Kas Gevşetici Krem Fiyatları Ağrı Kesici Kas Gevşetici Kremler Merhem

Kas Gevşetici Hap Krem En İyi Kas Gevşetici İlaçlar İğne Jel İsimleri

0 6.078

En İyi En Etkili Kas Gevşetici İlaç Hangisi?

Birçok insan yaşamında belli bir zaman içinde kas ağrısı rahatsızlığı yaşamıştır. Bu durum kaslarda gerginlik, sertlik hissi olarak tanımlanabilir. Belirtiler hafiften şiddetliye değişiklik gösterebilir.Kaslardaki sertliğin, gerginliğin; Stres, depresyon, grip, nezle gibi soğuk algınlığı, ani hareket edince kasların gerilmesi, soğuğa maruz kalma, ceryanda kalma, yaralanma, sinir sıkışması ve eklemlerin yorgun düşmesi dahil birçok sebebi vardır.

Kas ağrısı; MS hastalığı, kronik halsizlik sendromu, hipotiroidizm, fibromiyelji sendromu, deri veremi, eklem iltihabı gibi altında yatan birçok sağlık durumundan da kaynaklanabilir.

Merkezi sinir sistemi yatıştırıcıları olarak rol alan ve sakinleştirici özelliklere sahip ilaçlar kan gevşetici olarak adlandırılır. Bu ilaçların amacı iskeletsel kas spazmlarını azaltmak, ağrıyı rahatlatmak ve etkilenen kasın hareket yetisini arttırmaktır. Bu makalemizde kas gevşetici, ilaçları ve doğal tedavi yöntemlerini bildireceğiz.

Kasların Gevşemesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Dahiliye doktoruna gidilir. Sağlık ocağındaki doktorlar da kas gevşetici iğne reçete edebilir.

Kas Gevşetici İlaç İsilmleri

Bengay krem. Fiyatı: 6.57 TL
Kamfolin Pomad krem. Fiyatı 7.74 TL
Muscoril ampul iğne Fiyatı: 13.53 TL
Majezik. Fiyatı: 9.71 TL
Dikloron. Fiyatı: 6.48 TL
Muscoflex. Fiyat: 15.32 TL

Kas Gevşetici İçin Bitkisel Doğal Tedavi Yöntemleri

Kırmızıbiber

Kırmızıbiberde bulunan doğal bir bileşen olan kapsaisin doğal kas gevşetici olarak çalışır. Kas ağrılarını, iltihaplanmayı ve sertliği azaltmaya yardım eden ağrı kesici ve ilthap önleyici özelliktedir.

1 tatlı kaşığı kırmızıbiberi 2 yemek kaşığı hakiki zeytinyağına ekleyin. Bu karışımı kasların üzerine uygulayın. 30 dakika bekletin. İhtiyaç duydukça tekrarlayın. Kapsaisin içeren reçetesiz kremleri de kullanabilirsiniz. Ağrı geçene kadar günde birkaç kez etkilenen kas bölgesine kremle birkaç dakika nazikçe masaj yapın.

Nane

Diğer bir kas gevşetici ise nanedir. Kas ağrılarında, sırt ağrılarında, bacak ağrısında ve tansiyon baş ağrısında oldukça etkilidir. Nanedeki mentol ağrı kesici, iltihap önleyici ve spazm önleyici özellikleriyle kasları rahatlatmaya yardım eder. Ağrıyı ve spazmları azaltan kan akışını geliştirir.

Hem bitki hem de yağ şişmeyi azaltır, ağrıyı rahatlatır ve iltihaplanmayı yok eder.

 • Günde birkaç bardak nane çayı için. Bu çayı yapmak için 1 tatlı kaşığı taze ya da kuru nane yaprağını sıcak suda 10 dakika demleyin.
 • 2 damla nane yağı ve 2 damla sandal ağacı yağı ve 1 yemek kaşığı tatlı badem yağını karıştırarak masaj yağı hazırlayın. Bunu ihtiyaç duydukça etkilenen alana masaj yapmak için kullanın.
 • Alternatif olarak, nane içeren reçetesiz ağrı merhemi de kullanabilirsiniz.

Biberiye

Aromatik bir bitki olan biberiye iltihap karşıtı bir doğaya sahip yapısıyla yıpranan kas dokusunu yatıştırır ve ağrıyı azaltır.

Kan dolaşımını destekleyerek hızlı iyileşme sağlar. Hem bitkisi hem de yağı baş ağrısı, kas ağrısı ve hatta eklem iltihabında kullanılabilir.

 • 1 tatlı kaşığı kuru biberiyeyi 1 bardak sıcak suya ekleyin. 10 dakika demleyip süzün. Bu çayı günde 3 kez için.
 • Aynı zamanda, birkaç damla biberiye yağını 1 yemek kaşığı ılık hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağıyla karıştırabilirsiniz. Günde birkaç kez etkilenen alana masaj yapmak için kullanın.

Papatya

Papatya eski bir iyileştirici bitkidir. Kas ağrısından kurtulmada kesinlikle işe yarar. 2010’da Moleküler Sağlık Bildirileri’nde yayınlan bir çalışma papatyanın iltihap önleyici ve kan gevşetici gibi birçok özelliğine ışık tutmuştur.

 • Etkilenen alanın spazmlardan kurtulması için hindistan cevizi yağıyla karıştırılmış papatya yağıyla masaj yapın.
 • Kas ağrılarınızı rahatlatmak için günde 2-3 kez papatya çayı için. Çayı yapmak için 1 sallama papatya çayını ya da 1 yemek kaşığı papatyayı 1 bardak sıcak suda 5-10 dakika demleyip süzerek için.

Lavanta

Lavanta oldukça etkili doğal kas gevşeticilerinden biridir. Ağrı kesici ve iltihap önleyici özellikleriyle ağrıyı, şişliği ve iltihaplanmayı azaltmaya yardım eder.

 • Birkaç damla lavanta yağını ılık hindistan cevizi yağına ya da zeytinyağına karıştırın.
 • Etkilenen alana dairesel hareketler kullanarak masaj yapın.

İngiliz Tuzu

İngiliz tuzu kaslarınızın doğru çalışması için gerekli olan magnezyum seviyesini arttırarak kas kramplarını ve gerginliklerini tedavi etmeye yardım eder.

Düzenli kas spazmları ve krampları magnezyum eksikliğinin fark edilebilir bir belirtisidir.

İngiliz tuzundaki magnezyum kasların gevşemesini ve iyileşmesini sağlar. Sinir sistemini rahatlatır, ağrı ve iltihaplanmaya sebep olan toksinleri yok eder.

 • Küveti ılık-sıcak arasında suyla doldurun.
 • 2 bardak İngiliz tuzu ekleyin ve tamamen karıştırın.
 • Bu rahatlatıcı banyoda haftada 1 kez en az 15-20 dakika durun.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.