Güzel Saçlar İçin E Vitamini Evigen Ampul Kullanımı

E Vitaminin Saç İçin 10 Mükemmel Faydası Nedir

0 36

E Vitaminin Saç İçin 10 Mükemmel Faydası Nedir?

Dış görünüşe önem vermek, saçların bakımına da çok özen göstermeyi gerektirir. Fakat ne yazık ki stresli yaşam tarzı, yetersiz beslenme, hava kirliliği, kısa sürede alınan kilolar, uyku düzeninin bozulması ve yorgunluk gibi çeşitli etkenler saçların uzamasını yavaşlatır, solmasına ve dökülmesine yol açar. Saç sağlığı için vitaminler çok önemlidir. Saç için en faydalı vitaminlerden biri E vitaminidir.

Saç Bakımı İçin E Vitamini Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki malzemeleri eczanelerden temin edebilirsiniz

  • 1 tane bepanthen ampul
  • 1 tane E vitamini (evigen ampul kullanabilirsiniz)
  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 2 tatlı kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Malzemelerin hepsini iyice karıştıralım ve fırça kullanarak saç diplerimize güzelce yedirelim. Ardından saçlarımızı streç film veya bone ile saralım, yaklaşık 1.5 saat bekleyip şampuanlayalım ve yıkayalım. Her hafta 2 defa uygulamaya devam edelim. Takriben 2 ay içerisinde saç dökülmesinden eser kalmayacak ve saçlarımız canlı bir görünüme kavuşacaktır. Öte yandan saçlarımızın daha çabuk uzamaya başladığını fark edeceğiz.

E Vitaminin Saça Faydaları Nelerdir?

Canlı ve bakımlı saçlar için E vitaminini saçlara sürmek veya E vitamini ilacı kullanmak şarttır. Besinlerde doğal olarak bulunan E vitamini saç hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur, mevcut hücreleri de tamir eder ve korur. E vitamini eksikliği saçların uzamasını yavaşlatır, kırılmasına ve dökülmesine sebep olur. E vitamini bulunan gıdalar ise yulaf, kereviz, marul, buğday, soya fasulyesi yağı, ıspanak, ceviz, mısır ve mısır yağı, tere, lahana, maydanoz, arı sütüdür.

Yeterli miktarda vitamin ve mineral almamak, saç dökülmesinin başlıca sebeplerindendir. Saçlarımızın yıpranmaması için gereken vitaminlerden biri de şüphesiz ki E vitaminidir. Vücudumuzda yeteri kadar E vitamini bulunmazsa saçlarımız zayıflar ve dökülmeye başlar.

Saç derisinin belirli bir PH oranı vardır. İşte E vitamini bunu düzenleyerek aşırı yağlanmayı, kaşıntı ve kepek gibi sorunları engeller.

Saç köklerindeki kan dolaşımını artırır ve saçların gelişimini olumlu yönde etkiler. Saçlarımızın cansız ve mat görünmesini istemiyorsak E vitamininden asla uzak kalmamalıyız.

Saçları yumuşatan E vitamini, saçları nemlendirir ve hızlı uzamasına katkıda bulunur. Kuru saçlara çok iyi gelen bu vitamin, saçların nem kaybetmesini önler ve saçlara ışıltı katar.

Kan akışını harekete geçirir. Nitekim bu, tüm vitaminlerin ortak özelliğidir. Ancak E vitamininin bu etkisi daha güçlüdür. Saçları canlandırır, kırılmaları tedavi eder, onarır ve dökülmesine mani olur. E vitamini takviyesi, saçları kökten uca besler ve yeniler.

Saçlar için bu denli faydalı olan E vitaminini eczanelerden kapsül formunda temin etmeniz mümkündür. E vitaminiyle saç bakımı da oldukça yaygın bir uygulamadır. Çünkü E vitamini saçların dayanıklılığını artırır ve saçları güzelleştirir. Saçların ihtiyaç duyduğu besin öğelerini ihtiva eden bu vitamin, saçları dış faktörlerin zararlarından koruyucudur. Saç kuruluğuna birebirdir, saçların ve saç derisinin nemini yitirmesine engel olur.

E vitamini yönünden zengin olan kaynaklar çeşitli bitkisel yiyeceklerdir. Bu vitamin hem cilt hem de saçlar için etkili bir nemlendiricidir. Saçlarınız için dipten uca uygulayacağınız E vitamini masajı, yağ bezlerinden salgılanan sebum miktarını artırarak saçlara parlaklık verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.