Gri Saç Rengi, Küllü Gri Saç Kimlere Yakışır

Gri Saç, Gri Saç Boyası Akınca Ne Renk Olur

0 144

Gri Saç, Gri Saç Boyası Akınca Ne Renk Olur

Gri saç son zamanların en popüler, en çok tercih edilen saç renklerindendir. Gri saça ulaşmak için kuaföre gidebilir. Yahut evde kendiniz saçınızı griye boyabilirsiniz. Gri saçlarla tarz ve modern görünebilirsiniz.

Gri Saç Akınca Ne Renk Olur?

Gri saç boyası aktığında önce küllü gri renk olur, daha sonra açmış olduğunuz renge yavaş yavaş döner, ancak silver şampuan kullanırsanız bu durumu geciktirmiş olursunuz.

Ayrıca şunu da belirtelim; gri saç rengini tercih ettiyseniz artık gri saçlara özel şampuanları ve saç kremlerini kullanmak durumundasınız. Aksi takdirde boya kalıcılığını muhafaza edemez.

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Gri saç rengini kullanmaya herkes öyle kolay kolay cesaret edemez. Fakat “acaba yaptırsam mı, bana yakışır mı?” diye düşünmekten de kendini alamaz. Son dönemlerin trendlerinden biri olan gri saç rengi saçlarının beyazlamasından endişe eden veya saçlarında beyazlar olan insanlar için oldukça isabetli bir tercihtir.

Gri saç buğday tenlilere yakışır mı, gri saç esmerlerde iyi durur mu gibi sorular bayanlar tarafından merak edilmektedir. Zaten saçlarımıza gri saç boyası uygulamadan önce kendimize yakıştığından emin olmak gerekir. Eğer boyayı saç diplerimize uygulamazsak, cilt tonumuz ne olursa olsun bu saç rengi bize yakışacaktır. Fakat diplere de kullanacaksak o zaman iş değişir. Açık buğday tenliysek bunu yapabiliriz, cilt tonumuzla mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Gri saç renginin yakışıp yakışmaması, doğru tonu bulmaya ve doğru makyaj yapmaya bağlıdır. Esmer bir bayansanız sizin için siyah gri tonu uygundur. Sarışınsanız platin gri tonuna yönelmelisiniz. Gri saç, renkli gözlü bayanlarda da çok güzel durmaktadır. Bilhassa mavi gözlü bir kadın gri saç rengini tercih ettiğinde muhteşem görüneceği kesindir.

Saçlarınızı daha önce gri saç rengine boyamadıysanız, ilk uygulamada düz gri değil de ten renginizle de uyumlu olmak şartıyla küllü gri tercih etmeniz önerilir. Böylelikle doğallığı yakalamış ve güzelliğinize güzellik katmış olursunuz.

Gri saç renginin her ten rengine özel farklı bir tonu mevcuttur. Örneğin; açık tenli olanlar gümüş ya da metalik küllü gri; koyu buğday tenli veya esmer bayanlar da küllü gri balyaj, koyu küllü gri yahut küllü gri ombre yahut kullanmalıdır.

Gri Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçın rengini koruyacak bir şampuan kullanılmalıdır. Zira gri saç boyası çabuk akan bir boyadır. Ancak saç rengi bozulmasın diye pahalı şampuanlar kullanma zorunluluğunuz yoktur. Mavi şampuan veya mor şampuan almanız yeterlidir. Bu şampuanlar gri saçlar için üretilmiştir ve zamanla saçlardaki kızıllığı silerek renk tonunun daha küllü bir ton olmasını sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.