Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır?

Küllü Kumral Kimlere Yakışır Gider Kim Boyamalıdır?

0 19

Küllü Kumral Saç Rengi Kime Gider Kime Yakışır?

En sevilen saç renklerinden biri de küllü kumral saç rengidir. Küllü kumral, normal kumralın daha griye çalan tonudur. Bu renk, kendi içerisinde çeşitli tonlara ayrılmaktadır. Son yılların trendi olan en popüler saç renklerinden biri de küllü kumraldır.

Küllü Kumral Saç Kime Yakışır?

Küllü kumral, her ten rengiyle uyumlu olan ve herkesin tercih edebileceği bir saç rengidir. Kumralın değişik tonları, herkesin kendine en çok yakışan rengi seçmesine imkan tanımaktadır. Açık tenliyseniz küllü kumralın daha soğuk ve daha açık tonlarıyla mükemmel görünümü yakalayabilirsiniz. Eğer koyu tenliyseniz, seçeceğiniz küllü kumral renk tonları daha koyu olmalıdır. Buğday tenliyseniz küllü kumralın istediğiniz herhangi bir tonunu tercih etmekte serbestsiniz. Saçınızda küllü renk tonlarını kullanmanız, saçlarınızdaki kırılmayı ve elektriklenmeyi gizler. Çok parlak ve dikkat çekici saç renklerini tercih etmek istemiyorsanız, küllü kumral sizin için ideal bir saç rengidir. Ayrıca küllü kumral, mat renk tonlarına ilgi duyanlara da hitap etmektedir.

Evde Küllü Kumral Saç Nasıl Elde Edilir?

1. Yöntem

Bu yöntemlerin birincisi; Garnier color naturels serisinin bir ürününü kullanmaktır. İhtiyacımız olan şey, bu serinin 7.1 küllü kumral saç boyasıdır. Bu ürün ile Nevacolor 9.01 gümüş saç boyasını karıştırarak saçımızı boyuyoruz. Saçlarınız uzun ise 2 tüp boya kullanmanız uygundur; yani yukarıda belirttiğimiz gibi bir adet 9.01 ve bir adet 7.1 tüp boya gerekmektedir. Bu tüplerin karıştırılmasıyla beraber kumral renginin daha baskın olabilmesi için ekstra yarım tüp 7.1 küllü kumral saç boyasını ilave edebilirsiniz. Ardından saçınızı kullanma talimatında bildirildiği gibi boyayınız. 35 dakika bekleyip saçlarınızı yıkayınız. Boyama işlemi bittiğinde hafif küllü kumral ortaya çıkacaktır.

2.Yöntem

Nevacolor saç boyama serisi, bu konuda size yardımcı olacaktır. Şöyle ki; 1 tüp Nevacolor 8.1 saç boyası, yarım tüp Nevacolor 7.1 saç boyası ve yarım tüpten biraz fazla gümüş 9.01 saç boyası karıştırılır. Oksidan için de 9’luk oksidan kullanılabilir. Bu malzemeler karıştırıldıktan sonra saça iyice sürülür ve yıkanır. İşte çok güzel küllü kumral saç rengine sahip olmak bu kadar kolaydır.

Küllü Kumral Saç Boyası Markaları Nelerdir?

  • Palette Deluxe 8-01 açık küllü kumral saç boyası
  • Garnier Color Naturals 7/1 küllü kumral saç boyası
  • Natural Colors  7C orta küllü kumral saç boyası
  • Loreal Excellence 7.1 küllü kumral saç boyası
  • Koleston Set 7.1 küllü kumral saç boyası
  • Palette Deluxe 7-1 küllü kumral saç boyası
  • Loreal Excellence 6.1 koyu küllü kumral saç boyası
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.