Maydanoz ve Maydanoz Kürü Adet Söktürür mü Keser mi

Maydanoz Suyu Adet Söktürür mü Adet Söktürmek İçin Nasıl Hazırlanır

1 79

Maydanoz Adet Söktürür mü ?

Pek çok kadın stres, hormonal bozukluk , yumurtalık kisti gibi çeşitli nedenlerden dolayı adet gecikmesi problemi yaşar. Dr. Deniz Ulaş maydanozun adet söktürücü bitkilerden olduğunu bildirmektedir.

Maydanoz İle Adet Söktürücü Nasıl Hazırlanır?

Taze Maydanoz İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 5 su bardağı su
  • 1 demet maydanoz

Yapılışı

Maydanoz kürü için ilk olarak bir tencereye 5 su bardağı su koyup kaynatın ve kaynadıktan sonra ocaktan alıp içine 1 demet maydanozu ekleyin. Bu şekilde yarım saat bekletin ve sonra süzün. Hazırlamış olduğunuz maydanoz kürünü gün boyu tüketin ve adetiniz başlayana kadar bu kürü uygulayın.

Kurutulmuş Maydanoz İle Adet Söktürücü Hazırlama

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 2 yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz

Yapılış

Bir cezveye 1 su bardağı sıcak suyu alıp kaynatın ve kaynadıktan sonra ocaktan alıp içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz atın. Bu şekilde 5 dakika beklettikten sonra maydanoz kürünüz hazır. Adet kanaması gelene kadar bu kürü tüketebilirsiniz.

Maydanoz Adet Geciktirir mi Yoksa Adet Getirir mi?

Yetişkin her kadın belirli bir yaşa kadar ayda bir kez adet görür. Kimileri 28 günde bir adet olurken kimileri 24 günde bir adet olur. Fakat genel itibariyle kadınların adet döngüsü 21 ila 35 günde bir olması normal kabul edilmektedir. Zaman zaman kadınlarda çeşitli nedenlerden dolayı adet gecikmesi yaşanır, bu gibi durumlarda maydanoz ile yukarıda bildirdiğimiz tarifleri uygulayabilirsiniz.

Adet gecikmesi problemi için maydanozun adet sökücü özelliğinden yararlanabilirsiniz. Öyle ki maydanoz yüzyıllardır adet söktürücü olarak başvurulan doğal bir bitkidir. Çünkü yapısındaki apiol ve miristik bileşenleri kadınlarda uterus kasılmasını destekler ve bu şekilde adet kanı rahat şekilde gelir.

Hangi Bitkiler Adet Söktürür?

Dr. Deniz Ulaş adet söktürücü bitkilerin aşağıdaki bitkiler olduğunu bildirmektedir;

Maydanoz

Kekik çayı: Kekik çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 2 tatlı kaşığı kekik ekleyip 5 dakika demlenlenmesi için bekletin. Bu çayı günde 3 defa taze olarak hazırlayıp için.

Adaçayı

Adet sökücü adaçayı çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine adaçayını ekleyip 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Bu çayı günde 3 defa için.

Civanperçemi çayı

Bir kavanoza 1 su bardağı sıcak su koyup içine 1 tatlı kaşığı civanperçemini ekleyin ve kavanozun ağzını kapatın. Bu şekilde 3-5 dakika kadar demlediğiniz civanperçemi çayını süzün ve soğuduktan sonra tüketin.  Bu çayı beklenen adet tarihinden 3 gün önce içmeye başlayın ve olana kadar her gün için.

Soğan suyu

2 su bardağı sıcak su içine kabuklarını soyup dilimlediğiniz soğanları ekleyip 10 dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan alıp soğanları süzün. Soğan suyunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa ılık şekilde için.

Zencefil

Adet söktürücü doğal yöntemlerin başında gelen zencefilin adet kanamasını hızlandırma etkisi büyüktür. Beklenen adet gününden birkaç gün önce başlayıp adet olana kadar sabahları açken yarım fincan taze zencefil suyu tüketin.

Çörek otu

Biberiye çayı: Adet söktürücü bir diğer bitki ise biberiyedir. Biberiye çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 2 tatlı kaşığı biberiye ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız biberiye çayını beklenen adet tarihinden birkaç gün önce her gün 3 defa olacak şekilde tüketin.

Kantaron çayı

1 su bardağı sıcak su içine 1 çay kaşığı kantoronu ekleyip 3-5 dakika demleyin. Hazırladığınız kantaron çayını öğle ve akşam yemeklerinden sonra 1 bardak kadar için.

Bunların yanında Dereotu, Çemen otu, Alıç, Hayıt otu çayı, Papatya çayı da adet söktürücü görevi gören çaylardandır.

1 yorum
  1. Deniz diyor

    ultrasonda hamilelik yok dedi doktor kan istedi beta hgc de 679,59 çıktı ben geçen hafta adet söktürücü kullanmıştım bilmeden ilaç biteli üç gün olmuş hamilemiyin düşük olur mu bebekte kalıcı bir sorun oluşur mu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.