İlişki Sonrası Gebelik Yaşayanların Yorumları Nasıldır?

Döllenme Belirtisi Yaşayan Kadınların Yorumları Anlattıkları Neler

0 34

Döllenme Belirtisi Ne Yaşanır?

Cinsel ilişki sonucu sperm ve yumurtanın birleşme sürecine döllenme denir. Bazı kadınlarda hamilelik belirtileri döllenmenin gerçekleşmesinden itibaren 1 hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır. Bazı kadınlarda ise belirtiler döllenmeden 1 hafta sonra başlamaktadır. Hamileliğin 6. ve 7. haftaları olana kadar herhangi bir belirti görmeyen kadınlar da vardır. Hamileliğin kesin belirtisi adet döneminin gecikmesi ve hamilelik testinin pozitif çıkmasıdır. Bu nedenle bu 2 belirtiden önce yaşanılanlar kişide gebelik beklentisi oluşturup hayal kırıklığına yol açabilir.

Döllenme Belirtisi Yaşayanların Yorumları Nelerdir?

Eşimle cinsel ilişki sonrası çeşitli döllenme belirtileri yaşadım ve hamile olduğum ortaya çıktı. Maalesef bebeğimi 10 haftalıkken kaybettim. Yaşadığım belirtiler şunlardı; İlk 2 gün herhangi bir belirti duymadım. Daha sonraki günler, idrar sıklığı arttı, çok su isteği duydum, çok saç dökülmesi yaşadım, inanılmaz uyku bastı, aşermelerim başladı. Döllenme belirtisi olarak yaşadıklarım bunlardı.

Döllenme belirtisi olarak bazı şeyler yaşadım bunları anlatayım. Aşırı derecede ateş basması oldu. Hatta eşim bana ‘bu ne sıcaklık? Vücudun alev alev yanıyor’ diyordu. Menopoz döneminde ateş basar ya hani, tıpkı onun gibiydi. Klimayı bir an olsun kapatmıyorduk fakat bu durum hiç geçmiyordu. Sonra kirpiklerimin görünümünde bir değişiklik fark ettim, çapraz çapraz olmuşlardı. Elbette her hamilelikte bunlar yaşanır diyemem fakat ben bu belirtilerle karşılaştım. Adet tarihime yaklaşık 7-8 gün varken hamile olduğumu kesin bir şekilde öğrendim.

Bende eşimle ilişkiye girdikten 9-10 gün sonra kasık ağrısı, bel ağrısı başladı, henüz geçmiş değil. Göğüslerim taş gibi oldu ve acıyor. Şu ana kadar mide bulantısı yaşamadım, o sonra başlar diyorlar. Bir de bazen sarı akıntı geliyor. Kendimi yorgun hissediyorum, başımı yastığa koyar koymaz inanılmaz uyku bastırıyor ve uyuyunca da zor uyanıyorum. İlişkiye girerken de canım çok acıyordu. Rahim daraldığı için öyle oluyormuş.

Eczaneden alınan testle yumurtla günümü tespit ettim. Sanırım dün yumurtlama günümdü. (Ondan önceki gün de olabilir, emin değilim.) Eşimle gün aşırı birlikte olduk, kasıklarımda ve belimde adet ağrısına benzer bir ağrı hissediyorum. Galiba döllenme gerçekleşti ve hamileyim.

Döllenme belirtisi denilen şeye inanmıyorum. İlişkide bulunduktan sonra meydana gelen ateş basması, kasık ve bel ağrısı gibi şeyler bence döllenme belirtisi değil. O psikolojiye girdiğimiz için vücudumuz da böyle tepki veriyor. Adetiniz geciktiyse o zaman hamile olduğunuzu düşünebilirsiniz. Yoksa bu tarz belirtilerle hemen -deyim yerindeyse- ‘ben de artık bir anneyim!’ moduna girmemek lazım.

Eşimle korunmasız cinsel ilişki yaşadık ve üzerinden 5 gün geçti. Birkaç gündür baş dönmesi ve mide bulantısı vardı. Tansiyonumu da ne zaman ölçsem 9.6 yani düşük çıkıyordu. Bugün de kasıklarım sanki adet olmuşum gibi ağrıyor. Mide bulantılarım da devam ediyor. Acaba döllenme oldu mu? Bunlar döllenme belirtileri mi? Kafam karışık.

Döllenme belirtilerini yaşadım. İlişkiye girdiğiniz günden sonra regl ağrısı gibi bir ağrı hissetmeye başladıysanız ve bu hiç geçmiyorsa döllenme olmuş demektir. Benim en çok sağ tarafım ağrımıştı. Bu ağrı da nasıl anlatsam, bıçak saplanır gibiydi. Baş ağrım da vardı ama ne ağrı ne ağrı… Aralıksız 48 saat sürdü. Uyuyorum, uyanıyorum hâlâ aynıydı. Uyku demişken; ben normalde gece 2’den sonra yatardım, gelin görün ki oturduğum yerde bile uyumaya başladım. Döllenmenin ardından 1 hafta geçti, ondan sonra kendimi öyle halsiz öyle bitkin hisseder oldum ki… Uykudan gözlerimi açacak mecalim yoktu. Neden böyle oluyormuş biliyor musunuz? Vücudumuz bebek için hazırlanıyormuş. 7/24 durmadan çalıştığı için bu belirtiler ortaya çıkıyormuş. İşte benim hamilelik serüvenim de bu belirtilerle başladı. Faydası olur diye sizinle paylaşmak istedim. Umarım kim çocuk sahibi olmak istiyorsa tez zamanda o mutlu haberi alır, sağlıklı bir hamilelik geçirerek hayırlısıyla bebeğine kavuşur.

Döllenme Olurken Ağrı Olur mu Döllenme Belirtileri Nelerdir? Tıklayınız

Döllenme Ne Zaman Olur Döllenme Sırasında Vücuttaki Değişiklikler Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.