Göğüste, Göğüs Üzerinde Kahverengi Leke Neden Olur? Bitkisel Tedavisi

Göğsümde Kahverengi Lekeler Oluştu Memede Kahverengi Nasıl Geçer?

0 6.620

Göğüste Kahverengi Leke Neden Olur?

Göğüs, meme üzerinde kahverengi leke yaşlanma lekesinden, mantar hastalığına kadar pek çok nedenden kaynaklanabilir. Makalemizde bu sorun için tedavi yollarından bahsedeceğiz.

Göğüste Leke İçin Hangi Doktora Gidilir?

Cildiye doktoruna gidilir. Doktor size leke açıcı krem reçete edecektir. Şayet mantar söz konusu ise antifungal ilaç yazacaktır.

Göğüste Leke İçin Bitkisel Çözümler

Limon Suyu

Limon suyu göğüs üzerinde kahverengi lekelerden kurtulmaya yardım edecek beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca yumuşak, temiz ve güzel bir cilt sağlar.

 • Limonun suyunu sıkıp pamuk yardımıyla doğrudan göğsünüzün üzerine uygulayın. 30 dakika bekletin soğuk suyla durulayın. Bu kürü günde 2 kez tekrarlayın, 2 ay içinde olumlu sonuçları fark edersiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz limonu suyla, gül suyuyla ya da balla seyreltin.
 • Diğer bir seçenek ise leke limon suyu ve şeker karışımı sürmektir. Göğsünüze bu karışımı sürün. 5-10 dakika beklettikten sonra durulayın. Bunu haftada birkaç kez yapın. Bu tarife zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

Yoğurt

Beyazlatıcı özelliklerinden dolayı yoğurt kullanmak cildinizi parlatmak ve kahverengi lekeleri doğal bir şekilde yok etmek için güvenli ve kolay bir yoldur.

 • Biraz yoğurdu doğrudan lekelerin üzerine uygulayın. Kendiliğinden kuruması için 20 dakika kadar bekleyin, soğuk suyla kurulayın. Daha hızlı sonuçlar için uyumadan önce yoğurdu etkilenen alana uygulayın ve bütün gece bekletin.
 • Alternatif olarak 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu karışımı lekeler üzerine uygulayın soğuk suyla durulamadan önce 30 dakika bekletin. Sonra biraz nemlendirici uygulayın. Bu kürü haftada birkaç kez takip edin.

Soğan Suyu

Göğsünüzdeki kahverengi lekelerden kurtulmanın bir diğer yolu soğan suyu uygulamaktır. Asidik doğası ve beyazlatma özelliği kahverengi lekeleri soldurmaya yardım edecektir. Soğan suyuna ek olarak sarımsak suyu da deneyebilirsiniz.

 • Biraz soğan dilimleyin ve dilimleri zarar görmüş alan üzerinde günde 2 ya da 3 kez ovalayın.
 • Diğer bir seçenek ise 1 yemek kaşığı soğan suyunu 2 yemek kaşığı balla karıştırmak ve bu karışımı etkilenen alan üzerine uygulamaktır. Kokusunun gitmesi için tamamen yıkamadan önce 15 dakika bekletin. Bunu günde 1 ya da iki kez yapın.

Hint Yağı

Hint yağı güçlü iyileştirici özelliklere sahiptir ve göğüsteki kahverengi lekelerden kurtulmada etkili bir şekilde kullanılabilir. Kahverengi lekeleri yok etmek için hint yağıyla birlikte E vitamini yağı, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ya da badem yağı da kullanabilirsiniz.

 • Hint yağını gerekli bölgeye uygulamak için pamuk kullanın
 • Bu alana birkaç dakika nazikçe masaj yapın
 • Birkaç saat bekletin ve sonra yıkayın
 • Bunu sabah 1 kez ve gece 1 kez uygulamak kahverengi lekelerin solmasına ve cilt tonunuzu açmaya yardım eder.

Aloe Vera

Aleo vera iyileştirici özelliklere sahiptir ve cildin yenilenmesine katkı sağlar. Yani, özellikle güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan kahverengi lekelerden kurtulmak için harikadır.

 • Aloe vera yaprağından aloe vera jeli çıkarın. Lekelerin üzerini aleo vera jeliyle nazikçe ovalayın. Soğuk suyla yıkamadan önce 30 dakika bekletin. Bunu günde iki kez tekrarlayın, 1 ay içinde gelişmeyi görmelisiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi kahverengi lekeler dahil birçok cilt problemin tedavisinde etkili bir kürdür. Lekeleri hızla soldurmaya, lekeyi yok etmeye yardım edecektir.

 • Biraz elma sirkesini eşit miktarda suyla seyreltin. Biraz bal da ekleyebilirsiniz. Bunu kahverengi lekelerin üzerine uygulayın ve birkaç dakika sonra yıkayın. Olumlu sonuçları alana kadar birkaç gün boyunca günde 1 defa uygulayın. Sadece elma sirkesi de uygulayabilirsiniz ama yakabilir.

Sandal Ağacı

Sandal ağacı hiperpigmentasyonu azaltmaya yardım edebilecek ve kahverengi lekelerden kurtulmayı sağlayacak yaşlanma karşıtı ve antiseptik özelliklere sahiptir.

 • 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 2 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı gliserin ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı kahverengi lekeler üzerine uygulayın. Kendiliğinden kurumasını bekleyin ve soğuk su kullanarak yıkayın. Kahverengi lekeler gözden kaybolana kadar haftada birkaç kez tekrarlayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.