Su Dalgası Perma Yaptıran Kişilerin Yorumları Nasıldır?

Su Dalgası Perma Nedir Nasıl Yapılır Fiyatı Ne Kadardır?

0 16

Su Dalgası Perma Nedir Nasıl Yapılır Fiyatı Ne Kadardır?

“Su dalgası perma, iri dalgalı perma olarak da bilinir. Bu permayı yaptırarak iri dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.”

Perma, kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olmak için kuaförlerde yapılan bir işlemdir. 1980’lerde perma modası vardı ve çoğu kadın perma yaptırıp kıvırcık saçlarla dolaşırdı. 2000’lerle birlikte saç permasında da yeni modalar ortaya çıktı. Permada son modellerden biri de su dalgası permasıdır. Su dalgası permasının fiyatı kuaförden kuaföre değişebilir. Ortalama fiyat 150-500 tl arasında değişmektedir.

Su dalgası perma, kadınların yoğun ilgi gösterdiği bir uygulamadır. Saç uçlarına yapılan büyük dalgaların verdiği hacimli görünüm son derece iddialıdır. Saçlarınız uzunsa bu model size çok yakışacaktır. Fakat “benim saçlarım ne uzun ne kısa, ikisinin ortası” diyorsanız bu sizin için de geçerlidir.

Su Dalgası Perması Nedir Nasıl Yapılır?

Düz saçlarınızda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız su dalgası yaptırmaya ne dersiniz? Su dalgası perma iri dalgalı perma olarak da bilinir. Çünkü su dalgası perma, normal permaya nazaran iri dalgalı saçlara sahip olmanızı sağlar ve normal permadan daha güzel durur.

Su dalgası perma ile saçlarınızda hacimli ve dalgalı bir görünüm elde edebilirsiniz. İşlem gerçekleştirilirken saça özel bir ilaç sürülür. Bigudi ile sarılır ve bir müddet ısıya maruz bırakılır. Fakat bu uygulama saçların bir hayli yıpranmasına neden olacaktır, bunu unutmamalısınız. Yaptırdıktan sonra artık permalı saçlar için geliştirilen şampuan ve saç kremlerini düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Kuaförünüz size bunu hatırlatacaktır. Öte yandan evde yapılacak onarıcı bakım uygulamasıyla su dalgası permanın zararları en aza indirilebilir. Saç bakım yağı da eğer düzenli kullanılırsa bu yıpratıcı etkileri hafifletecektir. Kalıcı su dalgası yaptırdıktan sonra 6-9 ay boyunca kullanabilirsiniz. 6 aylık sürenin ardından saçtaki dalgalar giderek azalmaya başlayacaktır.

Su dalgası perma modellerinin kullanımı 1 yıldan fazla sürmez. Bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşamamak için yukarıdaki kurallara uymalısınız. 1 yılın ardından saçlarınızdaki dalgaların yavaş yavaş açıldığını fark edeceksiniz. Uzayan saçlarınız eski haline dönecektir. İsterseniz yine perma yaptırabilirsiniz, zararı olmaz.

Su Dalgası Perma Fiyatları Ne Kadardır?

Su dalgası perma nasıl yapılır diye merak edenlerin aklına takılan diğer konular ise; “acaba su dalgası perma fiyatları kaç TL, en ucuz su dalgası perma nerede yaptırılır?” gibi konulardır. Su dalgasını ne kadara yaptıracağınız, kuaförden kuaföre farklılık arz eder. Saçın uzunluğu da fiyatı etkileyen bir faktördür. Su dalgası perma oldukça popülerdir ve fiyatlar aşağı yukarı 150-350 TL civarındadır. Kuaför salonunun hangi semtte bulunduğu da fiyat değişikliğinin bir başka sebebidir. Lüks semtlerde fiyatlar haliyle biraz pahalıdır. Orta halli yerlerde ise ödeyeceğiniz fiyat daha uygun olacaktır.

Su Dalgası Perması Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

  • Su dalgası yaptırayım dedim, kuaför beceremedi. Saçlarım yandı, yıprandı, kısaca mahvoldu. 2 yıldır hiç düzelmedi. Çok pişmanım.
  • Su dalgası permayı 2 sene önce yaptırmıştım. Saçlarım dümdüz, ince telli ve uzundu. Üstlerinde işe yarasa da altlarında bir değişiklik olmamıştı. 5 gün bekleyip o kısımlar için yeniden yaptırmak zorunda kaldım. Yine fazla tutmadı. Hep yarım yamalak kullandım. Biraz zaman geçince iyice bozuldu.
  • Kızlar su dalgası permadan uzak durun. Maşa kullanın, yeter ki buna kesinlikle bulaşmayın. Ben yaptırdım, çevremdeki insanların gıpta ettiği o dümdüz saçlarım kabarık saçlara dönüştü. Su dalgası perma resmen beni insanların dalga konusu yaptı! O yüzden ben ettim siz etmeyin diyorum. Aynalara bakamıyorum, ağlayıp duruyorum. Su dalgası perma tam bir pişmanlıktır!
  • Su dalgası yaptırmak için gittiğim kuaför beni perma yaparak geri yolladı. Saçımı daha önce hiç boyatmadım, başka bir işlem de uygulatmadım. Belime kadar uzanıyordu, ince telliydi fakat bakımlıydı. Su dalgası yaptırmak istedim, nereden bilebilirdim ki bunun koca bir hata olacağını? Saçlarım yanmadı fakat hiç de güzel olmadı. Düz saçlıyım ve o kuaför yüzünden önleri kıvırcık, arkaları düz çok kötü bir hale geldi. Böyle 6 ay geçirdim.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.