Lavanta Yağı İle Bitten Kurtulmanın Bitkisel Doğal Yolları

Lavanta Yağı Bit ve Sirkeleri Yok Etmek İçin Nasıl Kullanılır 5 Farklı Yöntem

0 267

Lavanta Yağı Bit Ve Sirkelere İyi Gelir mi?

Saç bitlerinden, sirkelerinden kurtulmak için pek çok doğal yöntem vardır. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri saç bitlerini, sirkelerini yok etmek için lavanta yağı kullanmaktır. Aktardan, kozmetikçilerden satın alacağınız lavanta yağı bitlere, sirkelere çözüm olabilir.”

İnsan saçında üreyen ve çoğalan kanatsız, çok küçük gri parazitlere saç biti denir. Saç bitleri her gün 2 ila 8 defa kan emerek beslenir. Saç bitinin yayılma özelliği vardır, insandan insana bulaşır. Fakat sirkelerin böyle bir özelliği yoktur. Toplu taşıma araçları, anaokulu, kışla, yurt, okul, tutukevi ve çeşitli kamu tesislerinde ortak kullanılan alanlar; bit bulaşma riskinin fazla olduğu yerlerdir.

Saç Bitlerini Sirkelerini Yok Etmek İçin Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Lavanta yağı antiseptik yani mikroplara karşı etkili doğal bir yağdır. Saçlardaki bitleri ve bit yumurtalarını temizler. Lavanta yağıyla saçlarınıza masaj yapmanız bitlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. 2011 yılında bununla ilgili bir araştırma yapılmış, lavanta yağının bitlere karşı etkili olduğu saptanmıştır. Bitleri öldürerek saçı temizlediği belirlenmiştir. Saç biti nasıl yok edilir? sorusunun ilk cevaplarından biri lavanta kullanmaktır. Saçta bit varsa lavanta yağıyla saç derisine masaj yapmalıdır. 20 dakika bekledikten sonra şampuanlayıp güzelce yıkanır.

Saçlardaki Bit, Sirke İçin Lavanta Yağını Kullanmanın Diğer Yolları

Lavanta, hoş kokulu antiseptik bir üründür. Lavantanın faydaları arasında, saç bitlerini önlemek de vardır.

Çocuğunuzun saçında bit oluştuysa, lavanta ile bundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Önce saçını at kuyruğu şeklinde bağlayın. Sonra kulaklarının arkasına birkaç damla lavanta damlatın. Bitlerin saçlara tırmanmasına engel olacak ve antiseptik etkisiyle onları uzaklaştıracaktır.

Lavanta bitlenmeye engel olur fakat mevcut bitleri ve bit yumurtalarını öldürmez.

Bitleri Sirkeleri Öldürmek İçin Lavanta Yağı ve Zeytinyağı Kullanımı

1 yemek kaşığı lavanta yağı ve 2 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı karıştırılır, saçlara uygulanır ve iyice yedirilir. 2-3 saat beklenip yıkanır.

Lavanta Ve Biberiye Yağı İle Bit ve Sirkelere Doğal Çözüm

Malzemeler

  • 50 ml lik spreyli şişe(gratis gibi kozmetikçilerde var)
  • Lavanta yağı
  • Biberiye yağı
  • Limon
  • Su

Yarım limonun suyunu sıkın ve şişeye dökün. Üzerine biberiye ve lavanta yağlarından 10’ar damla ilave edip şişenin geri kalanını içme suyuyla doldurun. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın.

Çocuğunuzun saçına 20-25 cm uzaktan tutarak sıkın ve tarayın. Biberiye antiseptik özelliğiyle mikropları kırarken limon da saçlarını besleyecektir. Bu karışım bitleri çocuğunuzun saçından uzak tutacak ve saçlarının mis gibi kokmasını sağlayacaktır. Yani hem saç bakımı yapmış hem de bitlere karşı önlem almış olacaksınız.

Bitleri Sirkeleri Öldürmek İçin Lavanta Yağı ve Çay Ağacı Yağı Kullanımı

1/2 çay kaşığı lavanta yağı, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı çay ağacı yağı karıştırılır. Hazırlanan bu karışım, saça ve saç derisine uygulanır. Saçlar havluyla kapatılır ve bir gece bekletilir. İnce dişli bir ta

rak yardımıyla saçlar bitlerden arındırılır.

Bit Nasıl Temizlenir? İbrahim Saraçoğlu Feridun Kunak Bit Tedavisi Tıklayınız

Bit Hangi Kokuya Gelmez Bitlerin Sevmediği 5 Doğal Keskin Koku Tıklayınız

Kolonya Traş Köpüğü Gazyağı Saç Boyası Üzüm Sirkesi Bit Öldürür mü?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.