Zeytinyağı Sarımsak Saç Maskesi Kullananların Yorumları

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Kullananlar Yorumları

0 23

Zeytinyağı Sarımsak Saç Maskesi Faydaları, Kullanıcı Yorumları?

Yapılan araştırmalar, sarımsak zeytinyağı kürü ile saç dökülmesinin büyük oranda yavaşladığını kanıtlamıştır. Hatta bazı araştırmalar ile birlikte, yeni saç tellerinin oluştuğu da doğrulanmıştır. Bu nedenle günümüzde en sık kullanılan doğal bakımlardan biri de sarımsak zeytinyağı kürü olmuştur. Zeytinyağı oldukça etkili bir yumuşatıcı olduğu için yıpranan saç tellerini onarır. Sarımsak ise vitamin, sülfür ve selenyum içeriği ile saç dökülmesini en aza indirir. Bu makalemizde sarımsak zeytinyağı kürünü uygulayanların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler:

  • 4 tatlı kaşığı kadar sarımsak suyu
  • 2 tatlı kaşığı doğal zeytinyağı

Öncelikle 4-5 diş (büyüklüğüne göre kaç diş kullanılacağı değişebilir) sarımsağı güzelce ezin. Ardından küçük gözenekli bir süzgeçle süzün ve suyunu bırakmasını sağlayın. Bu sırada zeytinyağını ılık olacak şekilde ısıtın. Hazırladığınız sarımsak suyu ve zeytinyağını güzelce karıştırın. Bu karışımı saç tellerinize ve saçlı derinize masaj yaparak yedirin. Bir bone taktıktan sonra 40 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı şampuanlayarak arındırın.

Sarımsak Zeytinyağı Kürü Kullananların Yorumları

Ben bu kürü haftada neredeyse 4-5 kere uyguladım. Saçlarıma da, diplerine de güzelce sürüp beklettim. Saç dökülmem gerçekten durdu ama saç çıkarma konusunda yetersiz geldi bana. Çok az da olsa çıkardı gerçi. Diğer bir yöntem olan karanfil kürüne başladıktan sonra kimyasal şampuanları da bıraktım. Şimdi Tresa adlı markanın ürünü olan ısırganlı şampuanı kullanıyorum. Bitkisel olmayan şampuanlar, saç tellerinin incelip dökülmesine sebep oluyor çünkü. İlla ki yeni şampuanımın da etkisi olmuştur ama saç dökülmelerim gerçekten çok çok azaldı.

Kızlar, saçları inanılmaz şekilde dökülen bir aile dostumuzu gördüm dün. Resmen saç dipleri görünmüyordu. Görüşmediğimiz 3 ay boyunca sarımsak zeytinyağı kürü uygulamış. ½ su bardağı zeytinyağının içine birkaç diş sarımsak ezip karıştırılıyormuş. Sonra saçlarınıza sürüp bekletiyormuşsunuz. Haftada 1 kez, düzenli olarak yapmış. Ben sarımsak kullanmaya cesaret edemiyordum ama denemeye karar verdim. Saçları acayip gürleşmiş.

Ben saçlarımda sarıdan vazgeçemiyorum arkadaşlar. Bu yüzden sürekli dip boya yaptırmam gerekiyor. Bir de şekillendiriciler eklenince saçlarım çok dökülmeye başladı. Sarımsak zeytinyağı kürünü 2 aydır kullanıyorum, gayet memnunum. Ben birkaç diş sarımsağı soyduktan sonra bıçakla hafifçe eziyorum. Sarımsakları zeytinyağı doldurduğum cam şişeye koyup 3 gün dinlendiriyorum. Bu kürü haftada 2 kez, düzenli olarak yapıyorum. En az 45 dakika, en fazla da 1 saat kadar bekletip şampuanla saçımdan temizliyorum. Yıkadığınız sırada burnunuza sarımsak kokusu gelebilir. Fakat saçlarınız kuruduktan sonra hiçbir şekilde koku filan gelmiyor. Bence çok memnun kalacaksınız.

Saçlarımın daha gür olmasını istediğim için bu küre başladım. Daha 2 hafta oldu, bugün 3. kez yapacağım. Ayrıca haftada 3 kere de karanfil kürü yapıyorum. Umarım saçlarım istediğim hale gelir. Maalesef şimdilik saçımda gürleşme yok, ancak saçım daha hızlı uzamaya başladı.

Zamanında ben de saç dökülmesi sorunu yaşadım. ⅓ su bardağı zeytinyağıyla 4 diş sarımsağı blender ile güzelce ezdim. Şişelerin kendi kapaklarıyla birer kapak badem, yılan ve hint yağını da ekledim. Bu karışımı haftada 2 kez uyguladım. Hem saç dökülmem durdu, hem de yeni saçlarım çıktı. Saç kökleri canlıysa yeni saçlar her zaman çıkar zaten. Ama daha etkili olsun diye fazladan sarımsak koymamak gerekiyormuş. Sarımsağın içindeki bir maddenin fazlası saç köklerini yakıyormuş. Söylediğim ölçülerde yaparsanız güzel sonuçlar alırsınız.

Ben de saçlarım için kullandım bu kürü. Gerçekten mükemmel bir yöntem. Saçlarım bayağı uzadı ve kendine geldi. Kaşlarımda da denedim, yine harika bir sonuç verdi. Kaşlarımın ön tarafları çok dökülüyordu da, boş boş kalıyordu o kısımlar. Denedikten 1 ay sonra kaşlarımın da dolduğunu gördüm. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.