Papatya Çayı Adet Getirir mi Yoksa Regli Keser mi?

Papatya Çayı Adet Söktürür mü Papatya İle Regl Söktürücü 3 Tarif

0 90

Papatya Çayı İle Adet Söktürücü Hazırlama

Adet gecikmesi her kadının yaşadığı kadınsal bir problemdir. Adet gecikmesi durumunda eczaneden alacağınız adet söktürücüleri kullanabileceğiniz gibi papatya çayı gibi adet söktürücü bitki çaylarından da yaralanabilirsiniz. Dr. Deniz Ulaş papatya çayının bitkisel adet söktürücülerinden olduğunu bildirmektedir.

Papatya Çayı Regl Söktürür mü?

Papatya çok uzun zamanlardan beri adet söktürücü özelliğiyle bilinen bir tür bitkidir. Uzmanların yürüttüğü araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır ki; papatya hem etkili bir adet sökücü hem de adet döneminde yaşanan kramp, şişlik ve sancı gibi şikayetleri dindiren bileşiklere sahiptir. Bunun sebebi papatyada bulunan sinir yatıştırıcı, hormon dengeleyici ve kas gevşetici bileşikler bulunması yönüyle hem ruhsal hem de bedensel rahatlama sağlamasıdır.  Papatya çayı vücutta pelvik ve uterus bölgesinde kan akışını etkiler ve adet düzensizliğini azaltır.

Adet Söktürmek İçin Papatya Çayı Hazırlama Tarifi

1 su bardağı suyu cezvede kaynatın. İçerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya atıp 5 dk demleyin. Bunu günde 2-3 kez için.

Adet Söktürücü Papatya ve Biberiye Çayı Hazırlama

Papatya çayı ve biberiye tek başına etkili adet söktürücülerdir. Bir de ikisinin birleşimi etkiyi daha da arttıracaktır.

Papatya ve Civanperçemi İle Adet Söktürücü Hazırlama

İlk olarak 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı tatlı kaşığı papatya kurusu, 1 tatlı kaşığı civanperçemi, 5- 6 yaprak aslanpençesi ve 1 adet kabuk tarçını ekleyip bardağın ağzını kapatıp demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra çayı süzüp içine 1 tatlı kaşığı bal koyabilir ve bu sayede tatlandırabilirsiniz. Bu çayı en yakın beklenen adet görme zamanına yakın günlerde  günde 2-3 fincan içebilirseniz.

Papatya ve Diğer Bitkiler İle Adet Söktürücü Bitki Hazırlama Tarifi

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı papatya
  • 1 tatlı kaşığı ada çayı
  • 1 tatlı kaşığı karabaş otu
  • 1 tatlı kaşığı kimyon
  • 1 tatlı kaşığı maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş kiraz sapı
  • 1 tatlı kaşığı civanperçemi
  • 1 tatlı kaşığı nane

Hazırlanışı

Bu tarif için tüm malzemeleri ağzı kapalı bir kavanoza koyun. Eldeettiğinizkarışımdan2tatlıkaşığıkadarını1bardaksıcaksuda5dkdemleyin,günde2keziçin. Bu bitkiler adet sökücü etkidedir ve adet sancılarını dindirmek için çok faydalıdır. Bu çay sayesinde adet gecikmesinden kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.