Karbonat Yoğurt Limon Cildinizdeki Lekelerden Kurtulabilirsiniz

Cilt Lekelerini Yok Etmek İçin Uzmanlardan Karbonat Maskesi Tarifleri

0 33

Cilt Lekelerini Yok Etmek İçin Uzmanlardan Karbonat Maskesi Tarifleri

Karbonat cilt lekelerini yok etmekte en etkili doğal yöntemlerdendir. Karbonat sayesinde yüzünüzdeki, cildinizdeki sivilce izlerinden, güneş, doğum lekelerinden ve her türlü izden kurtulabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Bir yemek kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı karbonatı güzelce karıştırın. Ardından cildinizdeki lekeli kısımlara uygulayın ve bir müddet bekletin. Süre dolduğunda önce ılık, ardından soğuk suyla yıkayın. Soğuk su gözeneklerinizin küçülmesini sağlayacaktır.

Güzellik Uzmanı Figen Aktosun’dan Karbonat ve Yumurta Kabuğu İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske

1 yumurta kabuğunu toz haline getirin. Orta boy patatesi ikiye bölün ve yarım patatesin suyunu çıkarın. Bunları cam bir kasede 1 kaşık vazelin, 1 tatlı kaşığı da karbonat ile karıştırın. Cildinize maske şeklinde uygulayın. 25 dk bekletin. Ardından ovarak çıkarın ve güneş kremi sürün.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karbonat ve Çilek İle Cilt Lekelerini Geçiren Maske

1 çay kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı karbonatı karıştırıyoruz. 2 adet çileği ezip karışıma ekliyoruz. Temizlenmiş cildimize uyguluyoruz ve cildimizin karışımı emmesini bekliyoruz. Ardından tekrar sürüyoruz. 20 dakika sonra ovarak temizliyoruz. Bunu haftada 2 kez akşamları uygulamaya devam ediyoruz. Cildimizdeki lekeleri kısa sürede giderecektir. Ayrıca her zaman dışarı çıkmadan önce güneş koruyucu krem ve pudra sürmeliyiz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karbonat ve Patlıcan İle İle Cilt Lekelerinden Kurtulun

2 damla limon suyu, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat ve 3 dilim haşlanmış patlıcanı karıştırarak macun kıvamına getirin. Cildiniz temizken uygulayın ve yarım saat bekletin. Süre bittiğinde ovalayarak çıkarın. Bu formülü her hafta 2 kez tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Karbonat ve Limon İle Cilt Lekelerine Son

  • Bir yemek kaşığı yoğurt
  • 3-4 damla limon suyu
  • 1/2 çay kaşığı karbonat

(Hassas bir cilde sahipseniz ilaveten bir çay kaşığı da sızma zeytinyağı kullanın.)

Bütün malzemeleri karıştırın. Göz çevreniz hariç tüm cildinize dairesel hareketlerle 1-2 dakika masaj yaparak uygulayın. Cildinizde 10 dakika kalsın, ardından hafif ılık su ile durulayın. Maden suyuyla tonik uygulaması yapın. Cilt lekeleri için maske tariflerinin akşam saatlerinde yapılması önerilir. Bu sayede cildiniz güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmuş olur. Sabah yapacaksanız güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterlidir. Ancak yaz mevsiminde uygulanması tavsiye edilmez

Karbonat Maskesi Kullanan Kişilerin Olumlu ve Olumsuz Görüşleri Tıklayınız

Kabartma Tozu Limon Maskesi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.