Sarı Kantaron Çayı İçenlerin Yorumları Nasıldır?

Sarı Kantaron Çayı Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0 208

Sarı Kantaron Çayının Faydaları 

Sarı kantaron muhteşem bir bitkidir ve sağlık için çok faydalıdır; Stresi giderir, depresyonu geçirir, uykusuzluğa iyi gelir, tok tutup kilo vermeye yardımcı olur. Bu makalemizde sarı kantaron çayı içenlerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı Kullananların Yorumları

Sarı kantaron çayına sinirlerimin bozulduğu dönemde içmeye başlamıştım. Benim sinirsel aşırı bir problemim olmadığı için bitkisel doğal yöntem arayış içindeydim. Günde 1 bardak sarı kantaron çayı içtim ve gerçekten psikolojim rahatladı. Aktardan kurutulmuş  sarı kantaron bitkisi alın. 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı sarı kantaron otundan koyun ve 3-4 dakika demleyin. Demlendikten sonra ocaktan alın ve süzün. Çayın tadı yavan ama içmelisiniz bence. Bu bitki bence sadece ruhu değil bedeni de rahatlatıyor kesinlikle.  Baş ağrısı ve eklem ağrısı her türlü ağrıya iyi geliyor. Ayrıca uyku problemine de iyi geliyor. Uyku tutmayanlar hemen sarı kantaron çayı demlesin ve 1 bardak içsin. Dahası adet sancısını da geçiriyor.

Ben sarı kantaron çayının tadını hiç sevemedim. Gerçekten iğrenç bir tadı var. Ancak geçen yıl yaz aylarında iş yerimde yaşadığım problemler dolayısıyla yaşadığım sinir gerilmesi için ilaç kullanmadım sadece sarı kantaron çayı içtim. Ben günde 1 bardaktan fazla tüketmemenizi öneririm. Demlerken de 1 fincan için bir çimdik sarı kantaron otu koymanız yeterli.

Ben stresli dönemlerimde uyumakta sorun çekiyorum ve uykularım bölününce geri uyuyamıyorum. Sarı kantaron çayını uyumadan önce içiyorum ve gerçekten deliksiz bir uyku çekiyorum. Bu bitkinin uzun süreli kullanımda herhangi bir zararı olup olmadığını bilmiyorum ancak uyku problemi olanlara kesinlikle bu çayı denemelerini tavsiye ediyorum.

Benim tuhaf bir uyku problemim var. Uyumuyorum diyemem. Çok rahat uyuyorum ancak 2-3 saat sonra tekrar uyanıyorum ve saatlerce uyuyamıyorum. Bu durum üzerine sarı kantaron çayını düzenli olarak içmeye başladım ve problemim bitti. Artık uykularım bölünmüyor,kaliteli uyku çekiyorum. Benim gibi problemim olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Benim bir arkadaşım 1 ay boyunca sarı kantaron çayını içti. Aşk acısı için içti bunu. Sanırım aşk acısına iyi geliyor bu çay.

Ben sarı kantaron çayını ve hapını 1 haftadır içiyorum. Bu bitki benim yüzümde anlamsız bir gülümseme var. Bunun sebebi bence sarı kantaronun  Plasebo etkisi olabilir. Bu çay benim uyku problemi, kalp çarpıntısı, ağlama krizleri gibi çeşitli farklı problemlerimi geçirdi,önlüyor yani.

Sarı kantaron otunu depresif ruh halimi geçirmek amacıyla kullandım. İnternette gördüğüm kadarıyla 1 çay kaşığı önerilmiş ancak ben neredeyse  1.5 – 2 çay kaşığı demledim büyük bir kupaya. Çayının tadı abartıldığı kadar kötü değil, diğer bitki çaylarına benziyor yani. Bir bardağı bitirir bitirmez felaket uykum geldi.

Birkaç gündür sarı kantaron çayı içiyorum. Ben hazır olanlarını değil aktardan bitki halinde kurutulmuş olanları aldım. Sonrasında maydanoz gibi sadece üstteki yapraklarını ayırdım. Dallarını kullanmadım gerek yok. Günde 2 bardak sabah ve akşam olmak üzere 2 bardak içiyorum 2 gündür. Bu bitki antidepresan ilaçlardan daha etkili. Ben ek olarak yasemin çayı da içiyorum.

Sarı kantaron çayını birkaç aydır içiyorum.  Bitki çaylarını çok içtiğim zamanlarda sarı kantaron otunu  duydum. Aktardan aldım ve demledim. Aktarın önerdiğinin kat ve kat fazlasını demledim ben. Çarptı beni, önce anti depresan etki gösterdi sonra da bir baş ağrısı yaptı bende. Ağrı daha da şiddetlendi. Bunun üzerine de hiç bir zaman kafama göre bitki kullanmadım,bilinçli şekilde içiyorum artık.

Sarı kantaronun olumsuz etkisi olup olmadığını araştırıyorum. Ben 2 ay sarı kantaron çayı içtim ve etkisini gerçekten çok beğendim. Öyle ki antidepresanların yan etkilerinden bıkan beni kurtardı, uyku sorunlarımı geçirdi, fibro miyalji ağrılarımı geçirdi ve kaygı problemimi ortadan kaldırdı. Bu çaydan sonra daha pozitif biri oldum, güneşi görüyorum artık. Bu çay antidepresan yan etkilerini göstermiyor tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.