Sivilceye Limon Sürmek Limonlu Sivilce Maskesi Limon Suyu Sivilce Geçirir mi

Sivilceye Aspirin Nasıl Sürülür Aspirin Sivilce Maskesi Aspirin Sivilce Kurutma

0 139

Aspirin Sivilce Maskesi Sivilce Geçirir mi?

Sivilceler her yaştan insanın ortak cilt sorunudur. Özellikle ergenlik döneminde sivilceler başa beladır. Bu makalemizde limon ve aspirin kullanarak uygulayabileceğiniz sivilcelerden kurtulma yöntemlerini bildireceğiz.

Sivilce İçin Limon Ve Aspirin Maskesi

İçindeki salisilik asit sayesinde aspirinin, leke ve sivilceler üzerinde iyileştirici bir etkisi vardır. Bu nedenle aspirin maskesi, sivilce problemiyle baş etmek isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bir yöntemdir.

Limon, güçlü bir antibakteriyel olduğu için cildin dezenfekte edilmesine yardımcı olur. Balın içindeki mineraller ise, sivilce izlerinin ve sivilcelerin iyileşmesine destek sağlar.

Malzemeler:

  • 2 aspirin
  • 4-5 damla limon suyu
  • Biraz bal

Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra cam bir kaseye aspirinleri koyun. Üzerine limon suyunu ekledikten sonra tahta bir kaşıkla güzelce ezin. Son olarak balı ilave edip karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra sivilce olan bölgelere bu maskeyi sürün. Hemen ardından bu bölgeleri bandajla kapatın. 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında yüzünüzü yıkayarak maskeyi güzelce temizleyin.

Limon

Sivilcelerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri limon kullanmaktır. Kesin ve kalıcı çözüm sunduğuna yönelik bilimsel veriler olmasa da, sivilceleri iyileştirmek için güçlü bir destekçidir. Doğal bir besin olduğu ve sivilcelerin kuruyarak iltihaplanmasını önlediği için sıkça kullanılır. Limon sivilceye nasıl uygulanmalıdır sorusunun yanıtı, yazımızın devamındadır.

Limon Sivilceye Nasıl Uygulanır?

İçeriğinde bulunan sitrik asit sayesinde limon, sivilcelerin kurumasını ve iltihaplanmasını engeller. Ayrıca sivilce izleri ve güneş lekelerinin tedavisinde de olumlu sonuçlar vermektedir.

Akneli bir cildiniz varsa, öncelikle cildinizi silmeye yetecek kadar büyüklükte bir parça pamuğu hazırlayın. Bir limonu ikiye kesin ve pamuğun üzerine nemlenmesine yetecek kadar sıkın. Ardından sivilceli bölgelerinizi bu pamukla silin ve 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi boyunca kuruyan bölgelere yeniden limon suyu sürün. Bu esnada cildinizde kızarma ve kaşınma gibi etkiler oluşması normaldir, endişe etmeyin. Bekleme süresi dolduktan sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Sitrik asit cildi kurutacağı için, yıkama işleminden sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem uygulayın.

Limon suyu sürdükten sonra cildiniz çok kaşındıysa ya da kızardıysa pamuğu biraz da suyla ıslatın. Bu sayede asit seviyesi düşer ve cildiniz korunmuş olur. Sivilcelerden kurtulmak için dikkat edilmesi şeylerden biri de cildin sürekli olarak temiz tutulmasıdır. Aynı zamanda tükettiğiniz yağ, tuz ve şeker miktarını azaltmak da sivilcelerinizle baş etmenizi kolaylaştıracaktır. Yalnızca limon tedavisi uygulamak, sivilcelerinizin geçmesi için yeterli olmayacaktır.

Sivilceler İçin Limon Ve Bal Maskesi

Sivilceler için limon ve bal maskesi, doğal maskelerin en sık tercih edilenleri arasında bulunur. Gayet hızlı sonuç veren bir maskedir. Bu maskeyi hazırlamak için gereken malzemeler;

  • 3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 2 yemek kaşığı bal

Limon suyu ve balı cam bir kasede güzelce karıştırın. Tamamen karıştıktan sonra sivilcelerinizin üzerine sürerek 15 dakika bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.