Nasıl Zayıflarım? Kolay ve Hızlı Zayıflamak için Bilimsel 3 Basit Adım

Nasıl Zayıflarım? Kolay ve Hızlı Zayıflamak için Bilimsel 3 Basit Adım
0 25

Nasıl zayıflarım her yolu denedim diyenlerdenseniz, işte size aç kalmadan hızlı kilo vermek için bilimsel olarak kanıtlanmış zayıflamanın yolları 3 basit yağ yakıcı adımı açıklıyoruz. Kilo vermenin birçok yolu vardır, ancak çoğu sizi aç ve halsiz bırakır. Nasıl zayıflarım sağlam bir iradem yok diyorsanız ve aç kalarak kilo vermeye çalışmak hedefinize ulaşmadan vazgeçmenize neden oluyorsa. Burada anlatacağımız yolların kısa özeti öncelikle iştahınızı kontrol altına almak, aç hissetmeden hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlamak ve beraberinde metabolizma hızınızı geliştirerek sağlıklı hale getirmektir. Kilo vermek için açlıktan ölmenize gerek yok!

Nasıl zayıflarım diyenlere kolay hızlı kilo vermek için bilimsel 3 adım

1. Şeker ve Nişasta alımını kesin

En önemli kısım şeker ve nişasta (karbonhidratlar) tüketimini kesmektir. Bunu yaptığınızda, açlık hissiniz azalacak ve çok daha az kalori almış olacaksınız. Bu yağ yakıcı yöntem enerji için karbonhidrat yakmak yerine, vücudunuzun depoladığı yağları yakarak beslenmeye başlar.

Karbonhidrat alımının kesilmesinin bir diğer yararı, insülin seviyelerini düşürmesi ve böbreklerinizin vücudunuzdan fazla sodyum ve suyu atmasına neden olmasıdır. Bu, vücudunuzdaki şişkinliği ve gereksiz su ağırlığını azaltır.

Bu şekilde beslendiğinizde hızlı kilo verme ilk haftada, hem vücut yağıları hem de su ağırlığı olarak toplamda 10 kilo kadar kaybetmek hiç de sürpriz olmayacaktır.

Karbonhidratları kestiğinizde otomatik olarak açlık hissetmeden daha az kalori tüketmeye başlayacaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, karbonhidrat alımını kesmek otomatik olarak yağ yakıcı hormonları tetikler.

Diyetinizden şeker ve nişastalı (karbonhidratları) gıdaları çıkarmak iştahınızı azaltacak, insülin seviyenizi düşürecek ve açlık çekmeden kilo vermenizi sağlayacaktır.

2. Protein, yağ ve sebze yiyin

Ögünleriniz protein, yağ ve düşük karbonhidratlı sebze içermelidir. Öğünlerinizi bu şekilde oluşturmak, karbonhidrat alımınızı günde önerilen 20-50 gramlık aralığa otomatik olarak getirecek ve yağ yakıcı olarak çalışacaktır.

Protein Kaynakları

Et: Dana eti, tavuk, kuzu vb.
Balık ve deniz ürünleri: Somon, alabalık vb.
Yumurta: Sarısı da dahil bütün yumurta en iyisidir.

Günlük protein alımı miktarını abartmayın, Günlük ne kadar protein tüketilir makalemizi okuyun.

Yüksek proteinli diyetler, yeme isteğinizi %60 oranında azaltabilir, gece yarısı atıştırma arzusunu yarı yarıya azaltabilir. Sadece diyetinize protein ekleyerek günde otomatik olarak 450 kalori daha az tüketecek hale gelebilirsiniz.

Hızlı kilo verme söz konusu olduğunda, protein gıda maddeleri arasında kralıdır.

Düşük Karbonhidratlı Sebzeler Nelerdir?

 • Brokoli
 • Karnabahar
 • Ispanak
 • Domates
 • Lahana
 • Brüksel lahanası
 • Marul
 • Salatalık

Daha fazlası için, Besinlerin protein karbonhidrat yağ kalori değerleri tablosuna göz atın!

Bu düşük karbonhidratlı sebzelerle tabağınızı donatmaktan korkmayın. Günde 20-50 gram karbonhidrattan daha fazlasını almamak kaydıyla büyük porsiyonlar yiyebilirsiniz. Bir porsiyon 91 gram çiğ brokoli, 2 gramı lif olmak üzere 6 gram karbonhidrat içerir.

Çoğunlukla et ve sebze ağırlıklı bir diyet, sağlığınız için gerekli tüm lif, vitamin ve mineralleri içerir.

Yağ Kaynakları

 • Zeytinyağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Avokado yağı
 • Tereyağı

Günde 2-3 öğün yiyebilirsiniz. Öğleden sonra aç hissederseniz 4’e çıkartabiliriniz. Yağ yemekten korkmayın, çünkü aynı anda hem düşük karbonhidrat hem de düşük yağ alımı, kendinizi kötü hissederek diyeti bırakmanıza ve dolayısı ile diyetinizin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir.

Nasıl zayıflarım diyenler için Kolay Kilo Vermenin Özeti

Protein, yağ ve düşük karbonhidratlı sebzeleri her öğünde birleştirin. Bu 20-50 gram karbonhidrat aralığıda olmalı ki açlık seviyenizi önemli ölçüde düşürebilsin.

3. Haftada 3 Kez Egzersiz

Bu diyette kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak egzersiz her zaman tavsiye edilir. Düşük karbonhidratlı diyetler üzerine yapılan çalışmalar, önemli miktarda yağ kaybederken biraz kas kazanabileceğinizi göstermektedir. En iyi seçenek haftada 3-4 kez spor salonuna gitmektir. Spor salonlarına yabancıysanız, salondaki yetkili spor hocasından tavsiyeler alın, sizin için hazırlayacağı hafif egzersiz programına sadık kalın.

Ağırlık kaldırarak, hem çok fazla kalori yakarsınız hemde metabolizmanızın yavaşlamasını önlersiniz, bu da kilo vermenin ortak bir yan etkisidir.

Spor salonlarından ve ağırlık kaldırmaktan hoşlanmıyorsanız, tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet veya yüzme gibi kardiyo egzersizleri yapmak da kalori yakmanıza neden olacaktır.

Kaçamak Günü ile Haftada 1 Gün Kendinizi Ödüllendirin

Yulaf, pirinç, quinoa, patates, tatlı patates, meyve gibi sağlıklı karbonhidrat kaynaklarına sadık kalmak şartıyla haftada bir gün kaçamak yapabilirsiniz.

Ancak sadece haftada bir gün yüksek karbonhidrat gününü bir defadan fazla yapmaya başlarsanız, diyetinizde pekte başarı görmeyeceksiniz.

Kaçamak gününüzde bir miktar kilo alabilirsiniz, çoğu su olan kiloları sonraki 1-2 gün içinde tekrar kaybedeceksiniz.

Hızlı Kilo Vermek İçin 10 İpucu

 • Yüksek proteinli bir kahvaltı yapın. Yüksek proteinli bir kahvaltı yapmak gün boyunca yeme isteği ve kalori alımını azaltmak için önemlidir.
 • Şekerli içecekler ve meyve sularından kaçının. Bunlar en yüksek kalorili gıdalardır ve bunlardan uzak durmak kilo vermenize yardımcı olabilir.
 • Yemeklerden yarım saat önce su için. Bir araştırma, 3 ay boyunca yemeklerden yarım saat önce içilen suyun %44 oranında kilo kaybını arttırdığını göstermiştir.
 • Kilo kaybı dostu gıdalar seçin. Bazı gıdalar yağ kaybetmek için çok yararlıdır. İşte dünyadaki en çok 20 kilo kaybı dostu gıdaların bir listesi.
 • Çözünür lif yiyin. Araştırmalar, çözünür liflerin özellikle göbek bölgesindeki yağı azaltabileceğini göstermektedir. Glucomannan gibi lif takviyeleri de yardımcı olabilir.
 • Kahve veya çay için. Kahve veya çay içmeyi seviyorsanız, istediğiniz kadar tüketebilirsiniz, kafein, metabolizma hızınızı %3 ila %11 oranında artırabilir.
 • Çoğunlukla işlenmemiş gıdalar yiyin. Diyetinizi işlenmemiş gıdalar üzerine yapılandırın. İşlenmemiş gıdalar daha sağlıklı ve aşırı yemeye karşı daha doyurucudur.
 • Yemeğinizi yavaşça yiyin. Hızlı yemek yiyenler zamanla daha fazla kilo alırlar. Yavaş yavaş yemek sizi daha doymuş hissettirir ve kilo verme hormonlarını artırır.
 • Kendinizi her gün tartın. Araştırmalar, her gün tartılan kişilerin kilo verme ve formunu uzun süre koruma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu göstermektedir.
 • Uykunuzu iyi alın. Az uyku kilo alımında en güçlü risk faktörlerinden biridir, bu nedenle uykunuza dikkat etmek önemlidir.

Nasıl zayıflarım ve Ne kadar hızlı kilo kaybederim ? 

Nasıl zayıflarım diyenlere söylüyoruz bu şekilde ilk haftada 5-10 kilo (bazen daha fazla) kaybedebilirsiniz, sonraki haftalar kilo kaybı daha tutarlı hale gelecektir. Bu diyeti hakkıyla uyguladığınızda kesinlikle birkaç hafta boyunca haftada 3-4 kilo kaybedilebilir. İlk defa bu diyeti yapıyorsanız, muhtemelen hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz. Ayrıca ne kadar çok kiloluysanız, o kadar çok hızlı kilo kaybedersiniz.

İlk birkaç gün boyunca biraz garip hissedebilirsiniz. Vücudunuz uzun yıllar boyunca karbonhidrat yakıyor, bu nedenle karbonhidrat yerine yağ yakmaya alışması biraz zaman alabilir ve genellikle birkaç gün içinde sona erer. İlk birkaç günün sonunda, çoğu insan öncesine göre daha fazla enerjik ve çok daha iyi hissettiğini söyler.

Düşük karbonhidrat diyeti sağlığınıza faydaları nelerdir?

 • Kan şekerini düşürür
 • Trigliserid seviyesini düşürür
 • LDL (kötü) kolesterol düşürür
 • HDL (iyi) kolesterol yükseltir
 • Kan basıncını önemli ölçüde iyileşir

Bu diyeti uygulamadan önce tıbbi bir durumunuz varsa ve ayrıca doktorunuzun takip ettiği bir diyete devam ediyorsanız değişiklik yapmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.

 • Karbonhidratları azaltmak insülin seviyelerini düşürerek, hormonal dengenizi değiştirir, vücudunuzu ve beyninizi kilo vermeye istekli hale getirirsiniz.
 • Bu, yüksek iştahın büyük ölçüde azalmasına ve çoğu insanın geleneksel kilo verme yöntemleriyle başarısız olmasının ana sebebini ortadan kaldırmaya neden olur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.