Radyasyon Atıcı Yiyecekler Radyasyon Alan Kişi Hasta Ne Yapmalı

Radyasyon Vücuttan Nasıl Atılır Kaç Saatte Atılır Erkan Topuz

0 2.299

Vücuttaki Radyasyonu Atan Yiyecekler Nelerdir?

Günümüzde pek çok cihaz örneğin cep telefonları, kablosuz modemler, televizyonlar, röntgen cihazları, tomografi ve diğer tıbbi görüntüleme cihazları radyasyon yaymaktadır. Radyasyon ise çeşitli sağlık sorunlarına, neden olabilen bir enerjidir. Bu makalemizde radyasyonu vücuttan atmak için doğal yöntemleri bildireceğiz.

Vücuttan Radyasyon Kaç Saatte Atılır?

Radyasyon makinesine ve alacağımız radyasyon çeşidine göre, radyasyon vücudunuzda saatlerce veya günlerce kalacaktır, bunun için belli tarih vermek yanlış olur. Sonunda, vücudunuz terleme, idrar ve diğer biyolojik yok etme türleriyle bu radyasyonu dışarı atar.

Uzun süre veya kuvvetli radyasyona maruz kalmak dna yapısında bozulmalara neden olarak gelecek kuşakların daha sağlıksız veya fiziksel olarak sorunlu doğmasına neden olabilir.

Radyasyon Atıcı Yiyecekler

Tuz Ve Karbonat

1 bardak karbonat ve 1-2 bardak sofra tuzu, İngiliz tuzu veya deniz tuzunu, ılık-sıcak arası ısıdaki küvete ekleyin. 20 dakika suda kalın.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Vücuttan Radyasyonu Atma Kürü

Malzemeler

  • 30 gr kabuk tarçın
  • 10 gr tane halde dağ kişnişi
  • 5 gr sinameki
  • 1,5 litre su
  • 5 gram (1 çay kaşığı kadar) kristal kaya tuzu

Yapılışı: 1,5 litre kaynamış suya ilk olarak kabuk tarçın atılıp 5 dk kaynatılır, daha sonra kişniş, sinemeki ve kristal kaya tuzu sırasıyla eklenir.30 dk. bekleyen karışım 1 hafta boyunca her gün 1 bardak içilebilir.

Prof. Dr Erkan Topuk Vücuttan Radyasyonu Atan Besinler

Dr. Topuz vücuttan radyasyonu atan besinlerin şunlar olduğunu bildiriyor; Meyan kökü, spiriluna, Hint üzümü.

Radyasyon Atıcı Yiyecekler Diğer Besinler

Pancar

Kişi radyasyona uzun saatler maruz kaldıktan sonra, hemoglobin değeri düşer. Çalışmalara göre, pancar kandaki hasarlı hemoglobini yeniden inşa edebilen güçlü bir demir kaynağıdır. Düzenli olarak pancar posası tüketen kişilerin, tüketmeyenlere göre radyasyonun zararından çok fazla etkilenmediği kanıtlanmıştır.Bu yüzden, kendinizi radyasyon maruz kalmaktan korumayı ve sisteminizi arındırmayı amaçlıyorsanız, beslenme düzeninize pancar eklemelisiniz.

Arı Poleni

Arı poleni, vücuttan radyasyonu atmak için en etkili doğal kürlerden biridir. Çalışmalar arı poleninin özellikle röntgen, radyum ve kobalt radyoterapinin yoğun radyasyon etkisini azaltabildiğini kanıtlamıştır. Radyasyona maruz kalmak vücuttaki kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, antikorlar gibi doğal hayati maddeleri önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu yüzden, arı poleninin yardımıyla bu maddeler yenilenebilir ve canlandırılabilir.

Çalışmalar arı poleni tüketiminin radyasyon terapi, röntgen ve radyuma maruz kalmanın olumsuz yan etkilerini azaltabildiğini göstermiştir. Bu durum arı polenin  radyasyon tarafından öldürülen kan hücrelerinin yeniden oluşumunu canlandırma özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Biberiye

Biberiye uzun saatler radyasyona maruz kalan kişiler için, radyasyon atıcı oldukça etkili olan harika bitkilerden biridir. Biberiyede bulunan önemli maddeler biberiye asidi ve karnosik asittir. Bu maddelerin her ikisi de hücre hasarına neden olabilen zararlı radyasyon etkileriyle savaşmada yardımcıdır. Bu iki madde genlere zarar verebilen serbest radikalleri vücuttan atmaya da katkı sağlar. Biberiye çayını demleyip günlük tüketebilirsiniz.

Yapraklı Sebzeler

Bütün yeşil sebzeler vücudunuzu radyasyon hasarından korumaya yardım eden alkalin olan klorofil molekülü bakımından zengindir. Daha güçlü koruma için yonca yaprakları ve hardal yaprakları veya yeşil lahana, kale bitkisi ve karalahana yiyin.

Sebze Yağları  

Soğuk pres sızma zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve susam yağı kendinizi radyasyondan korumak için harika yağlardır. Bu yağlar radyasyon etkilerini vücuttan dışarı atacak potansiyele sahiptir. Nükleer santralde çalışan kişiler veya sık sık zararlı radyasyon yayan sanayilere yakın oturan kişiler bu sebze yağlarını yemeklerine mutlaka dahil etmeli ve yemek pişirmek için kullanmalıdır.

Zerdeçal

Zerdeçal tüketmenin radyasyon atmak için yardımcı ve en iyi doğal kür olduğu ispatlanmıştır. Zerdeçaldaki anahtar içerik kürküminin doku hasarını radyasyondan koruyan etkili bir madde olduğu düşünülür. Kendinizi radyasyona maruz kalmaktan korumak için zerdeçal yardım edebilir ve radyasyona maruz kalmaktan dolayı oluşan göğüs kanserinden kurtulmanıza da yardımcı olabilir.

Aloe Vera Jeli

Kendinizi radyasyona maruz kalmaktan korumak için diğer bir popüler bitki Aloe veradır. Aloe bitkisinden jeli çıkarılır ve radyasyona maruz kalan kişiler için oldukça faydalı olduğu düşünülür. Jel, klinik olarak onaylanmış bazı radyo-koruyucu elementler içerir. Jelin küçük bir miktarı sizin için radyasyondan korunmakta faydalı olabilir. Bunun için günlük aloe vera suyu içebilirsiniz.

Papaya

Papaya meyvesinde bulunan sistein hidrolaz maddesi radyasyonla savaşmakta, vücuttan radyasyonun atılmasında çok etkilidir. Papaya içeren vitamin hapı alan kişilerin ölümcül miktarda radyasyona direnip hayatta kalabildiği klinik olarak kanıtlanmıştır.

At Kestanesi

Ülkemizde popüler bir ağaç türü olan at kestanesinin bir faydası da ortamdaki radyasyonu engellemesidir. Bunun için 15-20 adet at kestanesini odanızda dekoratif amaçlı bulundurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, küçük çocuklarınızın bunları yememesi gerektiğini onlara tembih etmenizdir. Aksi halde zehirlenebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.