Saç Uçlarına Ombre Saç Rengi Yaptırmak Kime Yakışır?

Ombre Saç Kimlere Yakışır Kuaförlerden Öneriler

0 29

Ombre Saç Kimlere Yakışır Kuaförlerden Öneriler

Ombre, saç uçlarına yapılan doğal boyama işlemidir. Uçlara ışıltı katar. Koyu saç uçlarının açık renge, açık uçların ise koyu renge boyanması anlamına gelen ombre, gölgelendirme olarak da nitelendirilebilir.

Ombre Saç Ne Demektir?

Fransız’ca bir kelime olan ombre, gölge demektir. Bu uygulamada saç uçları diplerden daha açık renge boyanır. Ombre saç modeli yaptırdığınızda saçlarınızın altları daha açık, üstleri daha koyu olacaktır. Göz alıcı renkleriyle ombre modelleri kadınların ilgisini çekmektedir. Bilhassa gri, pembe, mavi ombre saç renkleri çok havalıdır. Fakat bu renkler yaygın olarak tercih edilmez. Ombre yaptırmak isteyen bayanlar genelde ılımlı renklere yönelir.

Tüm saçımı boyatmak istemiyorum.” diyorsanız ombre modelleri sizin için gayet uygundur. Hem böylece dip doyasıyla da uğraşmanız gerekmez. Ombre saçlar ünlü olsun veya olmasın pek çok kadının favorisidir. Kızıl, kestane, sarı gibi değişik renklerde karşımıza çıkan ombre modelleri size de çok yakışacaktır. Ancak ombre yaptırırken saç renginizle uyumlu bir model tercih etmeniz gerekir.

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Ombre saç boyama, uzun zamandır rağbet görmeye devam etmektedir. Ombreli saçların etkileyici bir görünümü vardır. Doğal olduğundan çoğunlukla her kadında güzel durur. Fakat ombre yaptırmanın altın kuralı ten rengine uygun olmasıdır. Bu sayede şık ve doğal bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır. Ombre uygulaması yaptırmak isteyen bayanlar saç rengiyle uyumlu tonlara yönelmelidir. Koyu renk saçlar çoğunlukla kumral renklere açılmaktadır. Koyu kahverengi saçlarınıza ombre yaptırırsanız kızıla yahut açık kahverengiye açılır. Koyu kahverengi saçların küllü kumrala açılması da sıklıkla meydana gelen bir durumdur. Kumral ve sarışınların beğenisini kazanan bu modeller esmerler tarafından da kullanılabilir.

Hangi Saç Rengine Hangi Ombreyi Yaptırmalıdır?

Saç renginiz ne olursa olsun size uygun bir ombre rengi bulabilirsiniz. Fakat siyah saçlı bayanlar kızıl tonları başta olmak üzere mavi ombre, pembe ombre gibi seçimler yapabilirler. Saçları koyu kahverengi olanlara ombre yaptırırken açık kestane tonları, kumral olanlara ise altın sarısı tonları daha iyi gidecektir.

Kumral saçlara ombre çok popülerdir. Saçınızın uçlarına uygulatacağınız altın sarısı veya platin sarısı tonlarında ombre saçlarınıza canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Daha önce ombre saç rengi kullanmadıysanız ilk uygulamayı kuaförde yaptırmanızı öneririz. Eğer bu ilk değilse ombre saç boyası temin edip kendiniz de yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.