Limon Kabartma Tozu İle Cilt Yüz Maskesi Tarifi

Kabartma Tozu Limon Maskesi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları

0 5.542

Kabartma Tozu Limon Maskesi Nasıl Yapılır Cilde Faydaları

Limon ve kabartma tozu ile yapılan maskeler yüzünüzdeki sorunları tedavi etmek için kullanabileceğiniz en etkili maskelerdir. Yüzdeki siyah noktaları giderir, sivilceleri kurutur, cilt lekelerini yok eder… İşte limon kabartma tozu maskesi tarifleri;

Siyah nokta ve beyaz nokta düşmanı, yağlı ciltlerle ve sivilcelerle etkili bir savaşçı olan limon ve kabartma tozu maskesi tarifleri işte sizlerle…

Limon Ve Kabartma Tozu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bir kab içerisinde bir tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı kabartma tozu özenle karıştırılır. Yarı akışkan ve canlı sarı renge bürününceye kadar karıştırılmaya ara verilmemelidir.

Elde edilen bu karışım bütün yüze ve boyun kısmına dairesel hareketler ile uygulanır. Hafif karıncalanma hissedilmesi son derece doğaldır. Ancak ciltte oluşacak yüksek oranda yanma durumunda vakit kaybedilmeden su ile krem ciltten arındırılmalı ve maske işlemi tekrarlanmamalıdır.

Elde edilen karışım maksimum 15 dakika boyunca cilt üzerinde kalmalıdır. Devamında ise yüz yıkanıp, havlu ile kurulanır.

Cilt tam anlamıyla maskeden arındığı vakit nemlendirici krem uygulanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Limon Ve Kabartma Tozu Maskesinin Cilde Faydaları

  • Yüze dairesel hareketlerle sürülen kabartma tozu deri soyucu bir etki (peeling) gösterecek ve ölü hücrelerin cilt üzerinden arınması mümkün olacaktır.
  • Açık gözeneklerde biriken yağ ve kir birikimini temizler, oluşumunu engeller. Bunun yanında cildi doğal rengine kavuşturarak orantılı bir görüntü kazandırır.
  • Yağlı ciltlerde ortaya çıkan siyah noktalar, açık gözenekleri kendine yuva edinmiş kir birikimleridir. Öncesinde ifade edildiği üzere limon suyu yağ giderici niteliğinde ve kabartma tozucu peeling özelliktedir. Bu sayede siyah nokta problemlerinin ortadan kalkması ve engellenmesine destekçidir.
  • C vitamini ve sitrik asit deposu olarak ifade edilebilecek limon suyu, yüksek orandaki yağdan cildin arınmasına ve temiz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bunlara ek olarak zararlı mikroorganizmalara karşı cildi koruyucu ve enfeksiyon önleyici özelliği de bulunmaktadır.

Limon ve Kabartma Tozu Maskesini Bal İle Birlikte Kullanma

Balın dahil edileceği yüz maskesini elde etmek adına eşit oranlarda koyulan kabartma tozu ve limon suyunun içerisine bir çay kaşığı kadar organik bal ilave edilir. Cilt gözeneklerinde yer edinen zararlı mikroorganizmaların giderilmesine destekçi olan bal, doğallığı ve anti-bakteriyel özelliği ile ön plana çıkan bir üründür. Bunun yanında cildi ferahlatıcı ve kaybettiği nemi geri kazandırıcı özelliği de bulunmaktadır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Karbonat Ve Limon Maskesi Tarifleri

Sual: Yaz boyunca sürekli güneşe maruz kalmaktan ellerimde ve dekolte bölgemde lekeler oluştu. Bu lekeleri nasıl yok edebilirim?

CEVAP

1 adet yemeklik kabağı rendeleyip suyunu sıkın. Bu suyu 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 4 damla limon suyuyla karıştırın. Karışımı lekeli bölgelere sürün. Cildiniz karışımı çektikçe uygulamayı yineleyin. 20 dakika sonra ovarak çıkarın. Evden çıkmadan önce cildinize güneşten koruyucu krem sürmeyi de alışkanlık haline getirin.

Sual: Sivilce izlerinden kurtulmam için ne yapmalıyım?

CEVAP

Birer çay kaşığı, kabartma tozu, limon suyu ve tatlı badem yağı ile 1 çorba kaşığı pudrayı karıştırın. Yüzünüze sürdükten 15 dakika sonra ovarak çıkarın. Dışarı çıktığınızda 20 faktörlü ürün kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.