Ruşur Taşı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Ruşur Taşı Ender Saraç Nedir Ne İşe Yarar

0 146

Ruşur Taşı Ne Demek?

Ruşur taşının çıkış yeri İran’dır. Antik Çağ’dan bu yana kullanılmakta olup bugün ülkemizde de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Gerçi ülkemizde fazla popüler değildir ancak İran’da kadınlar bu taşı evlerinden eksik etmemektedir. Dr. Ender Saraç tarafından da önerildiği söylenen ruşur taşı cildi yeniden yapılandırır. Cilt beyazlatıcı etkisinden dolayı İran halkının favorisidir.

Ruşur Taşı Nedir?

Ruşur taşı cilt bakımında sıklıkla kullanılan bir taştır. İran’da yer alan Sefitab mağarasından çıkarılmaktadır. Fakat elbette normal taş gibi değildir. Tebeşir kıvamındadır ve kolaylıkla ufalanarak toz hâline getirilebilmektedir. Cilt ıslatılır ve ondan sonra uygulanıp ovulur. İlk kez kullananlar bile etkisini hemen görmektedir. Cildi pürüzsüzleştiren ve siyah noktalardan arındıran bu taş, âdeta bebek cildi gibi bir cilde kavuşturmaktadır. Nitekim İran’lı bayanlar da cildini pürüzsüzleştirmek için bu taşı kullanmaktadır. Vücuda da sürülebilen ruşur taşı yaklaşık 30-35 gram ağırlığa sahiptir. Uygulama sıklığına bağlı olarak aynı taşın cilt için 7-8 defa, vücut için ise 3-4 defa kullanılması mümkündür. İnternet üzerinden veya aktarlardan temin edilebilir. Ruşur taşı alırken taşın mühürlü olmasına dikkat edilmelidir.

Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır?

Cildinizi ılık su ile güzelce yıkayın. Yahut hafif bir duş alın. Ruşur taşını bir parça su ile kırın ve avucunuzda ıslatın. Yüzünüzü ovarak üç parmağınızla uygulayın. Nazikçe, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak iyice nüfuz etmesini sağlayın. Sonra 1 dk bekleyin. Taşı vücudunuzda kullanacaksanız bu işlemi kese yardımıyla yapabilirsiniz. Bekleme süresinin ardından cildinizi ya da vücudunuzu durulayabilirsiniz.

Ruşur Taşı Ne İşe Yarar?

Ruşur taşı; cildi beyazlatan ve temizleyen bir üründür, sefitab diye de anılır. İran toplumunda arasında ‘hamam taşı’ diye yaygınlaşmıştır. Ülkemizde de son yıllarda kullanımı giderek artmıştır. Sefitab mağarasından elde edilen bu doğal taş pek çok kadının güzellik rutininde yer tutmaktadır.

Ciltte tahrişe yol açmadan ölü hücreleri ve ölü derileri giderir. Kısaca doğal peeling görevi üstlenir.

Ton eşitsizliklerini ortadan kaldırır, cildin beyazlamasını sağlar. 2 haftalık düzenli kullanım ile cilt tonu belirgin şekilde açılır.

Akne, güneş, yaşlılık ve doğum lekelerinin tedavisinde rol oynar.

Topuk bölgesinde meydana gelen çatlaklara faydalıdır.

Ciltte kırışıklık oluşmasını önler.

Yağ bezelerini ve siyah noktaları yok eder.

Ruşur taşı etkili bir peelingdir, cildi kirlerden arındırır. Tek kullanımda derinlemesine temizlik sağlayarak cildi ferahlatır. Bacaklarda görülen batık problemi için de güvenle kullanılabilir.

Bu taş terlemeyi de azaltmaktadır.

Dirsek ve koltuk altları gibi kararan yerlere aydınlık verir.

Gözenekleri küçültür. Daha sıkı, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt dokusuna sahip olmanıza yardım eder.

Ruşur taşının cilde faydaları içinde öne çıkan en büyük hususiyet, cildi çok iyi bir şekilde temizleyebilmesidir. Cildimiz dış faktörlere maruz kaldığından dolayı bir süre sonra gözeneklerde yağ ve kir birikmeye başlar. Bu da cilt sağlığını olumsuz etkiler. Ruşur taşı cildi yeniler. Size de taptaze, ferah bir cildin keyfini çıkarmak kalır. Ruşur taşıyla cildinizi doğal yoldan temizlemeniz çok kolaydır. Canlı, parlak, kadife gibi bir cilt istiyorsanız ruşur taşı kullanmanız isabetli bir tercih olacaktır.

Ruşur taşı cildin kararan bölgelerini aydınlatır. Cilt bakım rutininizin bir parçası olmayı hak eden bu mükemmel ürün, doğal ve saf bir yapıya sahiptir. Başarısını ilk kullanımdan itibaren gösteren ruşur taşı, cildi fark edilir biçimde beyazlatır. Ciltteki kararmaları çözüme kavuşturarak ışıl ışıl bir görünüm verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.