı yıkayalım. Bunu 3-4 günde bir hiç aksatmadan tekrarlayalım. Böylece saçlarımızın rengini doğal yoldan açmış olacağız.

Karbonat

Karbonat boyalı saçı açmanın en etkili yöntemlerindendir.

1 tatlı kaşığı karbonat ile bir miktar suyu karıştıralım. Elde ettiğimiz karışımı tüm saça veya yalnızca açmak istediğimiz kısımlara uygulayalım. Bu işlemi 7 yahut 10 gün arayla tekrar edelim, olumlu sonuç verecektir. Hem de saçlarımızda detoks etkisi yapacak ve parlamasına yardımcı olacaktır.

Papatya

İki yemek kaşığı kuru papatya veya üç tane sallama papatya çay poşeti 1 bardak kaynar suya koyulur ve 10-15 dakika boyunca bekletilir. Saçlar her gün bu suyla yıkanır ve ardından şampuanlama yapılır. Bu doğal karışımı, saçlarınızı durulamadan evvel 15-20 dk bekletirseniz saç renginizin açıldığını gözlemleyeceksiniz.

Hidrojen Peroksit

İki tatlı kaşığı karbonat ile bir buçuk tatlı kaşığı kadar hidrojen peroksiti karıştırarak macun haline getirelim. Ardından saçımızın tümüne bu karışımı uygulayıp tarakla her tarafına yayalım. 3-4 saat böyle duralım. Süre bitince saçımızı yıkayalım. Hidrojen peroksit, saç açma işlemi için en çok kullanılan ürünlerdendir. Aksatmadan kullanılırsa mutlaka etkisini gösterecektir.

Elma Sirkesi

Saç rengini açma yöntemleri arasında elma sirkesinin önemli bir yeri vardır. Duş alırken en son sirkeli su kullanarak saçımızın rengini açmamız mümkündür. Çünkü sirkenin içerisinde saçı besleyen ve güçlendiren maddeler mevcuttur. Bu yüzden sirke, saç açmak için sıklıkla kullanılan doğal ürünlerin başında gelir. Banyo yaparken saçlar sirkeli suyla durulanır. Belirli aralıklarla yapmaya devam edersek etkili olacaktır. Yoğun sirke kokusunu biraz bastırmak için sirkeli suyun içerisine lavanta yağı damlatabiliriz. Böylece saçımızın zayıflamasını, matlaşmasını ve kepeklenmesini de engellemiş oluruz.

Oryal ile Saç Açma

Saç renginizin kısa sürede açılmasını istiyorsanız oryal kullanabilirsiniz. Oryal, saç açma işleminde başarılı olmaktadır fakat son derece risklidir. Oryal kirli saça uygulanır, işlemden önceki gün saçlara hindistan yağı ve badem yağıyla bakım yapılır. Toz oryal ve oksidan kremini bir kapta karıştıralım. Eldiven takmayı unutmayalım. Dipten uca doğru sürelim. Karışımı en fazla yarım saat boyunca saçımızda bekletelim ve bu süreyi aşmayalım. Bekleme süresinin ardından soğuk su ile yıkayıp güzelce durulayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.