Kahkül ne kadar sürede kaç ayda uzar? Hızlı kahkül uzatma yolları

1 haftada kahkül uzatma için etkili 6 yöntem

0 498

Kahkül Kestirdim Pişmanım Nasıl Uzar?

Birçok kadın saç değişikliklerini çok sever ve bu istek çoğunlukla ansızın gelebilir. Bu değişikliklerin başında gelen kahküllü saç birçok kadın tarafından evde kesilmektedir. Bu durum ise çoğunlukla pişmanlıkla sonuçlandığı için birçok kadın kahkülü uzatmak için yöntemler arayışı içine girmektedir. Bu yazımızda kahkülü hızlı şekilde uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kahkülün Uzaması Kaç Hafta Sürer?

Kahkül 2-3 haftada uzar. Ancak tamamen uzayıp eski halini alması aylar sürebilir. Aşağıdaki yöntemleri uygulayıp kısa sürede kahkül saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Kahkül Nasıl Uzar?

Isırgan

Isırgan otunun saç uzatma özelliğinin olmasının yanısıra saçlarda dökülmeyi de durdurmaktadır. Bunun için 2 bardak sıcak su içine 3 yemek kaşığı kuru ısırgan otunu ekleyip yarım saat demlenmesini bekleyin.  Demlenip soğuduğunda kahküllerinizi bu su ile yıkayın ama durulamayın. Bu sayede ısırgan otu suyu saç ve saç köklerine işleyecektir.

Sinameki

Sinameki otu da kahküllerinizin uzamasına yardımcı olan doğal bir bitkidir. Bunun için 1 çay bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı sinameki koyup kaynatın. Ardından süzün ve ılımasını bekleyin. Ilınınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 adet bemiks ampülü katıp karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı kahküllerinize ve kahkül saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde yarım saat bekletin ve daha sonra saçınızı yıkayın.

Soğan Suyu

Kahküllerinizi uzatmak için faydalı yöntemlerin başında soğan suyu gelmektedir. Soğan suyu saç derisinde bir alerjiye neden olmaz ve saç dökülmelerini önler. Ayrıca kahküllerin de hızlı şekilde uzamasına katkı sağlar. Bunun için bir soğanı 5-6 parçaya bölün ve 2 bardak suyun içine katıp kaynattın. Kaynadıktan sonra ılınınca bu suyu kahküllerinize ve kahkül saç diplerine sürün. Alternatif bir yöntem olarak, bir katkı meyve sıkacağı kullanarak soğanın suyunu çıkarabilir ve bunu direkt olarak kahküllerinize ve kahkül saç diplerine sürebilirsiniz, bu şekilde saçlarınızda yarım saat veya biraz daha bekletin. Son olarak saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Bu uygulamanın tek dezavantajı kokusudur çünkü kokusu çok keskindir. Ancak bu yöntem oldukça etkili olduğu için bir süreliğine kokusunu duymamaya çalışmalısınız.

Pirinç Suyu

Kahküllerinizin hızlı uzaması için pirinç suyu kullanabilirsiniz. Çünkü pirinç suyunun sahip olduğu B,C ve E vitaminleri saç uzamasında oldukça yardımcı bileşenlerdir. Pirinç suyu elde etmek için 2 su bardağı suyun içine 1 su bardağı pirinci ekleyip yarım saat bekletin. Bu süre sonrasında suyun rengi beyaz olduğunda pirinçleri süzüp ayırın. Elde ettiğiniz pirinç suyunu kahküllerinize ve kahkül saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 kez tekrarlayın, kahküllerinizdeki sağlıklı uzamayı fark edeceksiniz.

Sarımsak

Saç köklerini besleyici doğal besinlerden biri sarımsaktır. Saç diplerine sürdüğünüz sarımsak saçları güçlendirir ve uzamasına katkı sağlar. Bu uygulamanın kokusu ne kadar kötü olsa da dayanmalısınız. Bunun için sarımsağı ezip saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemi haftada 3 kez tekrarlayın.

Doğum Kontrol Hapı

Saç uzamasını sağlayan bir diğer yöntem ise doğum kontrol hapıdır. Bunun için kullamakta olduğunuz şampuanın içine 6-7 tane doğum kontrol hapını ezip ekleyin. Saçlarınızı bu şampuanla normal düzeninizdeki gibi yıkayın ama sürdüğünüz zaman masaj yaparak saç diplerinize güzelce uygulamaya özen gösterin. Bu yöntem sayesinde kahkülleriniz kısa süredece uzayacaktır.

DaxSupergro Saç Yağı

DaxSupergro saçların hızlı uzamasına yardımcı bir maskedir. Bunun sebebi de içeriğindeki organik yağların saç ve saç diplerini beslemesidir. Bunun için saçlarınızı yıkadıktan sonra 30 veya 60 dakika sonra DaxSupergro saç yağını kahkül saç diplerine 10 dakika masaj yaparak sürün. Bu yöntemi haftada en az 2 defa tekrarlayın. Bu yöntem saç derisinde kan dolaşımını hızlandırır, saç hücrelerini besler ve bu sayede saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.