Hamam Böceği Neden Gelir Yatağa Çıkar mı?

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur Nereden Gelir?

0 272

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur Nereden Gelir?

Hamam böcekleri loş, nemli ve karanlık ortamları sevmektedir. Bu tür ortamlarda hamam böcekleri kolayca yumurtlamaktadır. O yüzden de bu tür bölgelerin zaman zaman ilaçlanması faydalı olacaktır. Evdeki hamam böcekleri görülmeye başlandığı zaman onları yok etmenin en iyi yolu yuvalarını bulup temizlenmesi gerekmektedir. Bu yuvalar evin çoğunlukla kuytu ve karanlık köşelerinde olduğu için hamam böceği yuvaları buralarda aranmalıdır. Özellikle de evde kapı dipleri, süpürgelik kenarları, su sızdıran ve nemli mutfak tezgah köşeleri ve eski pencere pervazları bakılması gereken yerlerdendir. Ayrıca duvar çatlakları, dökükler, nemli yerler ve su sızdıran bölgeler hamam böceği istilasına çok uygun bölgelerdendir.

Hamam Böcekleri Nerede Bulunur?

Çok uzun süre havasız kalmış, rutubetli ve küflü yerler böcek istilası için çok müsait yerlerdir. Bu yüzden de evin sürekli havalandırılması, evin ışık alması ve temizlenmesi çok önemlidir. Fakat bu yöntemlere rağmen evde hamam böcekleri oluşabilir.

Evdeki hamam böcekleri yuvalarını bulmak için ilk olarak çamaşır makinesi, fırın ve buzdolabı gibi beyaz eşyaların arkaları kontrol edilmelidir. Bu tür uzun süre hareket ettirilmeyen eşyaların arkaları böceklere uygun yerlerdir. Bu yüzden de bu eşyaların arkası iyice temizlenmeli, böcek ölüsü ve yumurtaları süpürge ile çekilmelidir. Böcek ölülerinin temizlenmesi önemlidir çünkü hamam böcekleri birbirlerinin ölüsü ile beslenebilmektedir.

Hamam böcek yuvaları; kapı pervazları, süpürgelik dipleri, banyo duş kabin alt kısımları, fayans boşlukları, tezgahların alt kısımları ve pencere kenarları gibi yerlerde olabilir. Evdeki hamam böcek yuvalarını temizlemek için bu yerler yüksek ısılı buhar makinesi veya süpürge ile çekilmelidir.

Karbonat Pudra Şekeri İle Hamam Böceği İçin Doğal Çözüm

Hamam böceklerinin olduğu yerlere biraz karbonat, biraz pudra şekeri ve 1 tatlı kaşığı boraksı karıştırıp dökün. Bu yöntem sayesinde hamam böceklerinin tamamı yok olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.