Saç Dökülmesine Sarımsak Kullananlar Yorumları

Saça Sarımsak Kullananların Yorumları Nasıldır?

0 18

Saça Sarımsak Sürmenin Faydaları, Kullanıcı Yorumları

Saç için sarımsak kullanmak çok faydalıdır; Saçtaki dökülmeyi durdurur, yeni saçların çıkmasını sağlar, saça bakım yapıp saçları güçlendirir. Bu makalemizde saç için sarımsak kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Sarımsak, saç köklerini güçlendiren etkisi ile bilinir. Ancak tek faydası bu değildir. Aynı zamanda çevresel etmenlere bağlı olan saç dökülmelerini önler ve saç tellerinin daha parlak olmasını da sağlar.

Sarımsak, kozmetik ürünlerin birçoğunda kullanılır. Siz de bu bitkiyi doğal şekilde kullanarak evde kendi saç maskenizi yapabilirsiniz.

  1. İlk olarak 4 diş sarımsağı soyun. Üzerinde bulunan ince zarın da soyulduğundan emin olun. Ardından mümkünse ezin, değilse de bir bıçak yardımıyla incecik dilimleyin. Hazırladığınız sarımsakları çıkan suyuyla birlikte bir kaseye alın ve uygulama aşamasına geçin.
  2. Parmaklarınızı kasede güzelce gezdirin ve hemen ardından saçlı derinize dairesel hareketlerle masaj yapın.
  3. Tüm saç dibinize sarımsak sürdüğünüzden eminseniz, başınıza bir bone takabilirsiniz. Böylece sarımsağın kokusu yayılmamış olur.
  4. 30 dakika beklemenin ardından sarımsağın suyu kuruyacaktır. Kuruma başladıktan sonra saçlarınızı yıkamadan 4 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ile yeniden masaj yapmaya başlayın. Bonenizi yeniden takın ve 3 -4 saat kadar daha bekletin.
  5. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı şampuan ve ılık suyla yıkayın. Kullandığınız su çok sıcak olursa kafa derinizde kuruluk problemi ortaya çıkacaktır.

Saç İçin Sarımsak Kullananların Yorumları

Sarımsak kürünü farklı bir şekilde denedim. Badem yağı, çörek otu yağı ve zeytinyağını karıştırıp 5 diş rendelenmiş sarımsak ekledim. Cam şişede 1 gün boyunca dinlendirip süzdüm. Sonra da rahatça püskürtebilmek için boş sprey kutusuna doldurdum. 1 gün yapıp ertesi gün yapmıyorum, sonraki gün tekrar yapıp bir gün daha ara vererek kullanıyorum. Püskürttükten sonra saç derime masaj yaparak yediriyorum. 20 dakika kadar beklettikten sonra şampuanla arıtıyorum. Saçlarım eskisine göre daha güçlü, yumuşak, parlak ve hızlı uzamaya başladı. Bir süre daha kullanacağım, herkese tavsiye ederim. Yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem; saçlarınız biraz toparlanana kadar bu şekilde kullanın. Daha sonra haftada 1 veya 2 kez yapmanız yeterli gelecektir.

Ben bu maskeyi 3 ay boyunca yaptım. Sonra yaza girdiğimiz için kokusu rahatsız etti ve ara verdim. Küçük küçük ve açık renkli saç tellerim çıkmaya başladı. Ama tüy gibi ve cansızlar. Saçlarım genel olarak canlandı diyebilirim, denemek isteyenlere öneririm.

Birkaç kez denedim sarımsak maskesini. Kocakarı ilacı olsa da gayet güzel saç çıkarıyor. Ama kokusu çok rahatsız edici olduğu için önermiyorum. Özellikle kokuya karşı hassas olan kişiler, aylarca sarımsak kokusu almaya devam edebilir.

Bir arkadaşım sarımsağın efsanevi şekilde saç çıkardığını öğrenmiş. Ertesi gün de saçlarına bir güzel sürüp 30 dakika bekletmiş. En son 5 kere şampuanlamasına rağmen hala koktuğunu söylüyordu.

Saç dökülmem için Bioxin ve Minoxil de dahil olmak üzere bir sürü yöntem denedim. Bende en çok etki edeni sarımsak maskesi yapmak oldu. Güzelce yıkarsanız koku kalmıyor arkadaşlar. Çok hafiften kalan kokusu da kellikten iyidir. O yüzden tavsiye ediyorum ben.

Çocukken saçkıran çıktığı için saçlarımın bir kısmında dökülme vardı. Bir diş sarımsağı ortadan bölüp o bölgeye bastırarak sürdüm. Kızarıklık, yara dokusu ve kabuklanma olsa da saçlar çıkmaya başladı. Saçlarım da seyrek olduğu için zaman zaman uyguladım bu yöntemi. Kokusuna tahammül edebilseydim düzenli kullanırdım ama devam edemedim maalesef.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.