Şişme Mont Makinede Yıkanır mı Kaç Derecede Yıkanır

Şişme Mont Nasıl Yıkanır, Temizlenir?

0 440

Şişme Mont Makinede Yıkanır mı

Soğukların havaları etkisi almaya başladığı zaman herkes kendini soğuktan koruyacak ve sıcak tutacak kıyafetlere ihtiyaç duyar ve bu kıyafetleri her zaman yanında tutmak ister. Kazaklar, pantolonlar, şallar, atkılar ve  bereler kış boyunca soğuktan korunmamızı sağlayan kıyafetler arasındadır. Kış aylarında giymeden dışarı çıkmanın neredeyse imkânsız olduğu şişme montlar da kış mevsiminde soğuklardan korunmak için büyük önem taşıyan parçalardan biridir. Kış mevsiminde en fazla ihtiyaç duyulan ve en fazla kullanılan şişme montlar da her kıyafette olduğu gibi bir süre sonra kirlenmeye başlar ve doğru bir şekilde temizlenmediği zaman yapısında bozulmalar meydana gelerek tekrar giyilemez bir hale gelebilir. Bu yazımızda doğru şişme mont temizliğinin nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Şişme Mont Nasıl Yıkanır?

Şişme montu ters çevirin. Çamaşır makineyi hassas ayara getirip şişme montu makine koyun yıkamaya bırakın. Daha sonra ipe asın. Makine hassas ayarda olduğundan kırışmadan, buruşmadan montunuz güzelce yıkanmış oluyor.

Şişme Mont Yıkarken Püf Noktaları Nelerdir?

  • Mont yıkanmadan önce montun üzerindeki kir ve çamurlar bir fırça yardımıyla temizlenmelidir.
  • Fermuarları, cırt cırtları ve cep kısımları kapatılarak mont ters çevrilmelidir.
  • Mont yıkanırken kesinlikle ağartıcı özelliğe sahip bir deterjan kullanılmamalıdır.
  • Deterjan bölümüne ağartıcı özellikte olmayan bir deterjandan yeterli bir miktarda konulur.
  • Şişme montlar kurutma makinesinde düşük bir ısıda kurutulabilir. Kurutma makinesi yok ise mont herhangi bir şeye asılmadan serilerek kurutulmalıdır.
  • Çamaşır makinesinde 30°C’de yıkanmalıdır.

Yukarıda bahsedilen bu işlemlerin tümü biraz vakit alan fakat şişme montun yapısının bozulmasından yıkanması için oldukça önemli olan aşamalardır.  Ancak tüm bunlar montunuzun ömrünü de uzatacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.