Cildine Yüzüne Saça Susam Yağı Kullananların Yorumları 

Susam Yağı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 137

Susam Yağının Faydaları Nelerdir, Kullananların Yorumları Nasıldır?

Susam yağı hem cilt hem de saçlar için çok faydalı bir yağdır. Cildi içeriden besler nemlendirir, cilt lekelerini giderir. Düzenli olarak saçlar için kullanıldığında saçın bakımını yapar, dökülmeyi önler ve saçları gürleştirir.

Susam Yağını Saç Ve Cilt İçin Kullananların Yorumları

Saçlarım seyrek ve ince telli olduğu için susam yağı kullanmaya başladım. 20 gündür, haftada 2 defa olacak şekilde saçlarıma sürüyorum. Özellikle diplerine masaj yaparak güzelce yediriyorum. 1 saat kadar sonra da saçlarımı yıkıyorum. 3 hafta olmasına rağmen yeni saç telleri çıkmaya başladı bile.

Ben susam yağı ile mat ya da koyu renkli rujlarımı temizliyorum. Bir parça pamuğun üzerine birkaç damla dökmeniz yeterli oluyor. Baskı uygulamasanız bile kolayca siliniyor ve dudaklarınız nemlenmiş oluyor. Fiyat olarak da ekonomik olduğu için makyaj temizleme ürünleri yerine susam yağını tercih ediyorum.

Ben kirpiklerimin uzaması için kullanmaya başladım ama ne yazık ki bir etkisi olmadı. Elimde kalanı göz makyajımı silmek için kullanmaya karar verdim. Makyaj suyunun içerisine karıştırıp deneyeceğim bakalım.

Ben 15 gündür kirpik dökülmem için kullanıyorum. İlk başladığımda kulak çubuğuyla sürüyordum ama gözüme girdiği için cayır cayır yakıyordu. Bir süre de bulanık görme sorunu oluyor tabi. Sonra eski rimel fırçamı temizledim ve onunla sürmeyi denedim. Bu şekilde çok daha rahat oldu. Bana kirpiklerim uzadı gibi geliyor ama psikolojik olarak etkilenmiş de olabilirim.

Duştan 30 dakika önce saçlarıma susam yağı sürüp bekletiyorum. Bu sırada bol bol masaj yapıyorum ki etkisi artsın. Sonra da saçlarımı yıkıyorum. Çok memnunum ve herkese tavsiye ederim.

Merhaba, ben 6.5 aylık hamileyim. 3. aydan itibaren Mustela çatlak önleyici krem kullandım. Ayrıca banyodan çıkınca tüm vücuduma susam yağı sürüyorum. Kremin fiyatı biraz yüksek olduğu için göğüslerime ve karnıma da susam yağı sürmeye başladım. Kollarım ve bacaklarım için de Vaseline Cocoa Krem tercih ediyorum. Gün içinde düzenli olarak 2 kez krem sürüyorum. 10 kilo almış olmama rağmen hiç çatlağım yok.

Defne Samyeli’nin susam yağı hakkındaki yorumu şöyledir; Artık favori güzellik iksirim susam yağı. Besleyici olmasının yanı sıra iyileştirici özelliği de bulunuyor. Mineral, güçlü amino asitler, B vitamini ve E vitamini yönünden zengin bir yağ. Güneş koruyucu yerine susam yağını tercih ediyorum. Ayrıca saçlarımın nemlenmesi için de harika bir ürün. 1 çorba kaşığı susam yağını saç kreminizle karıştırın. Saçlarınıza sürüp birkaç dakika beklettikten sonra durulayın. Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız, saç diplerinize masaj yaparak da kullanabilirsiniz. Tüm saça uygulanırsa kırılmış uçlarda bile iyileşme görülüyor. Size yaptığım susam yağı maskesi tarifini vereyim.

  • 1 çorba kaşığı bal (organik),
  • 1 çorba kaşığı kadar susam yağı,
  • ½ tatlı kaşığı kadar gül suyu.

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir cam kasede güzelce karıştırın. Temizlenmiş yüzünüze sürün ve 20 ila 30 dakika kadar bekletin. Durulamak için ılık su kullanın. Bu maske sayesinde cildiniz güzel bir şekilde nemlenecek ve beslenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.