Yumurta Beyazı İle Maske Yapanların Yorumları

Yumurta Akı Maskesi Kullananlar Yorumları

0 39

Yumurta Akı Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Yumurta akı maskesinin cilde sağladığı faydalar saymakla bitmez. Özellikle kararmış cildi beyazlatmak ve sivilcelerle mücadele etmek için sıklıkla kullanılır. Yumurta akı ile cildinizin ihtiyaçlarına uygun olan doğal ve pratik maskeler hazırlamanız mümkündür. Üstelik bu maskeler gayet ekonomik olacaktır.

Yumurta akı ile maske yaparsanız, cildinizde biriken kirler ve fazla yağlar derinlemesine temizlenmiş olur. İçerisinde bolca protein olduğu için gözenekleri küçültür ve cildi besler. Düzenli kullanımı sonucunda akne ve sivilce problemini gidererek pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlar.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

  • Yumurta akı maskesini yüzünüze sürmeden önce güzelce yıkayın ve kurulayın.
  • Bir yumurtanın sarısı ile beyazını ayırın.
  • Ayırdığınız yumurta akını köpürene kadar çatalla çırpın.
  • Cildinize yalnızca oluşan köpüğü sürmeniz gerekir. Daha sonrasında kurumasını beklemelisiniz.
  • Maske tamamen kuruduktan sonra yüzünüzü bol suyla arındırın ve yeniden kurulayın.

Yumurta akı maskesini yaptıktan sonra cildinizde döküntü, iltihaplanma ya da kaşıntı gibi problemler oluşursa alerjik reaksiyon gösterdiği anlamına gelir. Bu nedenle yumurta akı maskesi kullanmayı bırakmanız gerekecektir. Maskenin içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz varsa, alerjik reaksiyon oluşması beklenen bir durum olacaktır.

Yumurta Akı Maskesinin Cilde Faydaları

Genişleyen gözenekler yağ, kir ve ölü derinin birikmesi için ideal bir kanal görevi görür. Bunun sonucunda ise akneler, beyaz sivilceler ve siyah noktalar meydana gelir. Yumurta beyazının içerisinde ağır enzimler ve aktif amino asitler bulunur. Bu sayede dolgu görevi görerek gözeneklerin küçülmesine, cilt ve doku kalitesinin iyileşmesine ve foliküllerin küçülmesine yardımcı olur.

Yumurta beyazı, lizozim ve benzeri doğal bio-enzimler barındırır. Birçok kimyasal cilt temizleme ürününde bu özellik bulunmaz. Ancak bu özellik ile cilt derinlemesine temizlenir. Yani cilt daha temiz, sağlıklı, kir ve yağdan arınmış olur.

Yumurta beyazı maskesi ile birlikte hücre çoğalması daha hızlı şekilde gerçekleşir. Bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşumu büyük oranda azalır.

Doğal bir kurutucu olduğu için, yumurta akı ile yağlı ciltlerde olumlu sonuçlar almak mümkündür. Maske sürüldüğü andan itibaren ciltteki fazla yağı emer. Böyleve izler, sivilceler ve lekelerin görünümü hafifler.

Yumurta akı maskesini haftada bir kez düzenli olarak yaparsanız, siyah noktalarınız ve uçları beyazlaşan sivilceleriniz azalacaktır.

Yumurta Akı Maskesi Kullananların Yorumları

Yumurta akı ile siyah noktalardan kurtulmak için maske yapıyorum ve çok memnunum. Bir yumurtanın beyazını ayırın ve köpük köpük olana kadar bir çatalla çırpın. Özellikle T bölgesinde çok fazla siyah nokta oluştuğu için, bu bölgeye sürmeyi ihmal etmeyin. Tüm siyah noktalarınıza yumurta köpüğü sürdükten sonra 1 kaç peçeteyi yüzünüze bastırın. Sonra tekrar yumurta ve peçete uygulaması yapın. Dilerseniz tek kat yapabilirsiniz. Ama ben 2 kat yapmayı tercih ediyorum, bu şekilde daha sağlam olduğunu düşünüyorum. 20 dakika kadar bekleyin. Bu süre zarfında maske kuruyacak. Tamamen kuruduktan sonra soyarak temizleyin. Hepsi olmasa da en az yarısının gittiğini göreceksiniz. Açılan gözeneklerin yeniden dolmaması için tonik ve nemlendirici krem sürün. Cİldiniz hassas değilse bu maskeyi tüm yüzünüze de sürebilirsiniz. Ama hassas ise kızarıklıklar meydana gelir. Bu yüzden küçük bir yerde deneyip emin olduktan tüm cildinize sürmenizi tavsiye ederim.

Ben bu maskeyi birkaç yıl önce, bir arkadaşımdan öğrenmiştim. İlk kullandığım andan itibaren gayet memnun kaldım. Ama öyle bir kere yaptım, bir daha yapmama gerek yok şeklinde sonuç vermiyor tabi. Belirli aralıklarla yeniden yapmanız gerekecek. 15 damla kadar limon suyu ve bir yumurtanın beyazını güzelce karıştırıp yüzünüze sürün. Bir süre kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla durulayın ve yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayın.Haftada 3 ya da 4 kez yapıyorum bu maskeyi, cilt lekelerim ortadan kayboldu. Ancak ilk uygulamada etkisi belli olmayabilir, birkaç kez tekrar etmenizi tavsiye ederim.

Genişlemiş gözeneklerime çözüm olan bir tarifi paylaşmak istiyorum. Cildime maske yapacaksam ilk tercihim her zaman yumurta akı maskesi oluyor. Yumurta beyazı cildin beslenmesine, gerginleşmesine ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı oluyor. Maske için biraz zeytinyağı ve bir yumurtanın beyazını çırpın. Göz çevresine değdirmeden tüm yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yıkayarak temizleyin. Ben çok memnun kaldım.

Yumurta akını kararmış cildimi beyazlatmak için kullanıyorum. Ben yumurta beyazı kullanmayı hem çok yararlı buluyorum, hem de çok seviyorum. Gözeneklerimi sıkılaştırmakla kalmayıp, bir de anti aging özelliği taşıyor.  Çiğ yumurta kokusu pek hoş olmasa da etkisi için katlanmaya değer bence. Ama yaygın şekilde görülen yumurta alerjisine karşılık dikkatli davranmanız gerekiyor. Özellikle olgun ciltlerde ve cilt beyazlatmada hayli etkili bir maske oluyor. Kullandığınız andan itibaren etkisini görebiliyorsunuz.

Yumurta Akı İle Cilt Beyazlatan Maske Tarifi

Malzemeler:

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı limon
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeleri güzelce karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile temizleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.