Sivilceler için Bal Maskesi Tarifi

Sivilceler için Bal Maskesi Tarifi

Sivilce genellikle genç yaştaki insanlarda sıklıkla karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıksada, aynı zamanda her yaştaki bireylerde sivilce sorunları yaşayabilir. Sivilcelerin ortaya çıkması genellikle cildiniz fazla sebum ürettiğinde, gözeneklerin tıkanmasıyla olur. Dermatoloğunuz muhtemelen sivilceleriniz için en iyi tedaviyi sunabilse de, tedavinize yardımcı olabilecek bir dizi doğal yöntemlerde mevcut. Bal maskesi nasıl yapılır ve bal maskesi nasıl kullanılır, burada anlatılan sivilceler için bal maskesi tarifi yöntemlerini dermatoloğunuzun önerdiği programa ek olarak kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt için doğal bal maskesinin şaşırtıcı etkisi ile tanışmanız için bal maskesi nasıl yapılır sizin için araştırdık. Cildinizi canlandırmak için probiyotikler, sivilcelere neden olan bakterileri öldüren çay ağacı yağı ve iltihaplanmayı azaltmak için bal içeren  doğal bal maskesi sivilce problemlerinden kurtulup daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir.

Bal Maskesi Nasıl yapılır?

Bal maskesi tarifi kolay ve evinizde kolayca hazırlanabilir. Bal maskesi, elma sirkesi, bal, hindistancevizi yağı, probiyotik ve çay ağacı yağı gibi uçucu yağlar içerir. Bal doğası gereği cildi rahatlatır, hindistan cevizi yağı ciltte oluşan bakteri ve mantarlarla savaşmaya yardımcı olur ve çay ağacı yağı deriyi canlandırmaya ve dolayısı ile sağlıklı bir cilde kavuşmak için yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında bal maskesi sivilce izleri için de cildin renk dengesini sağlayarak izlerin görünümünü hafifletir.

Doğal Bal Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı eritilmiş hindistan cevizi yağı
  • 3 çorba kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 20 damla çay ağacı yağı
  • 2 kapsül probiyotik

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kap içerisinde topayın, tamamen birbirine karışıp sürülebilir kıvama gelene kadar karıştırın. Karışımı uygun bir şişeye koyun ve kullanmak üzere serin yerde saklayın.

Bal maskesi nasıl kullanılır

Sivilceler için Doğal Bal Maskesi tarifini hazırladıktan sonra, bal maskesi nasıl kullanılır anlatalım. Öncelikle sivilce problemleriniz düzelene kadar düzenli olarak kullanmanız gerekir. Önce deriyi ılık suyla nemlendirin, doğal bal maskesi ile yüzünüze ve boynunuza bir süre masaj yapın. 10 – 15 dakika bekledikten  sonra maskeyi uyguladığınız bölgeyi durulayın ve kurumaya bırakın. Bunu her sabah ve akşam düzenli olarak yapmaya özen gösterin. Gerekirse egzersizleriniz sonrasında yapın. Cildinizin tahriş olmasına ve aşırı yağ üretmesine neden olabileceğinden, fazla temizlikten kaçının.

OKU : Sivilce nasıl geçer? Sivilce izleri için Doğal yöntemler

Önceki

Sivilce nasıl geçer, sivilce izlerinden kurtulma doğal yöntemler

Adet gecikmesi kaç gün olur, adet gecikmesinin nedenleri

Sonraki

Yorum yapın