Parlak Ve Güzel Saçlar İçin Jojoba Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Jojoba Yağının Saç İçin 15 Müthiş Faydası

0 32

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba bitkisinden üretilen jojoba yağı, cilt sağlığı için son derece yararlı bir üründür. Bu bitkinin ana vatanı Arizona ve Meksika’nın kuzey bölgeleri ile Kaliforniya’nın güneyi’dir. Jojoba yağının saça faydaları saymakla bitmez. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyenlerin yardımcısı olan bu yağ, saç kırıklarına engel olmakta, saçların uzamasını teşvik etmekte ve saç derisinin yumuşamasını sağlamaktadır. Jojoba yağı saça direkt olarak uygulanabileceği gibi, şampuanlara ve saç kremlerine de eklenebilir.

Jojoba Yağı Saça Nasıl Sürülür?

Jojoba yağı ile bakım yapmak saçlarınıza çok iyi gelecektir. Kafi miktarda jojoba yağını (mesela 2-3 yemek kaşığı kadar) masaj yapmak suretiyle saçlarınıza uygulayın ve her yerine iyice dağıtın. Dipten uca güzelce yedirerek saçınıza işlemesini sağlayın. Yarım saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Dilerseniz bu yağa başka yağlar da ilave edebilirsiniz. Böylece jojoba yağı tesirini daha iyi gösterecektir.

Jojoba Yağı İle Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

İki yemek kaşığı balı, bir yumurta sarısını ve üç yemek kaşığı jojoba yağını bir kapta güzelce karıştırıyoruz. Masaj yaparak kökten uca uyguluyoruz. Maskeyi yarım saat boyunca saçımızda bekletiyoruz ve ardından saçlarımızı yıkıyoruz. Aksatmadan kullanmaya devam edersek saçlarımız daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Jojoba Yağının Saçlar İçin Faydaları

Jojoba yağı saç bakımı için kullanılabilecek en etkili ürünlerden biridir. Saçların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur, saç foliküllerini ve saç köklerini arındırır. Buna bağlı olarak saçların hızlı bir şekilde uzaması kolaylaşır. Saç derisinde biriken maddeleri temizleyerek foliküllerdeki tıkanıklığı giderir. Böylelikle saçlar daha kısa sürede uzamaya başlar.

Jojoba yağıyla saçları onarmak ve kırılan saçları tedavi etmek mümkündür. Saç derisini yumuşatmakta son derece başarılı olan bu yağ, saça nem kazandırır.

Saç derisinde meydana gelen enfeksiyonlara, sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara faydalıdır.

Jojoba yağı, bir saç kreminden beklenen her şeyi yerine getirebilir. İpek gibi saçlara sahip olmak istiyorsanız jojoba yağı size bu konuda tam destek sunacaktır.

Jojoba yağı, saç derisinin yağ oranını dengede tutar. Böylece saçların yağlanmasını engeller.

Sürekli elektriklenen ve kabaran saçları yatıştırmak için jojoba yağı kullanılabilir.

Saç kırıklarını azaltır.

Yeteri kadar jojoba yağını kuru veya nemli saçınıza uygulayarak saçlarınızın daha kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Jojoba yağı saçlara hacim verir. Eğer siz de saçlarınızı şekillendirirken güçlük çekiyorsanız jojoba yağı ile çözüme kavuşabilirsiniz.

Jojoba yağını hiç ihmal etmeden kullanırsanız daha canlı, ışıltılı ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçların dayanıklılığını artıran jojoba yağı, kısa sürede uzamalarını da kolaylaştırır.

Saç derisinin kurumasını ve kepeği önler.

Yeni saçların çıkmasına katkı sağlar.

Badem yağı ve zeytinyağı gibi yağlar ile birlikte kullanılırsa saç köklerindeki kan dolaşımını harekete geçirerek saçların uzamasına yardım eder.

Jojoba yağı antibakteriyel bir üründür. Bakterilerin cilde zarar vermesine engel olmakta ve saç köklerini beslemektedir. Saç derisinde bakteri kaynaklı problemlerin oluşmaması için jojoba yağı kullanmak iyi bir tedbirdir.

Kıl köklerinin birleşmesini sağlayan jojoba yağı, daha güçlü ve hacimli saçlara kavuşturur.

Saçlara direnç kazandırır ve saç kırıklarının önüne geçer.

Saçların sönmesine ve ağırlaşmasına mani olur. Bu sayede saçlarınız daha dolgun görünür.

Saç köklerinde toplanıp saça zarar vermez.

İhtiva ettiği vitaminlerle saçın besin ihtiyacını karşılar ve saçları yeniden yapılandırır.

Saç köklerine bakım yapar ve ölü hücrelerden arındırır.

Saç köklerinin yağ seviyesini düzenler. Bu ise, saçların fazla yağlanmayacağı anlamına gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.