Lazer Epilasyondan Sonra Tüyler Dökülmedi Lazer Epilasyondan Sonra Jilet Yapılırmı 

Lazer Epilasyondan Sonra Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı Jilet Ağda Cımbız Kullanılır mı?

0 11

Lazer Epilasyondan Sonra Çıkan Tüyler

Günümüzde, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen birçok insan lazer epilasyonu tercih ediyor. Gayet pratik ve kolay olan bu yöntem, kıl köklerini tahrip ederek kalıcı bir çözüm sunuyor. Lazer epilasyona vücutta 8 seansa kadar, yüz bölgesinde ise 12 seansa kadar devam edilirse sonuç alınıyor, yani tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olabiliyor. Lazer epilasyonda her seans 4 ila 8 hafta arasında tekrarlanacak şekilde planlanıyor.

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalıdır?

Lazer epilasyon sonrasında bir miktar ince ve açık renkli tüy kalabilir. Bu tüyler genellikte epilasyon seansından sonraki 1 ya da 2 hafta içerisinde uzar. Kişi çok rahatsız hissediyorsa bir makas yardımıyla bu tüyleri kesebilir.

Lazer epilasyon sonrasında tüm kıllar etkilenmeyebilir. Lazer epilasyondan etkilenen kıllar epilasyondan sonraki haftalarda kendi kendine dökülecektir. Dökülmeyen kıllar da olabilir. Lazer epilasyonda iki seans arasında çıkan kılların ağda, epilatör, ip ya da cımbızla alınmaması gerekir. Bu yöntemlerin her biri kılların kökten alınmasını sağlar. Lazer ışınları kıl köklerini tahrip ettiği için, bu bildirdiğimiz işlemler sonrasında yeni ve ışından etkilenmemiş kıl kökleri oluşacaktır. Bu durum sonucunda ise lazer epilasyonun etkisi azalır ve istenen sonuç alınamaz. En doğru seçim, epilasyon sonrası kılların doğal şekilde dökülmesini beklemek olacaktır. Yahut yıllar kökten alınmayıp makas ile kısaltılabilir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra çıkan kılları makasla kesip kısaltabilirsiniz. Ancak ayırdığınız vakit ve bütçenin olumlu şekilde sonuç vermesini istiyorsanız, kıllarınızı kökleri ile birlikte almaktan uzak durmanız gerekir. Özellikle sir ağda, lazer ışınlarının etkisini yok eder. Çünkü ışınlar doğrudan kıl köklerini hedef alır. Kıllarınızı kökleriyle aldığınız zaman ise, ışınların hedef alabileceği kıl kökü kalmamış olur. Bunun sonucunda hiç etkiye maruz kalmayan kıllar meydana gelir.

Epilasyon seansları arasında cımbız kullanmak, sir ağda ile aynı sonuçlara neden olur. Çünkü bu yöntemle de kıllar kökleri ile birlikte alınmış olur. Haliyle lazer epilasyona devam edilse de kıl kökleri incelmez.

Lazer epilasyon sonrasında tüy dökücü krem, ağda ya da cımbız kullanılırsa daha fazla seansa girilmesi gerekecektir. Her seansta kılların ortalama %20’si etkilenir. Kılları köklerinden alan yöntemler ise kıl köklerinin yeniden canlanmasına, hatta bir kökten birden fazla kıl çıkmasına yol açabilir. Bu nedenle lazer epilasyon sonuç vermez.

Düzenli bir şekilde lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, bu süreç boyunca yalnızca jiletle tıraş etme yöntemini yahut kılları makasla kesme yöntemini tercih etmelisiniz. İlk seansınıza girmeden 6 hafta öncesinde, kılları köklerinden almayı bırakmanız gerekir. Epilasyon seanslarınız sona erene kadar en büyük yardımcınız jilet veya makas olmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.