Karaca Düdüklü Kullananların Yorumları

Karaca Düdüklü Tencere Yorumları Nasıldır?

0 13

Karaca Düdüklü Kullananların Yorumları

Mutfağımızın baş yardımcılarından olan düdüklü tencereler, yiyeceklerin besin değerlerini korurken aynı zamanda pişirme süresini de büyük ölçüde kısaltmaktadırlar. Düdüklü tencereleri ön plana çıkaran birçok avantaj sayılabilir. Bu avantajların başında ise zamandan tasarruf etmesi gelmektedir. Yemek hazırlamayı daha da kolay hâle getiren düdüklü tencereler, pişirme süresinde %70’e varan azalma sağlamaktadır. Böylece hem kendiniz hem de sevdikleriniz için ayırabileceğiniz zaman daha fazla olacaktır. Zamandan tasarruf imkanı, enerji tasarrufunu da beraberinde getirecektir. Bunun  yanı sıra düdüklü tencereler, pişirme esnasında buhar çıkışına engel olduğundan, mutfağınıza fazla koku ve ısı yaymayacaktır. Düdüklü tencereler, hepimizin en çok dikkat ettiği konulardan biri olan temizlik hususunda da farkını ortaya koymaktadır. Yemeğin etrafa sıçramasına, dışarı taşmasına meydan vermeyen bu ürünler, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek mutfak ekipmanlarından biridir.

Karaca Düdüklü Tencere Kullananların Yorumları Nasıldır?

  • Karaca markasının düdüklü tenceresini kullananlardanım, bu üründen çok memnun kaldım. Zaten basıncı tamamen çıkmadığı sürece açılmayacak şekilde tasarlanmış. Yemeklerin çabucak pişmesini sağlıyor.
  • Biz Karaca çeyiz seti almıştık, onun içinden çıkan düdüklü tencereyi kullanıyoruz. Yanında kullanım cd’si de vardı, biraz araştırıp hiçbir zararının olmadığını kesin olarak öğrenince kullanmaya başladık. Biz de çok memnunuz.
  • Düdüklülerin patlama ihtimali beni çok tedirgin ediyor, buna rağmen Karaca Eko Cooker markalı düdüklü tencereyi gönül rahatlığıyla kullanabiliyorum. Herkese öneriyorum.
  • Bir süre önce Karaca’nın komple çeyiz takımından almıştım, ancak yemek takımındaki tencere setinde sıkıntı çıktı. Keşke almasaydım, çok pişmanım. Yemek takımının desenleri bozuldu, tencere setimin kulpları da yandı. Pişirdiğim her şeyin dibi tuttu, düdüklü tencerenin de kapağı bozulduğu için bayisinden parça istedik, bir türlü getirmiyorlar. Aldığımdan bu yana sorunları bitmedi, kimseye önermiyorum.
  • Karaca’nın düdüklüsünü kullanmaktayım ve gayet memnun kaldım. Korkmadan, güvenle kullanabiliyorum. Ayrıca pişirmesi de son derece iyi. Bence kullanırken dikkat edersek, herhangi bir sorun yaşamayız.

Düdüklü Tencere Kullanmak İçin Püf Noktalar

Düdüklü tencerelerin nasıl kullanılacağı hakkında yeterli bilgiye sahip olmak; mutfak işlerinizi kolaylaştırır ve yaşanması muhtemel olan olumsuzlukları önlemenize yardımcı olur. Düdüklü tencere nasıl kullanılmalıdır? Düdüklü kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu soruların yanıtını makalemizden okuyabilirsiniz.

Yemeklerinizi düdüklü tencerede pişirecekseniz, kesinlikle su koymayı ihmal etmeyin.

Zîra, pişirme sırasında normal tencereler gibi düdüklü tencerelerin de kapağını açmanız ve yemeğinizin durumuna bakmanız mümkün değildir. Çok sulu olan yemeğinizi kurtarma imkanınız vardır fakat yeterli su koymazsanız büyük ihtimalle dibi tutacaktır.

Düdüklü tencere kullanırken maksimum dolum seviyesinin üzerine çıkmayın.

Gerekenden daha çok malzeme koymak, son derece tehlikelidir. Tencerede buharın hapsolmasına yol açarak buhar çıkışını önleyebilir. Tencerenizin üzerinde yazan max. çizgisini aşmamaya dikkat etmelisiniz.

Kapağın düzgün kapatıldığından ve klipslerin tencere gövdesine yerleştiğinden emin olmalısınız.

Eski nesil tencereler, el ile açılıp kapanan düdük sistemine sahip olduğundan tencere ocağa koyulduğunda havanın dışarı çıkabilmesi amacıyla düdüğün açılması lazımdır. Yeni nesil tencerelerde ise bu mekanizma otomatiktir, bundan dolayı kapakların tam olarak kapatılmış olması yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.