Jiletle Özel Bölge Nasıl Alınır Acısız Tıraş İçin 7 Uzman Önerisi

Bikini Bölgesi Nasıl Tıraş Edilir? 7 Önemli Püf Noktası

0 131

Jiletle Özel Bölge (Bikini Bölgesi) Nasıl Alınır?

Genital bölgedeki kılları izale etmek, bu bölgedeki kıllardan kurtulmak için pek çok çare vardır. Tıraş olmak en sık tercih edilen yöntemlerdendir. Tıraş bıçağı kullanmak hem ekonomik hem de pratiktir. Tıraş olmanın bir diğer avantajı da acısız olmasıdır. Aşağıda bildireceğimiz yöntemleri uygulayarak ağrısız kolay bir şekilde tıraş olabilirsiniz.

Önce Banyo Yapın

Bikini bölgenizi jiletle tıraş etmeden önce sıcak suyla 5-10 dakika duş almanız iyi olacaktır. Çünkü sıcak su hem cildi hem de tüy köklerini yumuşattığı için tıraş işleminiz çok daha kolay ve acısız olacaktır.Tıraş olmadan önce banyo yapmak cilt gözeneklerini açar, vücuttaki kılları yumuşatır ve daha kolay, tahrişsiz bir traş sağlar. Sıcak suyla tüm vücudu yıkayın. Banyodan çıkmadan özel bölgenizi tıraş edin ve suyla kılları durulayın.

Genital Duş Jeli Kullanın

Genital bölgenizdeki tüyleri almadan önce genital bölgenize uygun olan duj jeli ya da köpüklerini kullanabilirsiniz. Bu tür ürünler jiletin daha iyi ve kolay hareket etmesini sağladığı için tıraş işlemini hızlandırır. Ek olarak bu tür ürünler kılları da yumuşattığı için tıraş sonrası tahriş ve kıl dönmesi gibi istenmeyen sonuçların da önüne geçer.

Oturarak Tıraş Olun

Genital bölgedeki tüyleri alırken oturma pozisyonunda olmanız iyidir. Haftada bir almanız iyi olacaktır ve eğer görmüyorsanız küçük bir ayna ile daha kolay tıraş yapabilirsiniz.

Tıraş Bıçağı Seçimi

Kaliteli bir tıraş bıçağı kılların daha kolay ve hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaktır. Körelmiş tıraş bıçakları hem kılları almaz hem de cildi tahriş edip kanamaya sebep olabilir. Tıraş bıçağı 5-10 kullanımdan sonra körelecektir. Bu durumda çöpe atılmalıdır.

Makas Kullanın

Şayet genital kıllar çok uzunsa jilet kullanmak zorlaşacaktır. Bu yüzden uzun kılları makasla kısaltman iyi olacaktır. Fakat makası da dikkatli kullanmalı ve yine iyi görebilmek için küçük bir aynadan yararlanmalısın. Makas ile sadece kılları kısaltılması yeterlidir, kökünden kesilmesine gerek yoktur. Sonrasında zaten tıraş işlemiyle kıllar tamamen temizlenecek.

Peeling Kullanın

Genital bölgenizde batık oluşmasının önüne gemek için tıraştan önce peeling uygulayabilirsiniz.  Bunun içinNivea Gentle Exfoliating Scrub (Arındırıcı Peeling) benzeri hafif bir peeling kullanabilirsiniz. Genital bölgenize peeling jelinden biraz alın ve dairesel hareketlerle 30 saniye ovalayın. Peeling sonrasında bölgeyi sıcak su ile durulamalısınız.

Bol Suyla Durulayın

Tıraş sonrası alınan kıllar genital bölgeye yapışma ihtimali vardır. Bunu engellemek için tıraş sonrası genital bölgenizi bol suyla yıkamalı ve ardından havluyla nemini almalısınız. Son olarak ise hindistancevizi yağı gibi bol nemlendirici bir bir kremi kullanabilirsiniz.

Jiletle Özel Bölge Ne Kadarda Bir Temizlenmelidir?

Jilet ile tıraş yapmak, diğer tüm yöntemlere göre çok daha az kalıcıdır. Yani bu yöntemle alınan tüyler kökünden alınmadığı için kısa sürede uzar. Ancak kıllar hızlı çıkıyor diye sürekli almak da iyi değildir. Biraz beklenmesi iyidir  ve bu sayede ciltte tahriş, kızarıklık, kanama ve kıl dönmesi gibi problemlerin önüne geçmiş olursunuz. Genital bölgenizi 2 haftada 1 kez jiletle tıraşlamanız yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.