Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri Ve İbrahim Saraçoğlu Cilt Beyazlatma Maskesi

Pirinç Unu Maskesi Tarifleri Yüz Beyazlatma İçin Pirinç Suna Dumankaya

0 18.759

Pirinç Unu Maskesinin Cilde Faydaları

Japon kadınlarının güzellik sırlarından biri de pirinç unu ile yaptıkları cilt maskeleridir. Pirinç unu maskesinin cilde, yüze faydası saymakla bitmez; Çeşitli nedenlerden kararmış cildi beyazlatır, cildi ölü hücrelerden arındırıp doğal peeling uygular, ciltteki lekeleri yok eder, gözenekleri sıkılaştırır ve ciltteki bakterileri, mikropları giderip sivilceleri tedavi eder. Bu makalemizde Japon kadınlarının vazgeçilmezi olan pirinç unu maskesi tariflerini bildireceğiz. Ayrıca makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi bildiren maskeleri de okuyabilirsiniz.Dilerseniz pirinç ununu marketten hazır olarak satın alabilirsiniz. Yahut pirinçleri blenderdan veya rondodan geçirip kendi pirinç ununuzu evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Pirinç unu maskesi kullananlar bu maskeden çok memnun kalıyorlar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen bu tarif ciltteki lekeleri yok eder, çeşitli nedenlerden ortaya çıkan ciltteki kararmayı giderip beyazlatır. İhtiyacımız olacak malzemeler: 1 adet sert, ekşi olmayan orta boy kırmızı elma ve 4 adet sert kayısıdır.  Bir adet orta boy kırmızı elmanın kabuğu ince olarak soyulur. Maske için kullanılacak olan kırmızı elmanın ince soyulmuş kabuklarıdır.  4 adet sert kayısı (yumuşak olmayan) her  biri yaklaşık 1.5 cm kalınlığında soyun (kabukları ile beraber). Kayısının çekirdeğinin etrafında bulunan yumuşak plazenta kısmı kullanılmamalıdır. İnce olarak soyulmuş kırmızı elma kabuğu ile kalın etli (1.5 cm) soyulmuş 4 adet kayısı beraber küçük bir kapta ve çok az su ilave ederek hafif ateşte 5 dakika lapa haline getirin.  Lapa haline getirirken çatal yardımıyla da iyice ezin. 5 dakikalık lapa yapma süresinde karışıma az az su ilave ederek kıvamı koruyun, çatal veya kaşık yardımıyla iyice ezerek homojen hale getirin. 5 dakika tamamlanınca ılımasını bekleyin.  Ilıyınca iki parmak yardımıyla alnınıza, burun ve yüzünüze çok hafif bir şekilde fazla bastırmadan yedirerek sürün.  En az 20 en fazla 30 dakika bekletin. Daha sonra sadece suyla yıkayın ve havlu ile kurulayın.  Bu işlem haftada bir kez uygulanır. Ayda üç defadan fazla uygulamayın.

Pirinç Unu, Yumurta Akı Ve Bal İle Cilt Maskesi

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı pirinç unu
 • 1 yumurtanın beyazı
 • 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı: 3 çorba kaşığı pirinç unu, 1 yumurtanın beyazı ve 1 çorba kaşığı balı kasede karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın ve yaklaşık 20 dakika kurumaya bırakın. Su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez yapın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pirinç Unu İle Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı pirinç unu
 • 1 kahve fincanı süt

Yapılışı: 1 yemek kaşığı pirinç unu ile 1 kahve fincanı sütü karıştırıp cildinize ve dekoltenize sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra önce sıcak, sonra soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada iki gün uygulayın.

Pirinç Unu, Yeşil Çay Ve Limon Suyu Maskesi

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı pirinç unu
 • 3 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1-2 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı: 1 bardak sıcak suya 1 adet sallama yeşil çayı veya 1 tatlı kaşığı yeşil çayı atıp 2-3 dk demleyin. 2 yemek kaşığı pirinç unu, 3 çorba kaşığı yeşil çay ve 1-2 tatlı kaşığı limon suyu bir kasede karıştırın. Cilde uygulayın ve birkaç dakika sonra yıkayın. Bu işlemi haftada 3 kez tekrarlayın.

Pirinç Unu, Yoğurt, Zeytinyağı Ve Zerdeçal İle Cilt Maskesi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 • Yarım tatlı kaşığı toz zerdeçal
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı: 1 tatlı kaşığı pirinç tozu, yarım tatlı kaşığı zerdeçal tozu, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın. Bu macunu cilde uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Su ile durulayıp havluyla kurulayın. Bu işlemi haftada bir kez yapın.

Pirinç Unu Ve Salatalık Suyu İle Cilt Maskesi

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı pirinç unu
 • 2 yemek kaşığı salatalık suyu

Yapılışı: Salatalığın katı meyve sıkıcağında çıkarın. Katı meyve sıkacağınız yoksa salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirin.2 yemek kaşığı salatalık suyu ile 2 yemek kaşığı pirinç ununu karıştırın. Cildinize uygulayıp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra su ile durulayın. Haftada iki kez maskeyi tekrarlayın.

Pirinç Unu, Beyaz Un Ve Domates Suyu Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı pirinç unu
 • 4 çorba kaşığı buğday unu
 • 1 tatlı kaşığı soğuk süt
 • Yarım domatesin suyu

Yapılışı: Yarım domatesi rendeden veya blenderdan geçirin. Ardından süzgeçten geçip suyunu çıkarın. 1 çorba kaşığı pirinç unu, 4 çorba kaşığı buğday unu, domates suyu ve 1 tatlı kaşığı soğuk sütü kasede birleştirin.

Pirinç Unu Ve Aloe Vera İle Cilt Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı pirinç unu
 • 2 yemek kaşığı aloe vera jel

Yapılışı: 1 yemek kaşığı pirinç unu ile 2 yemek kaşığı aloe vera jeli karıştırın. Aloe vera jeli elde etmek için aloe vera yaprağını uzunlamasına ortadan ikiye kesip çıkarabilirsiniz. Bu karışımı cildinize sürüp kurumaya bırakın. Su ile durulayın. Bu işlemi haftada bir kez tekrarlayın.

Pirinç Unu, Yulaf Ve Bal İle Cilt Maskesi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 • Yarım tatlı kaşığı yulaf
 • 1 çay kaşığı bal

Yapılışı: 1 tatlı kaşığı pirinç unu, yarım tatlı kaşığı yulaf ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Cildinize bu karışımı sürüp 15-20 dk bekletin.Su kullanarak hafifçe ovun. Bu yöntemi haftada en az 2-3 defa uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yağlı Ciltler İçin Pirinç Unu Maskesi

İhtiyacımız olacak malzemeler; 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı havuç suyu, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı pirinç unu bir kapta karıştırın, 25 dakika cildinizde bekletin. Yüzünüzü sodalı suyla yıkayarak işlemi bitirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.