Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu Tarifleri 

İbrahim Saraçoğlu Kaş Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

0 66

Kaş Dökülmesi Neden Olur, Nasıl Geçer?

Kaş dökülmesi sık karşılaşılan sağlık problemlerindendir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kaş dökülmesi için sarımsak ve badem yağını önermektedir.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaşlar, tıpkı saç tellerinde olduğu gibi bazı sebeplere bağlı olarak seyrelebilir ve dökülebilir. Bu problemin görülme oranı %1’dir. Özellikle kadınlarda karşılaşılan bir problemdir. Sebebi ise kaş alma, kaş dolgusu yapmak için yanlış ürünlerin seçilmesi ve kaş kontürü gibi uygulamalardır. Bu işlemler sonucunda kaş kökleri tahrip olur ve dökülmeler başlar. Gereğinden fazla kozmetik ürün kullanımı da kaş dökülmesini tetikleyen sebepler arasında yer almaktadır.

Kaş dökülmeleri temelde şu sebeplerden dolayı ortaya çıkar;

  • Stres seviyesinin yüksek olması,
  • Düzensiz beslenme alışkanlıkları ve yetersiz gıda alımı,
  • Tiroit hastalıklarının varlığı,
  • Bazı ilaçların yan etkisine bağlı olarak dökülme oluşması,
  • Kaşların yaralanma ya da çarpma gibi travma alması,
  • Mantar hastalıkları,
  • Hormon düzeylerinde görülen değişimlerdir.

Kaş Dökülmesi İçin Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Kürü

Bitkilerle şifa dağıtan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kaş dökülmesi için kullanılması gereken bir kür açıkladı. Bu kürü uygulamak için soğuk sıkım badem yağı ve 2 diş sarımsağa ihtiyacınız olacaktır. Saraçoğlu, kürün daha etkili olması için paralel olarak testere dişli aslan pençesi kürünün yapılmasını da önermektedir.

İlk kürü hazırlamak için öncelikle 2 diş sarımsağı güzelce soyun ve havanda dövün. Üzerine 1 çorba kaşığı kadar soğuk sıkım badem yağı ilave edin. Bu karışımı cam bir kapta ve ağzı kapalı şekilde 15 dakika dinlenmeye bırakın. Hazır olduktan sonrasında kaşlarınıza uygulayın ve 30 dakika boyunca bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra lavanta özlü kalıp sabun kullanarak yıkayın.

Kürü hafta içerisinde 3 kez tekrarlamanız ve en az 6 hafta boyunca düzenli şekilde uygulamanız gerekir. Saç ve kaş gibi kılların dökülmesi ya da uzaması, farklı hormonlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Kirpikler ve kaşların daha gür olması için, hormon düzenleme özelliği bulunan testere dişli aslan pençesi kürünü yapmanız önerilir.

İşte küsen kaşların çaresi, testere dişli aslan pençesi kürünün tarifi;

Öncelikle 200 ml klorsuz suyu bir tencerede kaynatın. Üzerine ½ çorba kaşığı kadar testere dişli aslan pençesi ekleyin. 7 dakika daha kaynamaya bırakın. Akşam öğününden 30 dakika önce içmeniz ve 30 gün boyunca düzenli şekilde uygulamanız gerekir.

Kaş Dökülmesi İçin Diğer Doğal Çözümler

Sarımsak kürü: Sarımsak, saç dökülmelerinde olduğu gibi kaş dökülmelerinde de hayli etkili bir bitkidir. Ancak kokusu ağır olduğu için birçok insan kullanmakta çekimser kalır. Kaş dökülmelerinden şikayetçiyseniz, bu kürü denemenizi tavsiye ederiz. Öncelikle badem yağı ve sarımsak suyunu güzelce karıştırın. Ardından bir kulak temizleme çubuğu ile kaşlarınıza sürün. Karışımın gözlerinize gelmemesi için özen göstermelisiniz. Çünkü bu karışımın yakıcı özelliği bulunmaktadır.

Zeytinyağı ve tatlı badem yağı kürü: Her iki yağ da kaş köklerinin beslenmesini sağlayacaktır. Birer kaşık zeytinyağı ve tatlı badem yağını güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı, ağzı kapalı şekilde ve serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz. Uygulamak için bir kulak temizleme çubuğu ile sürmeniz yeterli olacaktır. En yüksek etkiyi sağlamak için uyku öncesinde sürülmesi ve sabaha kadar bekletilmesi tavsiye edilir. Bu sayede tüm gece kaş kökleri beslenmeye devam edecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.