Saç Açıcıyla Saçlarım Turuncu Oldu Saçtaki Turunculuk İçin Mavi Boya Kullanımı

Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak İçin En Etkili Yöntem

0 550

Turuncu Saçı Küllü Sarı Yapmak İçin En Etkili Yöntem

Evde saç boyayanların, saç açıcı kullananların en sık karşılaştığı sorunlardan biri de saçlarda turunculuk meydana gelmesidir. Saçlardaki turunculuğu gidermenin çeşitli yöntemleri vardır. Mesela bu yöntemlerin en etkililerinden biri mavi şampuan kullanmaktır.

Saçlardaki Turunculuğunu Gideren, Turuncu Saçı Külli Sarı Yapan Formül

  • 1/2 tüp koleston 1.11
  • 1/2 tüp 30 vol %9 oksidan
  • 1 çay kaşığı mavi saç boyası
  • 1 tatlı kaşığı kadar saç kremi
  • 2 yemek kaşığı kadar su

Merhaba hanımlar, ben birkaç gün önce saçlarımı yoğun ombre yaptırmıştım.  Fakat maalesef bildiğiniz civciv sarısına döndü. Buna derhal bir çözüm bulmam gerekiyordu ve internetten araştırma yaptım. Kullandığım yöntem sayesinde tam küllü sarıyı elde edebildim. Peki ne mi yaptım? İşte yukarıdaki malzemeleri karıştırdım ve saçıma sürdüm. 2 dakika beklettim ve bol şampuan ile yıkadım. Turunculuktan eser kalmadı. Fakat önemli bir şeyi hatırlatmak istiyorum; mavi boyayı fazla koymayın. Çok az kullanmanız yeterlidir. Miktarını fazla kaçırdığınız takdirde saçlarınız koyu gri olacaktır. Uzun süre bekletmemelisiniz.

Saçlardaki Turunculuğu Gidermek İçin Mavi Boya Kullanımı

Mavi boyanın saç boyama sonrası kullanımı: Saçlardaki turunculuğu gidermek için, 1 yemek kaşığı saç kremine herhangi bir marka mavi boyadan (panic manic, jeans color vs marka olabilir)  2 serçe parmağı kadar koyup karıştırıyoruz.Banyo yapmadan önce saçlarımıza sürüyoruz ve saç rengimize göre yaklaşık 20-30 dk arası beklettikten sonra saçımızı yıkıyoruz.

Mavi boyayı saçlarınızı boyarken kullanmak için; Saç boyanıza, saç boyası saçınızda turunculuk yapıyorsa mavi boya, kırmızımsı turuncu yapıyorsa mavi-yeşil boyadan 2 serçe parmak kadar ekleyin. Böylelikle daha küllü bir boya elde edeceksiniz.

Schwarzkopf İgora 0-22 Turuncu Azaltıcı

Kadın-erkek birçok insan hayatının bir döneminde saçlarını boyamıştır. Özellikle biz kadınlar saçlarımızı boyayarak saç rengimizde değişiklik yapmaktan çok hoşlanırız. Fakat ne yazık ki boyama işleminin ardından bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Saçlardaki turunculuk ve kızıllık buna örnektir.

Saçlardaki turunculuğun oluşumunu önlemek için saç boyası ile saçınızı boyamadan boyanın içine 1 serçe parmağı uzunluğu kadar bu üründen katabilirsiniz. Schwarzkopf İgora 0-22 Turuncu Azaltıcı boya ile kullanımda yarım serçe parmağı uzunluğunda, saça cila yaparken çeyrek serçe parmağı uzunluğunda, şampuanla kullanırken çeyrek serçe parmağı uzunluğunda bu Turuncu azaltıcıdan kullanabilirsiniz.

Açık renkli saçlarda kullanımı: yarım serçe parmağı uzunluğunda Igora turuncu azaltıcı, saç boyasına eklenir.

Su Ve Saç Kremi Kullanımı

Bir arkadaşım kuaförde çalışıyor ve boyanın içine su ve saç kremi eklediklerini, turunculuğu böyle kırdıklarını söylemişti. İgora ve mavi boya kullanmak yerine bunu kullandığınız boya karışımına katabilirsiniz. Fakat çok etkili olacağını zannetmiyorum. Açıcının daha az etki etmesine sebep olabilir. Bunun sonucunda boyanız daha koyu olacaktır. Şayet kullanacaksanız boyanıza bir tatlı kaşığı su ve bir tatlı kaşığı saç kremi ekleyebilirsiniz.

Mor Şampuan

Mor şampuan, silver şampuan olarak da bilinir. Saçlarda meydana gelen turunculuğu gidermek için kullanılan etkili bir üründür. Elde ettiğiniz saç rengini korumanıza yardımcı olur. Öte yandan saçlarınıza canlılık ve parlaklık verir. Kullanımı giderek yaygınlaşan bu ürünün farklı markaları mevcuttur. Siz fiyatını uygun bulduğunuz bir markayı tercih ederek satın alıp kullanabilirsiniz.

Sarı tonlarını sevenlerin çoğu doğal tonlarda küllü kumral ya da bebek sarısı saçlara sahip olmak ister. Fakat bu renklerin hayal edilmesi kolay, elde edilmesi zordur. Açma işleminden sonra küllü cila uygulanır fakat birkaç yıkamadan sonra saçlar turunculaşmaya başlayabilir. Bu turunculuğu gidermek için her seferinde boya uygulamak saçları yıpratır ve sağlığına zarar verir. Bu yüzden mor şampuan kullanılması önerilir.

Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider En Etkili 2 Yöntem Tıklayınız

Igora Turuncu Azaltıcı Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Fiyatı Nedir? Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.