Saç Botoksu Yaptıranlar Memnun mu

Saç Botoksu Yaptıranların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

0 45

Saç Botoksu Yaptıranların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Saç botoksu hasar gören ve yıpranan saç bağlarını ve liflerini yeniden yapılandırır. Sağlıklı dokusunu kaybeden saçlara protein takviyesi yapar ve böylece saçların daha hacimli, parlak görünmesini sağlar. Çeşitli saç sorunlarına çok iyi gelen bu uygulama canlı ve dolgun saçlara kavuşturur. Zarar gören saçlar bu yöntemle -deyim yerindeyse- kendine gelir.

Saç Botoksu Yaptıranların Görüşleri

Saç botoksunu geçtiğimiz Cumartesi günü yaptırmıştım. Gerçi başta çok garibime gitmişti, saça botoks yapıldığını daha önce duymamıştım. İnternet üzerinden saç botoksuyla ilgili birkaç yazı okudum, yorumlara baktım. Genel olarak herkes memnun kaldığını ifade etmişti. Fakat hangi markayı tercih edeceğim konusunda kararsızlık yaşıyordum. Çok kuru ve röfleli saçlara sahibim, üstelik aşırı derecede yıpranmış durumdalar. Fön çektiriyordum ve hiç işe yaramıyordu. Kısa keseyim, cumartesi günü yaptırdım ve beklediğimin de üzerinde harika bir sonuçla karşılaştım. Saçlarımı yumuşacık ve pürüzsüz bir duruma getirdi, ışıl ışıl yaptı. Enzo markasının bakım şampuanı, saç için nemlendirici süt ve saç serumu ürünlerini kullanmaya başladım. Bu bakımı yaptıranların özel şampuanlar kullanması gerekiyor. Ben gayet memnunum. Saçımı önce arındırıcı bir şampuan kullanarak yıkadılar, sonra suyunu havluyla güzelce aldılar. Bakım yağı, keratin ve bakım kürünü bir kapta karıştırdılar. Sonra saçlarım ince tutamlara ayrıldı ve karışım uygulandı. Ancak saç diplerime temas etmedi. Ardından kurutma makinesi yardımıyla kurutuldu. Yaklaşık 20-25 dakika sonra saçımı bakım şampuanıyla yıkadılar. Saçlarımın uç kısımlarına keratin serum sürdüler ve biraz nemlendirici süt sıktılar. Sonra kuaförüm bunları saçıma elleriyle yedirip fön çekti. İşte yapılan işlemler böyle.

Saç botoksunun faydasını göremedim. Brezilya fönünün tıpatıp aynısı. Hem benim yaptırdığım yerde fiyatı Brezilya fönüne göre daha yüksekti. Lüks bir kuaför olduğu için böyle bir ücret talep ettiler dedim fakat bedavaya bile yapsalar etkisiz, boş bir şey olduğunu düşünüyorum. Ha yaptırmışım, ha yaptırmamışım hiçbir değişiklik yok. Brezilya fönünü öneriyorum.

Saç botoksunu birkaç gün önce yaptırmıştım. Kuaförüm saçlarımdaki dalganın zarar görmeyeceğini, bunun yalnızca saçlarımı onaracağını söylemişti. Oysa ben araştırınca saç botoksunun saçtaki dalgayı açtığını öğrendim. Gelin görün ki bundan geç haberim oldu. Keşke yaptırmadan önce nedir ne değildir diye bakmak aklıma gelseydi. Dalgalı saçlarınız varsa ve bunu kaybetmek istemiyorsanız botoks yaptırmayın, ben bu hataya düştüm ama sizi uyarayım dedim.

Pazartesi saç botoksu yaptırdım, tabii hemen o gün yıkayamıyorsunuz. Birkaç gün sonra yıkadım fakat etkisi henüz geçmedi. Saçlarım şu an ipek gibi. 2 hafta arayla yaptırmayı planlıyorum. Bu arada saçlarıma bazı yağlarla bakım yapmayı unutmuyorum. Keratin başta olmak üzere saçlara yararlı olan birçok madde barındırıyor bu yağlar. Saçlarımdaki kuruluk gitti, nem oranı dengelendi, şimdi dokunmaya kıyamıyorum o derece. Üstelik mis gibi kokuyor. İnternet üzerinden de bakabilirsiniz, pek çok video mevcut. Saç botoksu saçların yıpranan bölümlerinde onarıcı etkiye sahip. Ben belli aralıklarla uygulatmaya devam edeceğim. Saçların uzamasına da yardımcı oluyormuş. Kesinlikle siz de yaptırmalısınız bence.

Arkadaşlar şimdi kuaförden yazıyorum bu yorumu, saçlarıma botoks bakımı yapılıyor. 15 gün boyunca etkisini koruyormuş. Gerçi bu, saç botoksunu ilk yaptırışım değil. Önceden de birkaç defa yaptırdım. Her ay rutinim hâline geldi. 4 tane ürün kullanılıyor. Doğru uygulanırsa muhakkak etkili olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.