Neredeyse Her Derdin Devası Kudret Narı Macunu Nasıl Yapılır?

Kudret narı macunu kullananlar gün geçtikçe artıyor, sağlık üzerindeki inanılmaz etkileri var. Kudret narı macunu faydaları hastalıklarıdan korunma ve tedavi yöntemleri alternatif tıbbın vazgeçilmeleri arasında. Bu kadar etkili ve tesirli bir bitki olan kudret narı yağı kontrolsüz ve aşırı doz kullanıldığında çok ciddi yan etkileri ortaya çıkabilir. Kudret narı macunu nasıl yapılır, nasıl kullanılır, faydaları ve zararları nelerdir birlikte inceleyelim.

Ticari olarak satılan kudret narı macunu içinde bal bulunur, bal olmayan karışım ise zeytinyağlı kudret narı olanıdır. Kudret narı kanser araştırmalarında hangi aşamaya gelindi yazımızın içine bulacaksınız. Kudret narı kullananlar kadınlar, rahim içi yaralarına iyi geldiğini ve tedavi ettiği belirtiliyor.

Kudret narı macunu kullananlar nelere dikkat etmeli

Bilinçsiz ve aşırı doz kullanımına bağlı olarak

 • Ballı kudret narı macunu zararları arasında ciddi karaciğer hasarları meydana gelebilir.
 • Bal alerjisi olanlar ve şeker hastaları ballı kudret narı macunu kullanamaz.
 • Hamile kalacaklar, hamileler ve çocuk emziren anneler kullanamaz.
 • Kadınlar adet döneminde kullanamaz, kullanırsa kanamayı arttırır.
 • Tedavi edici özelliklerinden faydalanmak için en fazla 30-40 günden

Not: Sistemik veya kronik hastalıkları bulunan ve ilaç kullanan hastalar kudret narı macunu tüketmeden evvel doktor görüşü almalıdır.

Kudret narı macunu faydaları

Kudret narı macunu rahatlatıcı veya tedavi edici etkisinden faydalanmak için en fazla 30-40 gün kulanmalı ve ara vermelidir. Günlük bir iki tatlı kaşığı kudret narı etkilerinden faydalanmak için yeterlidir.

Kudret Narı Mide ülseri ve mide reflü hastalıklarında rahatlatıcı ve tedavi edici özelliği eskiden beri biliniyor. Ülser rahatsızlığı için yemeklerden bir saat önce bir tatlı kaşığı tüketilir. Reflüyü rahatlatmak için yemekten sonra bir tatlı kaşığı alınır.

Kudret Narı Basur hemoroid, bağırsak tembelliği, kabız, kolit, gastrit gibi mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını tedavi eder. Mide rahatsızlıkları için aç karna alınması önemlidir.

Kudret Narı Karaciğer problemleri yaşayanlar için faydalıdır, karaciğeri hücrelerini yenilemeye yardımcı olur ve fonksiyonlarını düzenler. Unutmayın aşırı doz karaciğerde ters etki yapar ve zararlı olur.

Kudret narı macunu kanı temizler, kan dolaşımını arttırır, antimikrobiyal etkisi bakterileri yok eder, antioksidan etkisi ile toksinleri temizler.

Antimikrobiyal, antioksidan ve diğer etkilerine bağlı olarak, bağışıklık sistemini güçlü hale getirir, bu durum vücudu hastalıklara karşı korur ve dirençli hale getirir. Kuvvetli bir bağışıklık sistemi kanser ile mücadele eder.

Afrodizyak etkisi cinsel gücü arttırır, anti-aging özelliği ciltte yaşlanmayı geciktirir. Egzama, sedef ve mantar kaşıntı türü rahatsızlıkları giderir.

Kudret narı kanser ilişkisi henüz araştırma aşamasında olmasına rağmen gırtlak, meme kanseri ve tiroid rahatsızlıklarına önleyici ve tedavi edici olduğu belirtilmektedir.

Kudret narı macunu nasıl yapılır

Malzemeler;

 • 1 adet kudret narı olgun
 • 400 gr bal
 • 1 adet cam kavanoz
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağ

Kudret narı meyvesini önce iyice yıkayın sap ve çekirdeklerini ayıkladıktan sonra, küp şeklinde doğrayın, blenderden geçirin. Püre haline gelen kudret narı meyvesini kavanoza doldurun, sırasıyla bal ve zeytinyağını ekleyin kavanozun kapağını sıkıca kapatın. En az iki ay gölge bir yerde bekletin arada bir çalkalayın kavanozun kapağını açıp havasını alın kudret narı meyvesi olgunlaşıp macun haline dönecektir.

Zeytinyağlı kudret narı yağı nasıl yapılır

Malzemeler

 • 2 adet olgunlaşmış kudret narı meyvesi
 • 1 litre saf zeytinyağı
 • 1 adet cam kavanoz

Kudret narı meyvesi sap ve çekirdekleri ayıklanır, iyice yıkadıktan sonra, cam kavanoza doldurulur, üzerini örtecek şekilde zeytinyağı ilave edilir. Cam kavanozun kapağı kapanır ve güneş gören bir yerde 15 gün bekletilir. Daha sonra normal gölgeli bir yere alınır, püre haline gelmiş kudret narı meyveleri zeytinyağı ile birlikte uygun dozda tüketilir.

Kalori almak istemeyenler mide ülseri, basur ve cild hastalıkları olanlar için zeytinyağlı kudret narı karışımı daha uygundur.

Kudret macunu besin değeri

Kudret narı 50 gramında 15 kalori vardır.  Vitamin olarak, A, B1, B2, C ve benzeri vitaminleri minarel olarak ise, kalsiyum, potasyum, demir, bakır, fosfor ve çinko benzerlerini içerir.

Kudret narı macunu fiyatı nerede bulunur.

Kudret narı macunu aktarlarda ve internette e-ticaret platformlarından tedarik edebilirsiniz marka ürünleri tercih edin.

 • 230 gr   18 tl
 • 300 gr   25 tl
 • 480 gr   41 tl
Önceki

Şifa Deposu Kudret Narı faydaları Hangi Hastalıkların Şifasıdır

Nasıl Zayıflarım? Kolay ve Hızlı Zayıflamak için Bilimsel 3 Basit Adım

Sonraki

Yorum yapın