Yüzdeki Tüylerden Kurtulma İbrahim Saraçoğlu Yüzdeki Kıllardan Nasıl Kurtulurum 

İbrahim Saraçoğlu İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Tüy Dökücü Bitkiler 

0 188

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Birçok kadının en büyük problemlerinden biri, vücutlarında ve yüzlerinde istemedikleri tüylerdir. Özellikle bu tüyler çok hızlı uyursa, ciddi vakit ve para kaybına yol açabilir. Buna rağmen tüylerden kurtulmak her zaman çok kolay olmamaktadır.

Epilasyon işlemleri, vücuda büyük zararlar verebilir ve kıl miktarında artışa sebep olabilir. Aynı zamanda hayli maliyetli işlemlerdir. Bu nedenle en doğru işlem, doğal yollarla tüylerden kurtulmak olacaktır. Doğru yöntemlerle tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olmasa da büyük oranda azaltmak mümkün olacaktır.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Tüylerden Kurtulma İçin 1. Tarif

Dr. Saraçoğlu bu konuda şu bilgileri vermektedir; Vücuttaki tüylerden kurtulmanın ilk adımı, bir doktora muayene olarak tüylenme sebebinin öğrenilmesidir. Sebebi testosteron yüksekliği ya da östrojen eksikliği gibi hormonal bir durum ise taze nane oldukça iyi bir yardımcıdır. 1 ay kadar taze nane tükettikten sonra östrojen seviyesi yükselir, tüyler azalır ve giderek daha da incelmeye başlar.

Östrojen seviyesini yükselterek tüylenmeyle mücadele etmek için:

Bu küre 15 gün boyunca aralıksız devam edilmesi gerekir. Her öğle ve akşam yemeğinden önce 5 gram kadar (½ yemek kaşığı) taze nane yenir. Birkaç gün ara verildikten sonrasında 15 gün boyunca uygulanmaya devam edilir. Şikayetler devam ederse belirli aralıklarla uygulamaya devam edilir. Hormon seviyesinin dengelenmesine yardımcı olacağı için tüylenmeyi engelleyecektir. Bu küreden istenen verim alınamazsa Aslanpençesi kürü tavsiye edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kadınların hormonal sebeplerden dolayı ortaya çıkan aşırı tüylenme problemi için nane tüketmeyi ihmal etmemeleri gerektiğini vurguluyor. Çünkü bu durumlarda nane yemek, tüylerin azalması için en doğal yöntemler arasında yer alıyor.

Tüy azaltan nane kürüne başladıktan 1 ay sonrasında tahlil yapılırsa, östrojen seviyesinin yükseldiği görülür. Aynı zamanda tüylerin daha yavaş uzaması ve incelmesi de 1 ay içerisinde kendini gösteren etkiler arasında yer alır.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma İçin Leblebi Tozu Kürü Tarifi

  • Yarım çorba kaşığı süt kremi
  • 2 yemek kaşığı leblebi tozu
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çorba kaşığı süt

Zerdeçal, süt, süt kremi ve leblebi tozu cam bir kasede güzelce karıştırılır. Kıvam aldıktan sonrasında yüzdeki tüylerin üzerine sürülerek kuruması beklenir. 20 dakika sonrasında ılık suyla durulanır ve bir lif yardımıyla yüzden tamamen çıkarılır. Yüz bölgesinde bulunan tüylerin yok olması için, ayda 2 kez düzenli olarak uygulanmalıdır.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Tüylerden Kurtulma İçin 2. Tarif

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, hormonal dengesizlik sebebiyle görülen aşırı tüylenmenin bir diğer çaresi olarak testere dişli aslanpençesi kürünü tavsiye etmektedir:

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı aslan pençesi
  • 1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı

Öncelikle 1 fincan kadar suyu kaynatın. Ardından ½ yemek kaşığı kadar aslan pençesi ekleyin ve altını kısın. 12 dakika kadar demlendikten sonrasında soğumasını beklemeden süzün.

  • Hazırladığınız çayı günde iki kez tüketmeniz gerekir. İlk fincanı kahvaltının üzerine için. Sonrakini ise akşam öğününden önce hazırlayıp tüketin.
  • Demler demlemez süzün ve bir fincana alın. Tazeyken tüketin, beklemekten kaçının.
  • Çayı her içeceğinizde bir fincanlık demleyin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.