Sirke Ve Karbonat İle Ayak Mantarına Doğal Çözüm

Ayak Mantarı Sirke Kullanarak Nasıl Yok Edilir 5 Farklı Tarif

0 144

Ayak Mantarından Elma Sirkesi İle Nasıl Kurtulunur?

Sirke ayak mantarı tedavisinde kullanabileceğiniz doğal çözümlerdendir. Elma sirkesinin antimikrobiyal özelliği vardır. Bu nedenle ayak mantarının tedavisinde oldukça etkilidir. Enfeksiyona sebep olan mantarlarla mücadele eder. Hafif asidik bir yapıya sahiptir, hastalığın yayılmasına engel olur. Aşağıda ayak mantarı tedavisi için sirke kullanımını anlatacağız dilediğiniz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ayak Mantarı Nasıl Geçer? Ayak Mantarının Geçmesi İçin Sirke Kullanımı

Dr. Feridun Kunak’dan Ayak Mantarını Geçiren Sirke Kürü

Dr. Feridun Kunak’ın bildirdiği bu kür, ayak mantarının tedavisinde çok faydalıdır. Gereken malzemeler şöyledir:

  • 1 çorba kaşığı karbonat
  • Ev yapımı sirke (1 çay bardağı)
  • 1 paket yaş maya
  • 1 çorba kaşığı kaya tuzu

Bütün malzemeleri sıcak suya atarak eritin. Suyun ılımasını bekleyip ayaklarınızı bu suyun içinde tutun.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya Ayak Mantarına Sirke İle Kesin Çözüm

Ayak mantarından kurtulmak için bir süre mayalı yiyecek ve içecekleri hayatınızdan çıkarın. Bunun yanı sıra; bir tutam dağ kekiğini 600 gram suda kaynatın. Çay gibi demleyip süzün ve içerisine bir kahve fincanı elma sirkesi ekleyin. Her akşam bu karışımı mantar olan yere uygulayın. Ertesi gün uyanınca duş alın.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ayak Mantarını Geçiren Sirke Ve Deniz Tuzu Karışımı

Bir kâse kaynamış suya bir tatlı kaşığı deniz tuzu, bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çorba kaşığı tentürdiyot katın. Ayaklarınıza 20 dakika bu karışımla kompres uygulayıp kurulayın. Ardından ayaklarınızı limonla ovun. Bir de mayalı gıdalardan uzak durup sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Ayak Mantarını, Ayaklardaki Tırnak Mantarını Yok Etmek İçin Sirkenin Diğer Kullanım Yöntemleri

1.Tarif

Eşit miktarda ılık su ve elma sirkesini karıştırın. Küçük bir leğene boşaltıp mantar sorunu olan ayağınızı bu karışımın içinde 30 dakika bekletin. Ardından ayağınızı iyice kurulayın, nemli kalmasın. Bunun için saç kurutma makinesinden de faydalanabilirsiniz. Buna günde bir defa olmak üzere 3 hafta devam edin.

2.Tarif

Yukarıdaki tarife alternatif olarak; iki tatlı kaşığı elma sirkesine bir tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip karıştırarak ayağınızı bununla ovabilirsiniz. Bu malzemeleri karıştırıp kalın kıvamlı bir macun haline getirin. Mantarlı bölgeye uygulayıp diş fırçasıyla birkaç dakika hafifçe ovalayın. Böylece ayağınızı ölü deriden arındırmış olacaksınız. Sonra durulayıp yumuşak bir havlu ile iyice kurulamalısınız. Bunu her gün tekrar etmeli, 1-2 ay boyunca uygulamayı sürdürmelisiniz.

Sirkenin, Elma Sirkesinin Ayak Mantarını Geçirmeye Faydaları Nelerdir?

Ayak mantarı toplumda sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlıktır ve bulaşıcıdır. Böyle bir hastalığınız varsa dermatoloji uzmanına başvurmanız önerilir. Bunun yanı sıra, Ayak mantarına iyi gelen doğal yöntemler de vardır. Yukarıda sizlere bahsettiğimiz ayak mantarından kurtulmak için sirke kullanımı ile ayak mantarına doğal çözüm bulabilirsiniz. Sirke, mikropları ve mantarları öldürmekte çok etkilidir. Ayak mantarının sirke ile tedavisi kısa zamanda başarılı sonuç vermektedir. Sirke düzenli olarak kullanıldığı takdirde mantarın sebep olduğu kaşıntıyı giderir ve mantar hastalığını iyileştirir.

Ayak Mantarı İlaç İsimleri Ayak Mantarı Kremi Spreyi Eczane Fiyatları Tıklayınız

Ayak Mantarı Tedavisi İçin Kına Nasıl Kullanılır Doktor Anlatıyor Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.