İpek Kirpik Yaptıran Kadınların Yorumları Nasıldır?

İpek Kirpik Yaptırmanın Bilinen 15 Zararı Nedir

0 80

İpek Kirpik Yaptırmanın Bilinen 15 Zararı Nedir

“Makalemizde ipek kirpiğin zararlarını ve ipek kirpik yaptıranların yorumlarını okuyabilirsiniz”

Bakışlarımıza anlam katan şey kirpiklerimizdir. Herkes uzun ve hacimli kirpiklerin hayalini kurar. İpekten üretilen takma kirpikler üst göz kapağında bulunan kirpiklerin dip kısımlarına birer birer yapıştırılır. Kirpiklerinin daha uzun ve kalın görünmesini isteyenlerin çoğu ipek kirpik yaptırmaktadır. Peki acaba ipek kirpik yaptıranlar memnun mu diye merak ediyor olabilirsiniz. Maalesef birçok kişi olumsuz sonuç aldığını söylemiştir.

İpek Kirpik Kullanmanın Zararları Nelerdir?

İpek kirpiklerin sabit durması için kullanılan yapıştırıcılar, gözlerde kızarıklık, sulanma ve görme bozukluğu yapabilir.

Kirpik diplerinde batma hissi, ipek kirpiğin yan etkilerinden biridir. Haliyle bu sizi oldukça rahatsız eder ve ister istemez kirpiklerinizle uğraşır durursunuz. Bu sırada kendi doğal kirpiklerinizi koparmanız olasıdır. Yahut göz kapağınızda hafif ödem oluşabilir.

İpek kirpik taktıranların çoğu; kirpiklerinin döküldüğünü, biçimsiz göründüğünü ve gözlerine batarak acı verdiğini bildirmişlerdir.

İpek kirpikler takıldıktan sonra biçimlerinde bozulmalar, yamulmalar meydana gelebilir.

İpek kirpik taktırdığınız zaman ilk birkaç gün herhangi bir olumsuzluk hissetmez ve memnun kalırsınız. Ancak bu memnuniyet uzun sürmez. Çünkü 2-3 gün geçince ipek kirpikleriniz yamulmaya başlar ve kötü görünür.

İpek kirpikler çıkarılırken doğal kirpikleriniz zarar görür ve koparak dökülebilir.

Adında “ipek” kelimesinin geçtiğine bakmayın. Neticede bu kirpikler yapaydır. Göz kapağınıza ağırlık verir. Maalesef bu durum gerçekten can sıkıcı olacaktır.

İpek kirpik yaptırdınız diyelim. Bundan böyle gözünüzü ellerinizle ovuşturmanız, yüzünüzü sabunla yıkamanız yasaktır. Aksi takdirde yapıştırıcılar etkisini kaybedebilir ve kirpikleriniz kopabilir.

Göz makyajı da ipek kirpik taktıranlar için uygun değildir. Makyajı temizlerken gözleriniz ve kendi kirpikleriniz zarara uğrayabilir.

İpek kirpikler, doğal kirpikler gibi en fazla 6-8 hafta kalıcıdır. Sonra yavaş yavaş dökülecektir. Eğer daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız ipek kirpikler kesin bir çözüm olmaz. Üstelik ipek kirpik taktırmanın fiyatı da pahalıdır. Öte yandan ipek kirpikler döküldükçe sizin doğal kirpiklerinizin de azalması ve en sonunda tamamen yok olması gibi bir risk söz konusudur.

Yaptırdığınız ipek kirpikler, rahatça yatıp uyumanızı da engeller. Hele yüzükoyun yatanlarda kirpikler yastığa değince hışırtılı sesler çıkararak insanın sinirini bozar.

İpek kirpik taktırdıktan sonra yüz yıkarken dahi her an tetikte olmalısınız. Kirpiklerinize su veya jel, sabun gibi malzemeler temas ettirmemelisiniz. Gözünüzde ipek kirpik varsa yüzünüzü iyice yıkayamazsınız. Buna bağlı olarak siyah noktalar, sivilceler ve benzeri cilt problemlerinde artış meydana gelebilir.

İpek Kirpik Yaptıranların Yorumları

2 ay önce ipek kirpik yaptırdım ama yaptırmaz olaydım. Bu ilk deneyimimdi ve tam bir hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Aslında her şey başlangıçta çok güzeldi. Hiçbir problem yaşamıyor ve düzenli olarak kullanıyordum. Ne zaman ki çıkarma zamanı geldi çattı, işte o zaman asıl kirpiklerimin yarısından çoğu yok oldu! Neredeyse rimel sürebileceğim tek kirpik kalmamıştı. Dünyam başıma yıkıldı resmen. Şimdi kirpiklerim yeniden çıkar mı, kirpik çıkarmak için ne yapıp ne etsem diye içim içimi yiyor.

Eğer yapıştırıcıya alerjiniz varsa kesinlikle ipek kirpik taktırmayın. İpek kirpik uygularken bir solüsyonun sıkıyorlar ya hani, o solüsyon benim gözlerimi acayip yakmıştı. Zaten oradan belliydi ne menem bir şey olduğu. Geçer diye düşünmüş ve fazla önemsememiştim. Yaptırdığım için mutluydum, ilk gün bakışlarım bir farklılaştı, hava ata ata geziyorum falan, ama ertesi gün uyanınca gözlerimin hafif şişmeye başladığını hissettim. Bana öyle geliyor zannettim. Okuldan sonra eve gelince olay patlak verdi. Gözlerim balon gibi oldu. Bugün 3. gün ve şu an dünkünden de beter durumdayım. Her şeyi denedim işe yaramadı. Göz doktorundan randevu aldım, hemen bu iğrenç şeyi gözlerimden çıkarttırıp oraya gideceğim. Ben yandım başkaları yanmasın.

İpek kirpik taktırdığım için nasıl pişmanım, nasıl pişmanım bilemezsiniz. En kaliteli kuaförde de uygulatmış olsanız, kirpiklerinizin en azından %50’si dökülüyor. Halbuki benim uzun ve dolgun kirpiklerim vardı. İşte Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak tam da böyle bir şey. Bir defa da yetmedi, 2 kez peş peşe yaptırdım. Şimdi kirpiksiz gözlerle dolaşıyorum. 5-10 tane anca var, kirpik namına kalan sadece bu. Önceden üst kirpiklerim kaşlarıma kadar geliyordu. Şimdi alt kirpiklerimden bile daha kısa ve seyrek durumdalar.

İpek kirpiği asla önermiyorum. Çıkarılırken doğal kirpiklerimi de alıp götürdü. Uzak durun.

İpek kirpik yaptıranlardan biriyim. Yaptırır yaptırmaz daha ilk gün hem o kirpikler hem de doğal kirpiklerim birer birer dökülmeye başladı. Depresyona girmek üzereyim. Kirpik demeye bin şahit ister. Üstelik gözlerime battığı ve felaket kaşındığı için acı çekiyorum.

İpek kirpik yaptırmıştım fakat çıkarmaya çalışırken doğal kirpiklerimden de oldum. Nasıl kötü göründüğünü tahmin edebiliyorsunuzdur. Tek tük kaldılar, kirpiklerimi eski haline getirmenin bir yolunu arıyorum.

İpek Kirpikler Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpik çıkarma yöntemi kirpik çıkarıcı losyon kullanarak teker teker çıkarılmasıdır. Uzmanların tavsiyesi bu yöndedir.

Evde kendimiz çıkarmamalıyız.

Sual: İpek kirpik yaptırmak caiz midir, ipek kirpikde kullanılan yapışkan gusle ve abdeste mani midir?

CEVAP 

Türkiye Gazetesi yazarı ilahiyatçı Osman Ünlü’nün cevabı: (İpek kirpik yapıştırıcı kullanılarak yapılan bir uygulama olduğu için hem abdeste hem de gusle manidir. Süse ziynete girdiği için bu şekilde yabancılara görünmek de caiz değildir.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.