Madecassol Yüze Sürülürmü Madecassol Krem Yüze Faydaları

Madecassol Cilt Beyazlatma İçin Nasıl Kullanılır

0 556

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem; Gotu kola bitkisi özünden üretilen ciltte sivilce, yara ve yanık izlerini geçiren faydalı bir merhemdir. Bu krem genellikle doktorlar tarafından reçete edilen güçlü hücre yenileyici özelliklere sahip bir kremdir. Madecassol kremi ciltte meydana gelen yara, sivilce ve yanık gibi izlerin geçmesine, çatlakların azalmasına yardımcı olmaktadır.

Madecassol Krem Cilt Beyazlatma İçin Nasıl Kullanılır?

Cildiniz uzun süre güneşte kalmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı karardığında cildinizi beyazlatmak için Madecassol krem kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda Madecassol kremi cilt lekelerini yok eder ve bu sayede cilt rengini açmaya yardımcı olur.

Kararan cildi beyazlatmak için: Bir krem kabında Madecassol ile Fito kremi karıştırın. Bu kremi her gece yatmadan cildinize sürün.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem ciltte derin olmayan 1 ve 2. derece yanıklar, yatak yaraları, genital bölge yırtılmaları, sünnet, radyasyon sebepli cilt problemleri, meme ucu çatlakları ve bölgesel cilt ülserleri gibi problemlerin iyileşmesine yardımcı olan etkili bir kremdir. Ayrıca Madecassol kremi şu durumlarda kullanabilirsiniz:

Ciltte özellikle doğum sonrası ve aşırı kilo alma veya verme gibi durumlarda meydana gelen çatlakları geçirmek için,

Ameliyat sonrasında ciltte meydana gelen yara ve yırtıkları iyileştirmek için,

Doğumdan sonra emzirme sebepli meme uçlarında meydana gelen çatlakları geçirmek için (bu durumda bebek memeyi emdikten sonra krem sürülmelidir ve bebek memeyi emmeden önce mutlaka krem temizlenmelidir.)

Ergenlik dönemine girildiğinde meydana gelen sivilceleri geçirmek için,

Mevsim geçişlerinde el ve ayaklardaki çatlakları geçirmek için,

Dudak kenarlarında oluşan uçukları geçirmek için Madecassol kremi kullanabilirsiniz.

Kuru cilt problemini geçirmek için, Madecassol kremi cildi nemlendirmede oldukça etkili bir kremdir. Fakat bu kremin günde 1-2 kereden fazla kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Madecassol kremi içeriğindeki doğal bitki özleri sayesinde güzel koktuğundan kullanım sonrasında ciltte kalıcı güzel bir koku bırakır.

Madecassol Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Madecassol kremin de içeriğindeki maddelere alerjisi olan kişilerde bir takım yan etkiler görülebilir. Madecassol kremi kullandıktan sonra aşağıda sıralayacağımız herhangi bir belirti yaşıyorsanız kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen bir doktora gitmelisiniz.

  • Kaşıntı
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Ciltte döküntüler
  • Kızarıklık ve içi su dolu kabarık yaralar (kurdeşen)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.