Gümüş Suyu Kullananlar Yorumları Kolloidal Gümüş Suyu Kullanıcı Yorumları

Gümüş Suyu Eczanelerde Varmı Gümüş Suyu Zararları Nelerdir?

0 191

Gümüş Suyu Nedir, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Gümüş suyu diğer adı ile kolloidal gümüş suyu, gümüşten yapılan doğal ilaç, doğal antibiyotiktir.

Bu su; tarihte 1938 yılına kadar antibiyotiktir olarak kullanılmıştır. Kolloidal gümüş su saf su içerisine bir miktar gümüş parçacık eklenerek elde edilmektedir. Gümüş suyu sadece bakteri için değil virüsler üzerinde de etkilidir.Gümüş suyu 1938’den sonra antibiyotiklerin bulunması ile üretiminin ucuzlaması sebebiyle artık pek kullanılmamaya başlamıştır. Gümüş suyu eczanelerde satılmaz, hepsiburada, n11, gittigidiyor gibi web sitelerinden temin edilebilir.

Gümüş suyu bakteri ve virüs ile karşılaştıktan 6 dakika sonra havasız bırakıp yok etmeye yardımcı olmaktadır. Normal antibiyotikler sadece birçak bakteri üzerinde etkilidir. Fakat kollodial gümüş suyu 650 civarı virüs ve bakteri üzerinde etkili olmaktadır.

Gümüş Suyunun Zararları

Argyria (Arjiri / Mavi Cilt Sendromu):

Uzun süre çok gümüş suyu kullanımı mavi cilt sendromuna neden olabilir. Bunun sebebi ise fazla olan gümüş iyonlarının birikmesi ciltte mavi veya grilik oluşmasına neden olmasıdır. Mavi cilt sendromu çok ciddi bir hastalık değildir ancak ciltte kalıcı mavilik bırakmaktadır. Bu sendromun etkileri bütün vücutta da görülebileceği gibi bölgesel olarak tırnak yataklarında görülebilir. Gümüş suyu açık yaralara uygulandığında bölgesel mavi cilt sendromuna yol açabilir.

Bağırsaktaki Faydalı Bakteriler İçin Zehirli Olabilir:

Gümüş suyunun tüketilmesi mide ve bağırsaklara zarar verebilir.  Bu durumda bağırsaktaki faydalı bakterilerin yok olmasına yol açabilir.

Gümüş Alerjisi:

Gümüş alerjisi ciltte alerjiye yol açabilir.

Hamilelik ve Emzirmede Gümüş Suyu Kullanımı

Gümüş suyunun hamile ve emziren kadınlarda kullanımı sakıncalı olduğundan önerilmemektedir. Sudaki gümüş anne karnındaki plesantaya geçebilir.  Bu da bebeğin kulak, yüz ve boyun gelişimini kötü etkileyebilir. Ve hatta gümüş bebeğin organlarında birikebilir.

Gümüş Suyu Kullananların Yorumları Nasıldır?

Ben gümüş suyunu sivilcelerimi kurutmak için kullanıyorum. Ayrıca ben ve ailem gümüş suyu kullandığımız sürece grip olmuyoruz,olsak da çok hafif oluyoruz. Gümüş  suyunu tavsiye ediyorum.

Benim alerjik rinit problemim var. Gümüş suyu kullanmaya başladım. Her gün yarım saat yarım çay bardağı kadar kullanıyorum ve etkisini görmeye başladım. Önceden geceleri genizlerim dolarak uykudan uyanırdım geceleri. İlaç kullanırdım ama yine de burun kaşıntısı, şişlik gibi problemler yaşardım.  Gümüş suyu kullandıktan sonra hafifleme oldu ve eski problemleri yaşamıyorum. Sadece 3 gün kullanmama rağmen ilerleme görmedim.

Gümüş suyunun soğuk algınlığı, grip,baş ağrısı, tümör ve kanserli hücre çoğalmasına karşı etkili olduğunu düşünüyorum. Bu su vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor benim araştırmalarıma göre ve kendi tecrübelerim de bunu doğruladı.

Benim oğlum kreşe gidiyor ve virüssel hastalıklar çok çabuk bulaşıyor.  Gümüş suyunu denedim ve gerçekten de 4 yaşındaki oğlumda etkili oldu. Aktarı aradım bana  çocuklara uygun olarak 5 ppm verdi.

Ben geçen sene idrar yollarımdan rahatsızlandım. E.coli bakterisi bulaşmıştı. Bu bakteri her ne zaman bulaşmışsa antibiyotik kullanıyorum, geçiyor gibi oluyor ama geçmiyor. Hatta üstüne daha hassas oluyorum. Sonrasında başka antibiyotik kullanmaya başlıyorum. Bitkisel tedavilerin etkili olduğuna inanan biri değilimdir. Gümüş suyunu internette araştırdım sonra kullanmaya başladım.  O kadar çok antibiyotik kullanmama rağmen hiç birinin yararını görmedim.  En etkilisi gümüş suyu oldu.  Gümüş suyunu 2-3 ay her gün 1 kaşık içtim. Şu an ne böbrek ağrısı çekiyorum ne de vücudumda coli bakterisi kaldı. Gümüş suyunu her hastalığımda kullanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Ben evime büyük bir şişe su alınca bile içine birkaç kaşık gümüş suyu eklerim. Suyu ailecek içeriz. Yine geçen hafta grip olmuştum, hiç ilaç almadım ve doktora da gitmedim. Sadece gümüş suyu içerek iyileştim. Ben çok memnunum ve herkese tavsiye ediyorum.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir hastalığa yakalandım ve 5 sene çok zor zamanlar yaşadım. Cerrahpaşa ve Capa hastanelerine yattım ama doktorlar bana hiç bir teşhis koyamadı, testler temiz çıkıyordu. Ben konuşamaz yürüyemez oldum. Sadece gözlerimi kırparak konuşuyordum fakat yavaş da olsa iyileşmeye başlamıştım. Doktorlar sadece idrar yolu enfeksiyonu deyip duruyordu. Antibiyotikler hiç fayda vermiyordu. Tam o zamanlarda bitkisel doğal yöntemler arayışındaydım. Melisa, karabaş otu, yaban mersini denedim ama çok az fayda gördüm. Tam bıktığım zamanlarda gümüş suyunu buldum. Ancak fiyatı yüksek olduğundan bir süre almadım.  Sonradan kullanmaya başladım 10 gün sonra konuşmam düzeldi. Adım atmaya da başladım. Ayrıca idrarım hep bulanık olurdu şu an daha berrak. Ek olaral vücudumda bıktığım mantarım da geçti

Gümüş suyu bütün kışı hasta olmadan geçirmeme yardımcı oldu.

Gümüş suyunu alerjik rinit problemim için kullandım. Bunun için kullanmak isteyenlere tavsiyemdir. Benim alerjik rinitim gümüş suyu ile geçti.

Not: Bu gibi alternatif yöntemleri kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.