Saçımı Nasıl Uzatabilirim Saç Ayda Kaç Cm Uzar Saç Uzatma Yöntemleri Evde

1 Haftada Saç Nasıl Uzar 1 Haftada Saç Uzatma 1 Haftada 20 Cm Saç Uzatma

1 2.979

Saçımı Nasıl Uzatabilirim Saç Ayda Kaç Cm Uzar Saç Uzatma Yöntemleri Evde

Saçınızı kestirdiniz ve pişman mısınız, yahut saçınız zor mu uzuyor? Üzülmeyin bu makalemizde bildirilen uzman tariflerini uygulayarak kısa sürede uzun, gür ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç ayda normalde 2-3 cm uzar. Aşağıdaki saç uzatma yöntemlerini saçınızda kullanarak hızlı bir şekilde saçınızı uzatabilirsiniz

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Uzatma Maskesi

Malzemeler

 • 1 kavanoz zeytinyağı
 • 1 tutam biberiye
 • 2 dal adaçayı
 • 4-5 diş sarımsak

Yapılışı: 1 kavanoz zeytinyağının içerisine, 1 tutam biberiye, 2 dal ada çayı ve 4 – 5 diş sarımsak ekleyin. Bu karışımı 7 gün boyunca güneş gören bir yerde bekletin. Yedi gün sonra benmari usulü kısık ateşte 15 dakika boyunca kaynatın. (Bir tencere içerisine su koyup, tahta kavanozdaki karışımınızı da tencere içerisine koyun) Bir gece boyunca bekletin ve çay gibi demlenmesini sağlayın Ertesi gün cam şişe içerisine süzün. Bunu her hafta boyunca saç diplerine sürüp, saçlarınızı streç film ile sarın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Uzatma Maskesi

Bir avokado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve boya sürer gibi saçına sür. En az iki saat strech filme sarılı halde beklet. Dikkat avokado yumuşak olsun.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Uzatma Maskesi

Malzemeler

 • 1 fincan kaliteli zeytinyağı
 • 1 çorba kaşığı çörekotu yağı
 • 1 çorba kaşığı defne tohumu yağı
 • 1 çorba kaşığı maydanoz tohumu

Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını bir kasede karıştırdıktan sonra bir fırça yardımı ile önceden temizlenmiş saçlarınızın önce diplerine ardından tamamına sürün. Saç diplerine friksiyon yaparak yedirdikten sonra saçları streç filmle veya boneyle sarın. 2 Saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.Haftada 1 kez uygulanabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Uzatma Maskesi

Malzemeler

 • 75 gr. sığır iliği (kasaptan alınabilir)
 • Alkol (eczaneden alınabilir)
 • Çam terenbentin (aktardan alınabilir)

75 gram sığır iliğini suda pişirin, susuz bir şekilde havana koyun. Üzerine çıkacak kadar alkol ve bir çay kaşığı cam terebentin ekleyip, merhem kıvamına gelecek kadar dövün. Sonra bunu saç diplerinize boya sürer gibi sürüp masaj yapın. Ardından streç film, üzerine de sıcak havlu sarıp bir saat bekletin. Ardından saçınıza uygun bitkisel bir şampuanla yıkayın.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Saç Uzatma Maskesi

Malzemeler:

 • 1 yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı papatya yağı
 • 1 yemek kaşığı fındık yağı
 • 1 tatlı kaşığı menekşe yağı

Yapılışı: Cam bir kasenin içerisine 1 adet yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı papatya yağı, 1 yemek kaşığı fındık yağı ve bir yemek kaşığı menekşe yağı koyup maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bildirdiğimiz tüm bu yağları aktardan temin edebilirsiniz. Saç diplerinin 4-5 cm yukarısından başlayarak(saç diplerine sürmeyin) sürün. Streç film yada bir bone ile saçlarınızı saeın. En az yarım saat en fazla 1 saat bekletin. Boneyi çıkardıktan sonra avucunuza aldığınız şampuanı saçınıza sürün.(Yağ ve yumurtanın ayrışması için) maske yumuşadıktan sonra soğuk su ile maskeyi çıkar.

Saçların gürleşip uzamasını isteyenler için; menekşe yağı, yılan yağı, B vitamini ampul, badem yağı, defne yağı, çam terebentin. Malzemelerin eşit oranda katılmasıyla hazırlanan bu karışım önce saç diplerinde 1 saat bekletilip sonra 30 dakika boyunca uçlara yedirilerek durulanır. Ayrıca bitkisel şampuanınıza 1 kapak çam terebentin, 1 kapak Hint yağı eklerseniz saçlarınız daha hızlı uzar.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Malzemeler

 • 1 fincan zeytinyağı
 • 4-5 diş sarımsak

Saç diplerinize kendi hazırlyacağınız sarımsaklı yağda saçlarınızın gürleşip uzaması için etkilidir. 1 fincan zeytinyağına ezdiğiniz 4-5 adet sarımsağı karıştırarak temiz saç diplerinize uygulayın. 1-2 saat bekletip bitkisel şampuan ile durulayın. Haftada bir bu maskeyi yapmanız yeterli olmaktadır.

1 yorum
 1. aslı diyor

  Saçlarım hiç uzamıyor uzayan da uçlardan kırılıp kopuyordu şuan doğal keratin ile uzatıyorum patentli olandan kullanıyorum doğal keratin olduğuna güvenmek için şuan saçlarım hızlı ve sağlıklı şekilde uzuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.