Maden Suyu Saça İyi Gelirmi Soda İle Saç Yıkama Tarifi

Sodanın Maden Suyunun Saça Faydaları Maden Suyu İle Saç Yıkamak

0 154

Maden Suyu Saça İyi Gelir mi?

Maden suyu, zengin mineral seviyesi ile insan sağlığı için oldukça yararlı bir içecektir. Aynı zamanda saç ve cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Saçların yıpranmasına sebep olan başlıca unsurlar arasında boya, maşa ve fön gibi işlemler, güneş ışınları, sıcak su, olumsuz hava koşulları, kurutma makinesi kullanımı, saçların sık sık yıkanması ve nemsiz ortam gibi faktörler yer alır. Yetersiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları da saç sağlığını olumsuz etkiler. Maden suyu kullanımı, ideal pH seviyesi ile saç ve saçlı derinin onarılmasında büyük bir rol oynar. Böylece daha parlak ve daha güçlü saçlara sahip olmak mümkün hale gelir.

Maden Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Öncelikle saçlar, güzelce şampuanlanır ve durulanır. Ardından maden suyunu doğrudan uygulayarak saçlı deriye 10 dakika kadar masaj yapılır. Bu işlemden sonra saçlar bir kez daha, yalnızca suyla durulanmalıdır. Maden suyu kürünü her duştan sonra yapabilirsiniz. Böylece saç dökülmesi, kepek, matlık ve hacimsizlik gibi problemler ortadan kalkacaktır.

Maden Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Maden suyu, özellikle yavaş uzayan saçların en doğal çözümüdür. Düzenli olarak kullanmaya başladıktan sonra saçlarınızın daha hızlı uzadığına ve daha güçlü saç tellerine sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, duş aldıktan sonrasında saç diplerinize maden suyu ile birkaç dakika masaj yapmak ve sonrasında bol su ile durulamak. Uyguladığınız bu kür ile kepek problemi de ortadan kalkacaktır.

Daha parlak ve canlı saçlar için maden suyu ile hazırladığınız maskeyi kullanabilirsiniz. Maske için 6 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 4 tatlı kaşığı maden suyu ve 8 tatlı kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Saçlarınıza güzelce yedirdikten sonra 5 dakika kadar bekletin ve durulayarak temizleyin.

Sağlıklı uzayan, güçlü ve kırılmayan saç telleri için üretilen birçok şampuanda maden suyu kullanılır. Saçları yıpratan işlemler, güneş ışınları ve kötü hava koşulları saçları zamanla deforme eder. Ancak maden suyunun ideal pH seviyesi, saç sağlığının yeniden kazanılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç dökülmelerinin azalmasını da sağlar.

Havuz ve deniz suyu, saça sık sık boya ve fön gibi işlemler yaptırmak, yoğun güneşe maruz kalmak ya da saça yüksek ısı uygulamak zamanla yıpranmasına neden olur. Bunun sonucunda ise saç tellerinin cansızlaşması, matlaşması, kırılması ve uzamaması kaçınılmaz son olur. Tüm bu sorunların önüne geçmek için kullanılabilecek en doğal çözümlerden biri maden suyudur. 

Maden suyu, mineral açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda doğal bir ürün olduğu için insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Zengin mineral yapısı ile kepeğe karşı hayli etkili olan maden suyunu, duş aldıktan sonra saç derinize uygulayın. 5 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Birkaç uygulama sonrasında kepek sorunundan eser kalmadığını göreceksiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.