Ruşur Taşı Kullananların Görüşleri Olumlu Olumsuz Fikirleri

Sefidab Taşı Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

0 14

Sefidab Taşı (Ruşur Taşı) Nedir?

Ruşur taşı; İran’da bulunan Sefitab mağarasından çıkarılan bir taştır. İranlı kadınlar cildini beyazlatmak için bu özel taştan faydalanmaktadır. Peeling etkisi gösteren bu taş cilt lekelerinin giderilmesinde de rol oynamaktadır. Sefidab diye de bilinmekte olup bu kelimenin Farsça’daki karşılığı ‘beyaz su’ dur.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır?

  • Cilt ılık suyla ıslatılır ya da hafif bir duş alınır.
  • Ruşur taşından küçük bir parça alınır, avuç içinde ufalanıp ıslatılır.
  • Nereye uygulanacaksa oraya dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapılarak uygulanır. Ardından bir dakika beklenir.
  • Suyla güzelce durulanır ve nemlendirici sürülür.

Ruşur Taşı (Sefidab Taşı) Kullanıcı Yorumları

Ruşur taşını kullandığım ilk günden itibaren etkisini görmeye başladım. Cildim aydınlandı ve yumuşadı. Önce uygulama yapacağınız bölgeyi ıslatıyorsunuz. Daha sonra taştan minik parçalar koparıyor ve bunları sürüyorsunuz. O sırada taş, hamur gibi bir kıvama gelecektir. Önceleri yüzüm için kullanıyordum. Fakat cildimde tahrişe yol açmasından endişe ettim ve yüzüme sürmekten vazgeçtim. Bence koltuk altlarında ve bacaklarda kullanımı daha doğru.

Ruşur taşı tek kelimeyle harika! Şiddetle öneriyorum. Gayet memnun kaldım. Daha bir sefer kullanmış olmama rağmen etrafımdakiler yüzümdeki değişimi hemen fark etti. Cilt için ne kullandığımı, nasıl böyle parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuştuğumu sordular. Ben de ruşur taşı kullandığımı söyledim. Tertemiz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunu kullanın. Zaten bir denediniz mi, asla bırakmak istemeyeceksiniz. Hakikaten yüzü beyazlatıyor, etkisini çok hızlı gösteriyor. Başlangıçta önyargılı yaklaşıyordum ancak cildi arındırdığını gözlemledim. Kısaca gerçekten başarılı.

Ruşur yani Sefidab taşını kullandım çok beğendim, çok memnun kaldım. Şimdiye dek cildime pek çok fiziksel ve kimyasal peeling uyguladım. Fakat bu taşı kullanınca hepsinin boşuna olduğunu anladım. Keşke ruşur taşını daha önce keşfetseymişim. Harika etki ediyor. Yüzüm ıslakken taşı ufalayarak toz hâline getirdim ve ovalayarak uyguladım. Buna düzenli olarak devam ettim. Cildim bebek cildi gibi oldu. Çene kısmımda pütür pütür bir şeyler çıkardı nedense, fakat ondan da eser kalmadı. Artık cilt bakımımın vazgeçilmez bir parçası. Fakat ruşur taşı diye başka taşlar da satanlar var. Bu taş özel mührüyle satışa sunuluyor. Mühürlü değilse sahtedir.

Cildim temiz ve ıslak iken ruşur taşı uyguluyorum. Bir parça kırarak masaj eşliğinde kullanıyorum ve aldığım sonuç tek kelimeyle muhteşem. Cildimi görseniz, zannedersiniz ki yeni doğmuşum! O pürüzsüzlüğü, yumuşaklığı nasıl tarif etsem ki? Aynı zamanda cildime parlaklık da kattı. Haftada 2 defa uygulanması öneriliyor. Ben son derece memnun kaldığım için derhal yenilerini aldım.

Ruşur taşı kullanımı ve faydaları ile ilgili çeşitli yazılar okuyup videolar izlemiştim. Edindiğim bilgilere tam güvenemesem de belki yararı olur umuduyla sipariş verdim. Meğer hepsi doğruymuş! Daha ilk kullanımla beraber mükemmel etkileri hemen ortaya çıktı. Ciltteki ölü deriyi uzaklaştırıyor, ferahlık ve temizlik hissi veriyor, cildi yumuşacık yapıyor. Beğenmemek mümkün değil. Şu ana kadar çeşitli kozmetik markalarının peeling ürünlerinden medet ummuş biri olarak, harcadığım paralara, giden zamanıma ve cildime revâ gördüğüm bunca eziyete acıyorum. Keşke ruşur taşını daha erken tanısaydım. Bir daha bırakmayı düşünmüyorum. Lütfen siz de bir şans verin.

Ürün hakkında yorumumu çok önceden yazacaktım ama ‘hadi 3 hafta bekleyeyim, belki sonra etki eder’ diye düşündüm. Yok, nâfile! Her hafta 2 kez kullanmıştım. Cildim bana mısın demedi! Zerre kadar yararını görmedim. Sözüm ona lekeleri ortadan kaldırıyormuş, cildi beyazlatıyormuş falan. Onları benim külahıma anlatsınlar. Peeling yapıyor o kadar. Yalnız bu sırada cildin çok fazla kurumasına yol açıyor. Kaşk yapayım derken göz çıkarıyor.

Ruşur taşını birkaç saat evvel uyguladım, sıcağı sıcağına yazayım dedim. Aslında bir müddet kullanıp öyle yazmayı planlıyordum da kendimi tutamadım. Hayatım boyunca türlü türlü kimyasal ürün denedim. ‘Doğal’ adı altında satılanları da tecrübe ettim. Evde kendim hazırlayıp kullandığım çok peeling de oldu. Hepsi bu taşın yanında koca bir hiç! Abartısız söylüyorum, süper! Onun sayesinde ipek gibi bir cilde sahibim! O yumuşaklık, pürüzsüzlük… Onca peeling beceremedi, bu taş şipşak hallediverdi. Cildimi tazeledi, burnumun üzerindeki bir türlü geçmek bilmeyen siyah noktaları belirgin şekilde azalttı. Gözeneklerimi sıkılaştırdı, inanılmaz başarısıyla beni şoka uğrattı. Peki ruşur taşı varken ben gider de farklı bir peelinge başvurur muyum? Kesinlikle hayır! Ruşur taşını muhakkak kullanıp farkı görün, çevrenizdekilere de tavsiye edin.

Ruşur taşı bende işe yaramadı. Nasıl aldıysam öyle duruyor, iğrenç bir şey. Yüzüme sürüyorum, bir şeyler çıkıyor ama bunlar kir değil taş. Kendime bakıyorum, hiçbir değişiklik fark edemiyorum. Ruşur taşı kullananlar bunda ne buluyor anlamıyorum.

Ruşur taşı ufacık bir şey olsa da uzun süreli kullanıma uygun. Ciltteki sertliği ve pürüzsüzlüğü yok ediyor. Ben bir kaba rendeledim ve o şekilde uygulama yaptım. Haftalarca yenisini almaya gerek duymadım, kâfi geldi. Oldukça güzel bir ürün. Cildin renk tonunu dengeliyor, kadife gibi bir hâle getiriyor.

Her haftanın iki gününde olmak üzere 1 aydır ruşur taşı kullanmama rağmen hiç fayda etmedi. Siyah noktaları, sivilceleri ve lekeleri geçirdiği yalan. Bana kalırsa fazla umutlu olmayın. Bana iyi gelmedi. İkinci kez kullanacağımı hiç sanmıyorum.

Aşırı cilt kuruluğunuz varsa bu taştan uzak durun. Zira yalnızca deriyi soyarak tesir ediyor. Bu nedenle şiddetli kaşıntı ve çokça sivilce meydana geliyor. Fakat cilt kuruluğu yaşamıyorsanız önemli bir problemle karşılaşmazsınız. Ben bazı arkadaşlarıma hediye ettim, onlar bir sorun yaşamadıklarını söylediler. Muhtemelen kullanmaya devam ediyorlar. Bu yüzden ruşur taşı alırken cilt tipinizin ne olduğunu göz önünde bulundurun. Derinizin soyulmasını mı istiyorsunuz? Cevabınız ‘evet’ ise alabilirsiniz.

Ruşur taşını gönül rahatlığıyla önerebilirim. Kullanmaya 2 hafta öncesinde başlamıştım. Taşı ufalıyorum ve cildime uygulayıp 2-3 dk bekledikten sonra yıkıyorum. Bunu her hafta 2 sefer gerçekleştiriyorum. Cildimi acayip yumuşatıyor. Gözlerimin altında güneş lekeleri mevcuttu, onlar da hafifledi.

Ruşur taşını iki kez kullanmıştım. Verdiği temizlik hissi şahane. Yüzünüzde pütürtüler varsa emin olun bu taş hepsini silip süpürecek. Yüzünüze dokununca cildinizin nasıl temizlendiğini ve pamuk gibi olduğunu anlayacaksınız. Ben ürünleri ince eleyip sık dokurum. Ruşur taşının müthiş etkilerine diyecek sözz yok!

Ruşur taşı ile cilt bakımı doğru bir tercih. Çünkü kendisi cilt için biçilmiş kaftan. Temizleyiciliği, onlarca kozmetik ürününe göre daha yüksek diyebilirim. Gözeneklerdeki en küçük kirleri bile dışarı atıyor. Peeling vazifesi üstleniyor. Ama kullanımın ardından ciltte kuruluk oluşuyor. Neyse ki nemlendirici sürerek bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Mutlaka almalısınız derim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.